Ģenētiskā analīze

 Ģenētiskā analīze
 Ģenētiskā analīze ir kolekcija dažādu eksperimentu, aprēķinu un novērojumiem, mērķis ir noteikt iedzimtām īpašībām un pētīt īpašības gēniem. Analīze ģenētiskās savietojamību un analīzi ģenētisko slimību ārsti iesaka sievietēm uzņemties stadijā ģimenes plānošanu. Tātad, ir iespējams prognozēt turpmāko veselību bērnam, lai identificētu potenciālos iedzimto slimību un rast risinājumus problēmai patoloģiju. Parasti praksē, sievietes pavada ģenētisko analīzi grūtniecības laikā jau ir notikusi, lai identificētu cēloņus aborts un iedzimtus defektus tās attīstību.

Indikācijas ģenētisko testēšanu grūtniecības laikā

Ģenētiskā analīze grūtniecības tas ir nepieciešams šādos gadījumos:

 • Sievietēm, kas vecāki par 35 gadiem;
 • Ja ģimene Mamma un tētis nedzimušais bērns ir iedzimta (ģenētiskās) slimības;
 • Iepriekšējā bērns piedzima ar iedzimtu patoloģiju;
 • Kad periods ieņemšanas un grūtniecības par sievieti, kas pakļauta kaitīgo faktoru (rentgena stari, radiācija, narkotikas, alkohols, veicot noteiktus medikamentus);
 • Ja grūtniecības laikā topošajai māmiņai bija saslimis ar akūtu vīrusu infekcija (ARI, gripa, toksoplazmoze, masaliņu);
 • Tā kā agrāk sievietes ir spontāno abortu vai nedzīvi dzimuši bērni;
 • Visām grūtniecēm, kas ir pakļauti riskam, pamatojoties uz ultraskaņas un bioķīmiskās analīzes asinīs.

Ginekologs pārraudzību grūtniecību, pārliecinieties, iecelt sievieti analīzei ģenētisko saderību un analīzi ģenētisko slimību, ja tā pieder pie tā sauktās riska grupas. Tas ir vecāks par 35 gadiem, kad strauji palielina risku mutāciju un augļa anomālijas. Lai izvairītos no nepatīkamām sekām vēlāk grūtniecības un citus riska faktorus, kas uzskaitīti iepriekš, sievietei ir nepieciešams analizēt ģenētisko saderību un analīzi ģenētisko slimību.

Kāpēc tiek veikta ģenētiskā analīze

Galvenās jomas laboratorijas pētījumi, pamatojoties uz metodēm, ģenētiskās analīzes, ir šādi:

 Metodes ģenētiskās analīzes
 1. Analīze ģenētiskās saderības, nosaka paternitātes, maternitātes un citu asins radiniekiem;

2. Tādu ģenētiskā nosliece uz kopīgām slimībām;

3. identifikācija infekcijas izraisītājiem;

4. veidošanās ģenētiskās identitātes pases.

Analīze ģenētiskās saderības sauc arī analīze par DNS vai paternitātes testu. Par viņa rīcību medicīnas norādes nav vajadzīgas, un analīze par ģenētisko saderību privāti ar saviem vecākiem. Bieži vien šāda veida pētījumu izmanto laulības šķiršanu, mantas un citu tiesvedības. Lai noteiktu pakāpi attiecību un bērns var būt pirms dzimšanas, grūtniecības laikā.

Analīze ģenētisko slimību nodrošina 100% rezultātu un var predisponēt bērnam noteikt šādas iespējamās veselības problēmas:

 • Miokarda infarkts;
 • Hipertensija;
 • Tromboze;
 • Osteoporoze;
 • Slimības, kuņģa-zarnu trakta;
 • Bronhopulmonārā patoloģija;
 • Diabēts;
 • Vairogdziedzera slimība.

Ar laiku veikt ģenētisko analīzi grūtniecības, un konstatēja pārkāpumus var ietekmēt drošu reproduktīvā un pielāgot veselību nedzimušajam bērnam.

