Analīze urīnu

 Research urīns
 Urīns tiek veikts laboratorijā, lai atklātu dažādas slimības, novērtēt organisma stāvokli un dinamiku slimības, efektivitāti terapiju.

Galīgo diagnozi tikai uz analīzi urīna runājot, tas parasti var atklāt novirzes, un tas kalpo par ieganstu, lai ieceltu papildu pētījumiem, kas varētu galīgi identificēt cilvēka nieru slimības citus iekšējos orgānus, atklātu slēptās iekaisumu.

Ir vairāki veidi, pētījumu: bioķīmija, urīna analīze un metode Nechiporenko.

General urīna analīze

Kā preventīvs pasākums, šāda analīze ir paredzēts visiem pacientiem, dažādu iemeslu dēļ, dodieties uz slimnīcu.

No urīnanalīzes parametros atšifrējums tiek norādīts šādi:

 • krāsas urīns;
 • pārredzamība;
 • smarža;
 • proporcija;
 • olbaltumvielas, glikoze, žults pigmenti un ketoni;
 • balto asins šūnu un sarkano asins šūnu;
 • sēnītes, parazīti un baktērijas;
 • epitēlija šūnas;
 • cilindri un to sāļi.

Norma tiek uzskatīta par caurskatāmu un gaiši dzeltena krāsa urīna, smarža būtu fokusā. Īpatsvars - faktors, kas parāda spēju nierēm koncentrēšanās, tā nedrīkst pārsniegt 1, 024.

Norma leikocīti vīriešiem - 0-3; 0-6 - sievietēm; eritrocīti: vīriešiem - 0-1; 0-3 - sievietēm.

Epitēlija šūnu skaits nepārsniedza 0-10.

Olbaltumvielas, glikozes, žults pigmenti un ketonu, parazīti, baktērijas un sēnītes, nedrīkst būt urīnā veselam cilvēkam.

Bad urīna tests sauc ja konstatēts būtiskas novirzes no šīm normām. Piemēram, īpatsvara palielināšanās var norādīt diabētu, pazeminot - pārmērīga šķidruma organismā un bezcukura diabēts. Sarkanīgi krāsa urīnā norāda kaitējumu urīnceļu kanāliem, urīnpūšļa audzējiem, bezkrāsains urīna - par progresējošu slimību nierēm. Nav vēlams, ka urīns ir gļotas vai baktērijas, tās slikti smarža norāda nabaga vielmaiņu, infekcija, cukura diabēts. Palielināts olbaltumvielu norāda nefrotiskais sindroms un iekaisumu, glikoze un ketonvielas - par cukura diabētu. Bilirubīns - viena no žults pigmentu, atrast cilvēkus ar aknu slimībām.

Bioķīmiskā analīze urīna

Bioķīmiskās analīzes, lai novērtētu stāvokli iekšējo orgānu un vielmaiņu.

Performance analīze urīna:

 • glikoze. Tās likme - 0, 03-0, 05g / l;
 • Visa proteīns - ne vairāk kā 0 033g / L;
 • amilāze - 10-1240edl;
 • kālija - 38, 4-81, 8mmol / dienā;
 • fosfors - 0, 4-1, 3 g / dienā;
 • Nātrija - 100-260mmol / dienā;
 • kreatinīna - vīrieši - 0, 64-1, 6 g / l, sievietēm - 0, 48-1, 44G / l;
 • microalbumin - ne vairāk kā 3-4, 25mmol / dienā;
 • urīnskābe - 0, 4-1g / dienā;
 • Magnijs - 3-4, 25mmol / dienā;
 • Urea - 333-578mmol / dienā

Bad urīna kas atrada novirzes no šīm normām var norādīt infekciju, saindēšanās, nieru slimības, aknas.

Analīze Nechiporenko

Ja ir aizdomas par slēpto iekaisums uroģenitālā sistēmā, veikt analīzi Nechiporenko. Par šo analīzi, ņem vidējo daļu plūsmu urīnu, un pievērst uzmanību līmeņa paaugstināšanos balto asins šūnu, sarkano asins šūnu, cilindriem. Augsts Šie rādītāji urīna norāda infekciju, cistīts, prostatas adenoma, pielonefrīts, urolitiāzi, glomerulonefrīta un citām nopietnām slimībām nierēm.

Urīna grūtniecība

Sieviete grūtniecības urīna analīzēs iet katrā plānotajā pārbaudē, kā Uroģenitālā sistēma piedzīvo smagu slodzi, un tās funkcionalitāte jātur zem kontroles. Ieinteresētās ārsti parasti urīna analīzes.

 General urīna analīze
 Olbaltumvielu klātbūtne urīnā ir atļauta, bet ne vairāk par 300 mg / dienā. Ja līmenis ir pārāk augsts, pārbaudiet nieres. Ar dramatisko pieaugumu olbaltumvielu izvirza jautājumu par slimnīcā mātes.

Paaugstināts Leikocīti urīna paraugā grūtniecības laikā liecina pielonefrīts, nieru infekcijas.

Duļķainība urīns norāda, ka tas satur urates, fosfātus, strutas, kalcija oksalāts, leikocītu, baktērijas, sarkanās asins šūnas.

No ketonvielas grūtniecības laikā klātbūtne liecina agri toksikoze.

Ja saņemat sliktu urīna sievietēm tiek ieteikts urinēt bakterioloģisko sētu, atkārtoti analīzi kopā.

Analīze urīnu bērniem

Vairumā gadījumu, urīna tests tiek veikts ar bērniem kopumā, bet darbības standarti urīns Bērniņu atšķirties no pieaugušā.

Blīvums urīnu jaundzimušo nedrīkst pārsniegt 1, 018 bērni no piektajā dienā līdz diviem gadiem 1, 002-1, 004, bērni 2-3l - 1, 010-1, 017, 4-5L - 1 012-1, 020, bērniem pēc 10 litri - 1, 011-1, 025.

Norma leikocīti zēniem - 5 meitenes - 7; eritrocīti - 3-4; epitēlija šūnas - 1-2;

Kā savākt urīnu pētniecībai

Lai iegūtu atbilstošus rezultātus analīzes, par priekšvakarā liekot pacientam urīns ir ieteicams pārtraukt lietot antibiotikas uroseptikov un atturēties no ēšanas pārtikas produktus, kas var ietekmēt krāsu (sparģeļi, burkāni, mellenes, bietes, rabarberi). Šķidrums būtu patērēts normālā apmērā, ne vairāk un ne mazāk.

Pirms vācot urīna analīzi bērniem, pieaugušajiem nepieciešams veikt parastu tualetes dzimumorgānus, bet neizmantojot antibiotikas un dezinfekcijas līdzekļi.

Ir vēlams veikt urīna paraugu menstruāciju laikā, neilgi pēc cystoscopy, mazāk nekā 12 stundas. Pēc pēdējās seksuāla kontakta.

Urīna bioķīmiskajām analīzēm var veikt dienas laikā, pēc urīna, pētījumu metode Nechiporenko - tikai no rīta.

Analizēt savākto urīnu ir piemērots tikai divas stundas: tas ātri sadalās, un tas var parādīties baktērijas un sāli, kas varētu ietekmēt pētījuma rezultātus.

Яндекс.Метрика