EGD

Fibrogastroduodenoscopy (EGD) vai gastroskopija - tā ir viena no šķirnēm endoskopiskās pārbaudi, kuras laikā ārsts apskata augšējo kuņģa un zarnu trakta (barības vada, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas), izmantojot īpašu ierīci - gastroscope. Šī ierīce ir elastīga caurule, kam iekšā optisko šķiedru sistēmu, kameru un īpašu kanālu instrumentiem, ar kuru var kāpt biopsiju (pētniecība) gabalus kuņģa audu.  EGD - metode, endoskopijas

Šodien EGD vēders - tā ir droša procedūra, izmantojot sarežģītu instrumentu, kas komplikācijas var rasties ļoti reti - apmēram vienu procentu no pacientu.

Iespējamās komplikācijas - perforācija (perforācijas sienā organismā) un asiņošana, kas notiek manipulācijas (polipektomiju, biopsijas) laikā, jo bojājumu sienām organismā. Perforācija nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. Ļoti retos gadījumos pēc EGD bērnu garīgi traucējumi.

Indikācijas EGD

EGD piešķirts gadījumos, kad tas ir nepieciešams, lai detalizēti pētīt gļotādas barības vada, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas. To lieto diagnosticēšanai kuņģa čūla vai divpadsmitpirkstu zarnas čūla, gastrīts, ezofagīts, duodenītu, kā arī asiņošana vai aizdomas audzējs kuņģī vai divpadsmitpirkstu zarnā. Izmanto arī, lai apstiprinātu diagnozi neiroze vai alerģijas.

EGD kuņģa, divpadsmitpirkstu zarnas un barības vads parādīt visi cilvēki pēc 40 gadiem, lai novērstu vai agrīno onkoloģisko dabas slimībām.

No metodoloģija

EGD procedūra veikta endoscopist kurš ir specializējies gastroskopiju. Gatavojoties EGD veikta vietējo anestēziju - os apstrādāts aerosolus, kas satur lidokaīnu. Retos gadījumos, lai samazinātu neērtības var veikt premedikāciju (injicējot zāles ar nomierinošu iedarbību), vietējo anestēziju mēles ar smidzinātāju vai vispārējā anestēzijā ar intravenozo narkotiku lietošanu. Pēc tam pacients izspiež nagubnik zobus caur kuru endoskopiskās caurule un ievada mutē un aizņem SIP, kurā ārsts iemet gastroscope barības vadā. Lai mazinātu diskomfortu un gagging, pacientam ir ieteicama un elpot dziļi.

 EGD - veids, kā mācīties kuņģa un zarnu traktu
 Ārsts pārbauda virsmu divpadsmitpirkstu zarnas, kuņģa un barības vads. Ja nepieciešams, ieraksta attēlu, foto vai video. Attēlu no video kameru vai gastroscope mūsdienu endoskopu ir skaidra un detalizēta. Tas ir ierakstīts datorā vai nosūtīts uz TV ekrāna, un pēc tam, ja nepieciešams, var izdrukāt, izmantojot printeri. Ja ir norādes, kas notika transendoskopicheskaya pH metru vai biopsiju, apturēt asiņošanu, administrēšanu zāles vai noņemšanu polipi. Papildu gastroscope izņemta no barības vads.

Ilgst diagnostikas EGD ne ilgāk kā 5-10 minūtes. Ja papildus elektroinstalācijas nepieciešamajām manipulācijām, procedūra var palielināt līdz 20-30 minūtēm.

Pēc EGD var rasties nepatīkama sajūta rīklē. Kā likums, tas automātiski iet virs viena vai divas dienas.

Sagatavošanās EGD

Pirms EGD 8-10 stundas ir aizliegts kaut ko ēst vai dzert.

Pirms EGD pacients jāinformē ārsts par savu esošo saistīto slimību (diabēts, šizofrēniju, epilepsiju un citām slimībām) un saņem ārstēšanu. Tāpat pārliecinieties, lai pastāstītu ārstam, ja Jums ir alerģija pret zālēm.

Яндекс.Метрика