Ikviens zina, ka ir infekcijas, kas nevar atklāt, izmantojot tradicionālās formas diagnostikas standartu izmanto monitoringam grūtniecību. Metodes ģenētiskās analīzes ļauj ātri noteikt DNS infekcijas aģentu organismā, klasificēt tos, kontrolēt savu uzvedību un izvēlēties pareizo attieksmi. Tātad, veicot analīzi ģenētisko slimību var konstatēt šādus kopīgus slimības kā Dauna sindroms, Edwards et al.

Eksperta ģenētiķis rada ģenētisko pasi persona, kas izmanto metodes ģenētiskās analīzes. Tas ir veids kombinētas analizējot DNS, kas satur datus un savu profilu, unikalitāti personas. Šie dati var sniegt nenovērtējamu palīdzību personai uz mūžu, visos veselības problēmas veidu.

Metodes ģenētiskās analīzes

Tradicionālie (neinvazīva) metodes ģenētiskās analīzes ir:

1. ultrasonogrāfija;

2. bioķīmiskās analīzes asinīs.

Augļa ultraskaņas kā metode ģenētiskās testēšanas grūtniecības laikā, kas veikts par 10-14 nedēļas. Tas ir šajā laikā var atklāt novirzes bērnam. Asins analīzes (bioķīmija) sāk darīt agrīnākā stadijā grūtniecības, tas palīdz noteikt hromosomu un pārmantojamas (ģenētiskās) novirzes, ja tas notiek. Ja jums ir aizdomas, pēc agrākā ģenētiskās analīzes grūtniecības laikā, vēlāk periodā 20-24 nedēļas, padarot atkārtota augļa ultraskaņu. Šī ģenētiskās analīzes metode, lai noteiktu nelielu defektu augļa attīstību.

Ja aizdomas apstiprinās, sieviete noteikti invazīvas metodes ģenētiskās analīzes:

 • Amniocentesis (amniocentēzes)
 • Horiona villus paraugu ņemšana (pārbaude šūnām, kas ir pamats veidošanās placentu);
 • Platsentotsentez (procedūra, lai noteiktu ietekmi atgūstas no infekcijas grūtniecības laikā);
 • Cordocentesis (pētījums par nabassaites asiņu).

Savlaicīga analīze ģenētisko saderību un analīzei ģenētisko slimību atklāj apmēram 400 veidu patoloģiju 5000 iespējams.

Kā ģenētisko testēšanu grūtniecības laikā

Galvenās metodes ģenētiskās analīzes, izmantojot augļa ultraskaņas un bioķīmiskās analīzes asins - pilnīgi drošus un nekaitīgus veidus, mātei un bērnam. Ultraskaņa tiek veikta caur vēderu grūtnieces, ar palīdzību īpašu aparātu. Daudz retāk izmanto transvaginālu ultraskaņas (mašīna ievietota sievietes maksts). Bioķīmiskā analīze tika veikta, ņemot vērā pacienta asinis, žogs ir izgatavots no vēnas.

Kad invazīvas metodes ģenētiskās analīzes ir ievads sievietes organismā. Tātad, amniocentēzes laikā, īpašu adatu sadursta dzemdi un no žoga ir izgatavots no amnija šķidrumu (amniocentēzes). Šī konstante pārbaude ar ultraskaņu. Saskaņā horiona villus paraugus saprast pārdurtas vēdera dobumā sievietēm par tādu, kas satur elementu, kas vajadzīgi, lai pētītu šūnas (bāze placentas). Laiku pa laikam, uz šo analīzi, izmantojot saturu dzemdes kakla. Platsentotsentez notika, parasti otrajā grūtniecības trimestrī, vispārējā anestēzijā, jo šī procedūra tiek uzskatīta nopietna ķirurģiska iejaukšanās. Cordocentesis - metode ģenētiskās analīzes grūtniecības laikā, ne agrāk kā 18 nedēļas. Asinis no nabassaites tiek veikti ar palīdzību punkcijas caur dzemdes sieviešu. Tas arī padara anestēziju.

Яндекс.Метрика