Onkocitoloģija

Onkocitoloģija vai Pap tests - veids, kā mikroskopējot šūnas ņem no virsmas dzemdes kakla un dzemdes kakla kanāla, lai noteiktu vēža izmaiņas.  Onkocitoloģija - metodi uztriepes no dzemdes kakla

Uztriepi uz onkotsitologiyu indicēts regulārai caurbraukšanas visām sievietēm, jo ​​īpaši augsta riska pacientiem, kas ļauj identificēt patoloģiskas jomas, dzemdes kakla, precīzu diagnostiku un pareiziem taktiku turpmākai izskatīšanai un ārstēšanu. Gada diagnostikas pētījums kakla onkotsitologiyu ieteicams:

  • Sievietēm, kuru ģimenes ir bijuši gadījumi, onkoloģisko slimību;
  • Pacientiem ar augstu titru cilvēka papilomas vīrusa;
  • Pacienti ar dzemdes kakla erozija.

Onkocitoloģija dzemdes: metodoloģija

Onkocitoloģija dzemdes kakls ir daļa no normālas ginekoloģiskā izmeklēšana, ko veic ātri, praktiski nesāpīga un neprasa iegādi dārgu iekārtu un medikamentu. Pārbaudes laikā, ārsts iegūst biomateriāla (šūnu skaitu no virsmas dzemdes kakla), izmantojot speciālu dzemdes kakla suku ar mīkstu saru.

Tūlīt pēc sagūstīšanas Biomateriālu eksperti ir gatavi uztriepes nospiedums: tas attiecas ārsts cytobrush visu virsmu slaida. No stikla (preparātu) skaits var būt no viena līdz trīs. Tālāk neapstrādātas uztriepi uz onkotsitologiyu žāvēta, ievieto kiveti (šaurā stikla traukā) un fiksēto 96 procentiem etanola 5 minūtes. Nākamais posms testēšana - biomateriālu pētījumu laboratorijas ārsti citoloģija.

Turot logi ar fiksētiem uztriepes ir atļauti 3-8 grādiem pēc Celsija 10 dienas, un tikai noslēgtā iepakojumā.

Sagatavošanās Onkocitoloģija

Onkocitoloģija dzemdes negarantē precīzus rezultātus, ja aptauja tika veikta fona iekaisuma dzimumorgānu sieviešu. Pieredzējis ārsts ieteiks Pap uztriepes par caurlaidi pēc pretiekaisuma ārstēšanu. Tāpat tas nav ieteicams saimniecības Onkocitoloģija menstruālās asiņošanas laikā.

48 stundas pirms studiju pacientiem vajadzētu atturēties no seksuālām darbībām, lietošanai maksts tamponi, krēmi, svecītēm, Klizma, narkotikas. Pirms testa onkotsitologiyu piemērotāku veikt personīgo higiēnu ar vertikālu dušu, atsakoties 1-2 dienu no vannas. Uztriepi uz onkotsitologiyu aizveda uz ginekoloģiskā izmeklēšana vai kolposkopija, vai 48 stundu laikā pēc šīm procedūrām.

Rezultātu interpretācija Onkocitoloģija

Pap uztriepes var būt pozitīva vai negatīva rezultāta. Parasti (ar negatīviem rezultātiem Onkocitoloģija) šūnas veiktie biomateriāla ir normāla izmēra un formu. Pozitīvs uztriepes atklāti attiecībā uz šūnu ar patoloģijas.  Onkocitoloģija kakls - daļa no parastās iegurņa eksāmenu

Pozitīva uztriepi uz onkotsitologiyu ne vienmēr nozīmē, ka sievietei ir vēzis. Bieži izraisa patoloģiskas Pap testa ir klātbūtne infekcijas, piemēram, hlamīdijas, gonoreju, Trichomonas un Candida un cilvēka papilomas vīrusa, kas var izraisīt dzimumorgānu kārpas sieviešu iekšējiem un ārējiem dzimumorgāniem. Kondilomoobrazuyuschy vīruss var izraisīt dzemdes kakla labdabīgi izmaiņas. Cilvēka papilomas vīrusa onkogēns risks var izraisīt vēža attīstību, ko raksturo konstatēto rezultātu Onkocitoloģija mainīti patoloģiskas šūnas.

Citoloģiskā klasifikācija Pap uztriepes:

  • 1. klases. Normal citoloģija;
  • 2.klases. Ir izmaiņas morfoloģijas šūnām, ko izraisa iekaisumu sieviešu dzimumorgānu kropļošanu;
  • 3. pakāpes. Identificēts vienu šūnas ar novirzes citoplazmā un kodolu;
  • 4.klases. Atsevišķas šūnas ar atšķirīgām pazīmēm ļaundabīgo audzēju;
  • 5. pakāpē. Liels skaits vēža šūnas. Vēža klātbūtne nav apšaubāma.

Ārstēšanas plāns ir atkarīgs no tā, cik atklāto ārsts cytologist šūnu izmaiņas. Ja šūnu patoloģijas ir saistītas ar iekaisuma procesu pēc ārstēšanas un uztriepes par onkotsitologiyu atkārtot dažus mēnešus vēlāk. Novirze augsta un zema pakāpe vienmēr ir norāde uz kolposkopija - precīzāku pārbaude dzemdes kakla, maksts un vulvas izmantojot instrumentu līdzīgu mikroskopa. Gadījumā, ja izteikts šūnu izmaiņas speciālists var veikt paraugu biopsijas un turpmākai medicīnisko palīdzību būs atkarīgs no histoloģisko noslēgšanas rezultātiem.

Яндекс.Метрика