Gastroskopija

 Procedūra gastroskopija kuņģa
 Gastroskopija - veids endoskopiju, kurā pārbaudīt gļotādu no augšējā gremošanas trakta (barības vada, kuņģa, divpadsmitpirkstu zarnas). Citas alternatīvas ir nosaukumi EGD (fibrogastroduodenoscopy), endoskopijā (esophagogastroduodenoscopy) fibrogastroscopy. Mēs runājam par to pašu aptauju, neskatoties uz dažādiem nosaukumiem. Make gastroskopija var noteicis ārsts, tas nav nepieciešams iecelt šādu pētījumu.

Pašlaik kuņģa gastroskopija veikta, izmantojot elastīgu fibrogastroscopy iekšpusē, kas tiek ievietots optisko šķiedru sistēmas. Sakarā ar mobilitātes distālās (gala) departaments aparātu var pārbaudīt visas daļas gļotādas barības vada, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas. Gastroskopija bez sāpēm ir realitāte. Šī procedūra var būt gan diagnostikas un terapijas raksturs. Endoskopiskās operācijas kuņģa-zarnu traktā kļūst aizvien populārāka, un dažreiz tie izvairītos no atvērtā ķirurģiska iejaukšanās (piemēram, kuņģa čūlas asiņošana var apturēt gastroskopiju laikā ar dažādām metodēm - koagulācijas izgriezumu).

Padarīt gastroskopija kuņģa iespējams ambulatoro pamata, aptauja tiek plaši darīts gandrīz visur (klīnikas, privātie centri). Visbiežāk piešķirts gastroskopija par pacientu sūdzībām par sliktu dūšu, sāpes vēdera augšdaļā, izmaiņas apetīte. Aptauja ir pārāka par visām radioloģisko diagnostikas metožu precizitāte ļauj biopsiju un terapeitiskās manipulācijas. Jūs varat palaist gastroskopija bērniem visu vecumu.

Indikācijas endoskopija

Norādes uz šo aptauju ir pietiekami plaša, ja aizdomas par slimības gremošanas trakta attaisno iecelšanu gastroskopiju.

 • Sāpes vēdera augšdaļā, slikta dūša, vemšana, grēmas;
 • Pazīmes asiņošana no augšējā gremošanas trakta (vemšana ar asinīm, samaņas zudums, raksturīgu krēsls - melēna);
 • Pazīmes sliktas pagājušo pārtikas rīšanas laikā;
 • Aizdomas Vēzis process (anēmija, svara zudums, apetītes trūkums);
 • Citas slimības gremošanas traktā, ja tas ir nepieciešams zināt stāvokli kuņģa gļotādas (piemēram, akūts pankreatīts).

Kontrindikācijas

Kontrindikācijas lai veiktu gastroskopiju atkarīgs no rīkojumu, kurā pētījums tiek veikts. Kad avārijas gastroskopija (piemēram, pārmērīga asiņošana) praktiski nav kontrindikāciju un to var izdarīt arī pacientiem ar akūtu miokarda infarktu.

Ikdienas gastroskopiju kontrindikācijas ir:

 • Smaga sirds mazspēja, akūts miokarda infarkts;
 • Akūta išēmiska insulta;
 • Smags elpošanas mazspēja;
 • Atveseļošanās periods pēc akūta miokarda infarkta vai insulta;
 • Aortas aneirisma, sirds aneirisma, miega sinusa aneirisma;
 • Sirds aritmijas;
 • Hipertoniskā krīze;
 • Smagiem garīga rakstura traucējumiem.

Klātesot kontrindikāciju gadījumā speciālista konsultācija ir nepieciešama, lai izvērtētu iespējamību negatīvām sekām no pētījumiem, un novērtēt tā iespējamību.

Sagatavošanās gastroskopija kuņģa

Lai veiktu pētījumu prasa nosacījumu, ka tas tiek veikts tukšā dūšā. Pēdējā maltīte jābūt vismaz 6-8 stundas pirms gastroskopiju. Visbiežāk izmantotā procedūra tiek veikta no rīta, tāpēc tas ir pietiekami, ka šorīt, pacientam nav ēst vai dzert. Ja jums ir zobu protēzes jānovērš pirms pētījuma. Pētījumā, ir svarīgi pareizi novērtēt gļotādu gremošanas traktā, tāpēc mācības endoskopiju kuņģa, ir ļoti svarīgi, lai pacientam. 2-3 stundas pirms pārbaudes ir aizliegts smēķēt. Ja gastroskopiju narkozē badošanās periodu var pagarināt līdz pat 10-12 stundām.

Anestēzija

Gastroskopija bez sāpēm - vēlme visiem pacientiem. Neskatoties uz to, ka sāpes pētījuma laikā praktiski nav, lielākā daļa pacientu gaida savu manipulācijas. Parasti gastroskopija kuņģa veikta pēc laistīšanas risinājums rīkles vietējo anestēziju (lidokaīnu), tas tiek darīts, lai samazinātu gag refleksu pacienta. Dažreiz, lūguma pacienta (vai norādi), var veikt pētījumus vispārējā anestēzijā (intravenozi), bet gastroskopija ar anestēziju var veikt ambulatori, neatbilst visiem pacientiem.

Tehnika gastroskopiju

Veikt manipulācijas pacients tiek likts uz galda kreisajā sānu stāvoklī, ar kājām nedaudz saliektām, mugura būtu iztaisnot. Gastroskopija vispārējā anestēzijā, un var veikt guļus stāvoklī. Pēc gastroscope ievešanu mutes dobumā pacienta tiek lūgts darīt rīšanas kustību, kas atvieglo veicināšanu ierīces barības vadā. Lai apspiest rīkles refleksa pacientam būtu jāievēro klusums dziļa elpošana. Caur gastroscope piegādā gaisu iztaisnot krokas kuņģa gļotādas un pilnībā pārbaudīt visu gļotādu. Bailes no nosmakšanas ar gastroskopija kuņģa pilnīgi nepamatots, jo elpošana pacienta laikā neiejaucās.

 Fibrogastroscopy - līdzeklis veikšanai gastroskopiju
 Ārsts rūpīgi pārbaudīt iekšējo virsmu no barības vada, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnā, un, ja nepieciešams, veiks biopsiju (audu). Terapeitiskā manipulācijas veic ievadīšanu kanālu no endoskopu instrumentus. Līdz ar to ir iespējams noņemt polipus (izaugumiem un submukozāla) no barības vada, kuņģa vai divpadsmitpirkstu, lai apturētu asiņošanu no čūlām (akūtas un hroniskas), piemērot ligatūru par varikozu vēnu no barības vada, noņemiet svešķermeņus no dobumā kuņģī.

Gastroskopija bērni

Ieviešana Bērnu gastroskopiju ir vairākas funkcijas. Gļotāda no to plānās, neaizsargāti, bagāta ar asinsvados, muskuļu slānis sienām vāji attīstīta. Tāpēc, bērni ir īpašs endoskopu mazāku diametru (no 6-9 mm). In jaunākajās vecuma grupās (līdz 6 gadiem) veica gastroskopiju narkozē. Bērni vecāki par 6 gadiem, vispārējā anestēzija nav nepieciešama. Indikācijas anestēzijas ir smags stāvoklis bērna vai ilgāku laika studiju. Sagatavošanās gastroskopija kuņģa bērniem nav atšķirības, salīdzinot ar pieaugušajiem.

Яндекс.Метрика