Spirometrija

 Procedūra spirometrija
 Spirometrija sauc ventilācijas pārbaudi, kas tiek veikta, lai diagnosticētu stāvokli elpošanas sistēmu. Spirometrija ļauj izmērīt tilpumu elpošanas sistēmas, tilpuma gaisa plūsmas ātrumu un attiecību, plaušu tilpums, kapacitāti ieceļojot un izceļojot maksimālu ventilāciju.

Spirometrija sniedz iespēju identificēt plaušu slimību un sirds un asinsvadu slimībām, novērtēt to nopietnību, ārstēšanas efektivitāti. Turklāt testa palīdz iemācīties elpot pareizi.

Tiek lēsts, ka katru gadu jāiziet spirometrija jābūt smēķētāji: aptauja palīdzēs noteikt plaušu disfunkcijas agrīnā stadijā, diferenciālo diagnozi astma, hroniska obstruktīva plaušu sarkoidoze.

Kontrindikācijas šī metode diagnoze nav klāt, tai skaitā vecuma ierobežojuma: veikts spirometrija bērniem un pieaugušajiem.

No eksāmena spirometrijas procedūra

Spirometrija tiek veikta, izmantojot īpašu ierīci nepārtrauktiem grafisko ierakstu apjoma izmaiņas gaisa ieelpojot un izelpojot - spirogrāfs. Ierīcē katram pacientam likts uz jaunu vienreiz iemuti.

Temati uzdeva veikt ļoti dziļu elpu, aizturiet elpu, piespiež savu muti tik cieši, cik vien iespējams, lai mirst (no tagad sāk jāreģistrē uz ierīces) un vienmērīgi un mierīgi izsaukto izelpot visu gaisu. Pacientiem ar hronisku obstruktīvu plaušu slimību, var paiet aptuveni 15 sekundes. Pēc paisuma pacientam vajadzētu darīt to pašu, bet darīt visu iespējamo.

Līdzīga procedūra, pacients atkārto vēl divas reizes, un saņēma rādītāju trīs grupas ārsti izmanto, lai atšifrētu spirometrijas.

Spirometrija

 Spirometer - ierīce spirometrijas
 Lielākā rādītāji spirometrija izteikta procentos no vidējās vērtības fizioloģisko mainīgajiem. Likme svārstās 80-120%. In atšifrēt spirometrija var atrast šādus rādītājus:

  • Tidal tilpums - gaisa daudzums uz vienu elpu uz plaušām pasīvo izelpošana laikā. Norma - 500-800ml;
  • VC - svarīgi plaušu tilpums - gaismas daudzumu, kas nāk, kad jūs izelpot. Šis skaitlis ir ievērojami samazināts ar ierobežojošu plaušu slimība;
  • FZHEL1- piespiedu svarīgu jaudu plaušām. Šis skaitlis ir līdzīgs iepriekšējā spirometrijas, bet pacientam vajadzētu izelpot uzrādīt sasniegt augstāko iespējamo ātrumu, un ar vislielāko iespējamo piepūli.
  • FEV1 - piespiedu izelpas tilpums 1 sekundē. Gaisa daudzumam, kas plūst no plaušām pirmajā otro no izelpošana ar maksimālo spēku. Šie dati spirometrija bērniem un pieaugušajiem, atspoguļo stāvokli lielo elpceļu, kas izteikta procentos no plaušu kapacitāti. Piespiedu izelpas tilpuma likme - 75%.
  • Index Tiffno. Procents FEV1 uz FIS. Tās likme - 70% un vairāk.
  • Vidējais apjoms likme. Aprēķina procentuāli - 25-75%. Tas norāda stāvokli mazo elpceļos. Plūsmas ātrums ir noderīga, lai laikus atklātu obstruktīvu traucējumiem.
  • Maksimālā izelpas tilpums ātrums. Maksimālais ātrums, ka cilvēks var parādīt uzlabota, kad jūs izelpot.
  • Airway. Tas ir atkarīgs no centieniem muskuļiem, parāda stāvokli elpošanas sistēmas pie lielā bronhos līmenī, trahejas.

Tā kā šie skaitļi ir ņemti no pacienta trīs reizes atšifrējums spirometrijas ārstu nepieciešams analizēt labāko rezultātu un salīdzina to ar darbības standartiem par attiecīgo iedzīvotāju grupām: izaugsme ir ņemts vērā, dzimuma, vecuma pacientam.

Яндекс.Метрика