Divpadsmitpirkstu zarnas intubāciju

 Veikšanu divpadsmitpirkstu zarnas intubācijas
 Divpadsmitpirkstu zarnas intubāciju - diagnostikas procedūra, kas ir paredzēta, lai pētītu satura divpadsmitpirkstu - maisījumu žulti uz zarnu, kuņģa un pankteraticheskim sulu. Šis pētījums sniedz iespēju novērtēt stāvokli žults sistēmas, sekretoro funkciju aizkuņģa dziedzera un piešķirt to ar iekaisumu žultspūšļa, žultsceļu un slimību profilaksi, aknām, kas notiek ar šādiem simptomiem: stagnējošu gļotu žultspūslī, sajūta rūgtumu mutē, slikta dūša, sāpes labajā augšējā kvadrantā, koncentrēts urīns.

Sagatavošanās divpadsmitpirkstu intubācijas

Diagnosticēt tukšā dūšā no rīta. Vakariņas priekšvakarā būtu viegli, izslēdzot kartupeļus, pienu, rupjmaizi un citus pārtikas produktus, kas palielina vēdera uzpūšanās. 5 dienas pirms uzrādi pārtraukt narkotikas choleretic (tsikvalon, Barberini, allohol, Flamini holenizm, holosas, lībiešu-52 Holagol sāls Barbara, magnija sulfātu, sorbīts, ksilīts), antispastic (no-spa, Tifen, bellalgin , papaverīns, bishpan, Belloidum, belladonna), vazodilatatorus, caurejas, ir tādas, kas uzlabo gremošanu (panzinorm, abomin, pankreatīns, svētku dienas, utt ..).

Gatavojoties divpadsmitpirkstu zarnas intubācijas dot pacientam dienu pirms 8 pilienus atropīns - 0, 1% šķīdums (jūs varat ievadīt arī narkotiku zemādā), ļaut dzert siltu ūdeni ar 30g ksilīts.

Technique divpadsmitpirkstu zarnas intubāciju

Lai veiktu pētījumu, izmantojot divas metodes: klasiskā divpadsmitpirkstu zarnas intubācija un dalītu. Klasiskā metode tiek saukta arī trīsfāzu un uzskatīja nedaudz datēts kopš divpadsmitpirkstu zarnas saturs veikti tikai trīs posmus zarnas divpadsmitpirkstu zarnā, žults ceļu, urīnpūšļa un aknu, tādējādi iegūstot, divpadsmitpirkstu zarnas žulti, aknu un cistisko.

Dalītā divpadsmitpirkstu zarnas intubāciju veido pieci posmi un saturs izsūknēts ik 5-10 minūtes, ļaujot tai attēlotu dinamiku un sekrēciju žults veids:

  • Pirmais posms - tiek piešķirta daļu A, kas ir jāveic, ja zonde nonāk divpadsmitpirkstu, pirms holetsistokineticheskih fondu ieviešanu. Divpadsmitpirkstu zarnas saturs šajā posmā veido žults, aizkuņģa dziedzera, kuņģa-zarnu trakta un daļēji kuņģa sulu. Fāze ilgst aptuveni 20 minūtes.
  • Otrais posms - nāk pēc ievadīšanas magnija sulfāta un pārtraukšanu žults plūsmu no spazmas no sfinktera par Oddi. Ilgst otrais posms dalītā divpadsmitpirkstu zarnas intubācijas 4-6 minūtes.
  • Trešais posms - no satura ekstrahepātiskas žultsceļu sadali. Tas ilgst 3-4 minūtes.
  • Ceturtais posms - no porcijas piešķiršana: iztukšošanu žultspūšļa, žults sekrēciju cistiskā bieza brūnā vai tumši dzeltena.
  • Piektais posms - sākas pēc tumšs žultspūšļa žults vairs stāvēt atkal ir zeltaini dzeltens žults (daļa C). Žults tika savākti vairāk nekā stundu.

Par klasisko un dalītu divpadsmitpirkstu zarnas intubācijas izmantojot gumijas caurule, kas galu galā ir plastmasas vai metāla olīvkoks ar caurumiem par paraugu ņemšanu. Vēlams, lai izmantotu dubultu zondi, kā viens evacuates saturu kuņģī.

 Sagatavošanās divpadsmitpirkstu intubācijas
 Gatavojoties divpadsmitpirkstu zarnas intubācijas par zondes atzīmētu attālumu no priekšējiem zobiem no pacienta uz nabu (stāvus) un nodot trīs zīmes, kas dod iespēju saprast, kur zondi. Pēc tam, pacients sēž, izteikt savu mēle saknes no olīvkoka, smeared ar glicerīnu, lūdzot viņam elpot dziļi un padarīt rīšanas kustības. Kad līmenis no priekšzobiem būs pirmais etiķete, tad zonde, iespējams, hit kuņģī. Pacients atrodas uz viņa labajā pusē un turpina norīt zondi. Darot to paļaujas uz otru etiķeti, norādot, ka zonde olīvu devās uz durvju sargs, un pēc tam vēl viens no viņa atklāšanu, viņš var nokļūt divpadsmitpirkstu zarnā (trešā zīme uz gumijas cauruli zondes). Tas notiek parasti vienu vai pusotru stundu, un no zondes sāk plūst zelta šķidruma - daļa, kas tika savākti mēģenē.

Daļa B tika iegūta 20-30 minūtes pēc porcijām un spēlē vislielāko diagnostisko vērtību.

Šis paņēmiens divpadsmitpirkstu zarnas uzrādi ļauj mums, lai noteiktu jaudu žultspūšļa, žults īpaša nodaļa, atklāt organiskās un funkcionālos traucējumus žults sekrēciju. Visi uzrādi žultsvadu paraugus mikroskopā un bakterioloģiskās pārbaudes laikā saņemti.

Яндекс.Метрика