Koronārā angiogrāfija

Koronārās kuģi: mērķis un indikācijas,

 Koronārā sirds
 Koronārā angiogrāfija - X-ray pārbaude ir sirds asinsvados, kas tiek veikta, lai noteiktu atrašanās vietu un bojājumu apmēru.

Veicot diagnostiku skaidriem rentgenu kuģi ievadītu īpašu kontrastu.

Piešķirt sirds koronārā angiogrāfija diagnosticēšanai aizdomas koronārās sirds slimības, sāpes krūtīs, sirdslēkme, sirds mazspēja, stenokardija, išēmisko plaušu tūsku, kambaru aritmijas, kardiopulmonālās reanimācijas pirms operācijas sirds defektu.

Pirms tam koronārā angiogrāfija pacientam obligāti iecelt ziedot asinis vispārējai analīzei, izveidot savu grupu, izņemot HIV, hepatītu B, C, un iziet elektrokardiogrammu ehokardiogrammu. Turklāt, kardiologs vāc vēsture atklāj pavadošās slimības un to simptomi. Ja nepieciešams, pacientam pirms pētījuma ieteica vairāk pētījumu nodot, noteikt kursu narkotiku, alerģijas zāles, pretsāpju līdzekļiem.

Tieši pirms koronāro angiogrāfiju tiek veikta vietējo anestēziju no sirds, un tad caur artērijā augšstilba stāšanās koronāro artēriju katetru un ļāva par to kontrastu, kas izplatās caur kuģu un tie kļūst redzami angiogrāfijas - īpaša iekārta, kas ļauj lielformāta ātrgaitas šaušana un pēc tam datoru apstrādi rezultāti. Noteikt lielumu asinsvadu bojājumu, pacients tiek diagnosticēta un parakstītas ārstēšanu.

Laikā koronāro asinsvadu pacienta tiek novērota anesteziologam ārstu kardioreanimatolog ka, ja nepieciešams, varētu sniegt ārkārtas palīdzību pacientam. Komplikāciju risks laikā koronāro sirds ir minimāla, bet tomēr ir gadījumi, kad procedūras laikā atklājās asiņošana punkciju, traucēta sirds ritma, koronāro artēriju tromboze, insulta, alerģijas pretstatīt (nieze, pietūkums, izsitumi, apgrūtināta elpošana, samazināšanās spiedienu, anafilaktiskais šoks).

Dažos gadījumos ārsts pēc apspriešanās ar pacientu nolemj darīt koronārā angiogrāfija vienlaikus veicot medicīniskās procedūras: balonu dilatācija un stenting.

Atgūšanās pacienti pēc koronārās sirds tikai vienu vai divas dienas, jo zemu traumatiska procedūra.

Kontrindikācijas angiogrāfijas

 Koronārās kuģi
 Padarīt koronārā angiogrāfija bez piekrišanas nevar, procedūra tiek uzskatīta neliela operācija. Nopietnas kontrindikācijas nav koronārā angiogrāfija, bet tas nav ieteicams pacientiem ar augstu temperatūru, anēmija, ilgstoša asiņošana, tai skaitā vēsture, traucējumi asins recēšanu, zems kālija līmenis.

Uzmanīgi noteikt koronārā angiogrāfija asinsvadu gados vecākiem pacientiem, ar būtiskām izmaiņām svara, neārstētu nieru mazspēja, cukura diabēts, nopietnu plaušu slimību.

Kontrindikācija koronārās angiogrāfijas ir alerģijas klātbūtne kontrastu krāsu, tāpēc pirms operācijas, ir vēlams iziet alerģijas testu izmanto krāsošanai.

Turklāt jāatzīmē, ka blakusparādība kontrastu ar koronāro angiogrāfiju var ne tikai alerģijas, bet arī nieru mazspēja, kas ir jāņem vērā, izvērtējot pacientus ar sirds mazspēju, hronisku nieru mazspēju, smagu cukura diabētu. Šajā pacientu grupā ieteicams sagatavoties procedūrai slimnīcā.

Яндекс.Метрика