Urography

 Urography nieru
 Urography veikts pētījums par nierēm: pacients ievada kontrastu un veikt rentgena stariem. Šā iemesla dēļ, šī metode pētot stāvokli nierēm sauc kontrastu urography. Metode balstās uz spēju aizkavēt ieejas kontrasta rentgena: vispirms krāsu sakrājas nierēs, tad tas stāv Uroģenitālā sistēma, un tas dod iespēju novērtēt to stāvokli.

Piešķirt urography pacientiem ar varbūtējām nierakmeņi, urīnceļu infekcijas, klātesot asinis urīnā, kas var liecināt par akūtu iekaisumu vai vēzi, ja bojājuma urīnceļu.

Ir panorāmas, intravenozi, ekskrēcijas urography.

Aptauja urography

Ts X-ray pārbaude nieres, caur kuru diagnosticēt vēzi, parazitārās slimības, svešķermeņus un akmeņus nierēs un bieži vien tas ir pirmais pētījums, kas, ja to ievada pacientam aizdomas viņš novirzes no nieru funkcijas.

Aptauja urography dod Jums iespēju pārbaudīt stāvokli nierēm, no augšas pole līdz sākumam urīnizvadkanāla.

Piešķirt pārskata urography tajos gadījumos, kad tas ir nepieciešams, lai tālāk izpētītu kaulus, nieru toni, forma un atrašanās vietu, lai novērtētu vispārējo stāvokli un funkcionalitāti citu urīnceļu orgānu: urīnpūsli, urīnvada.

Dilstošā urography

Metode ir balstīta uz nieru ekskrēcijas funkcijas un vairumā attēliem, kas uzņemti laikā, kad nieres ir sākuši veikt kontrastu.

Ekskrēcijas urography izvērtēt intensitāti un aizpildīšanu iegurņa, urīnpūšļa šķidrumu, formu, izmēru, viendabīguma un novietojums konstatēto izaugumiem (cistas, audzēji) akmeņiem, strukturālās iezīmes urīnpūšļa un citu urīnceļu orgānu.

Intravenoza urography

Šī metode ir pretstatā urography ka pacientam ar tukšu urīnpūšļa ievadītās kontrastu un fotografēt, līdz tas absorbē nieres no asinīm un uzkrātos: pirmās divas minūtes, pēc 4-5 min. un pēc tam vēl 7 min. pēc kontrastvielas ievadīšanas.

Iegūti pēc intravenozas urography rentgenu parādīt nierēm, nieru bļodiņas un urīnvada, urīnpūšļa, prostatas dziedzeri. Izmantojot intravenozo urography var atklāt audzēju, cistas, akmeņi, nieru paplašināšanās dobumi (hidroureters, hidronefroze), patoloģiski rētas un stiept, hiperplāziju audus uroģenitālā sistēmā.

Sagatavošanās urography nieru

Parasti pirms urography nieru pacientam izraksta ziedot asinis, lai pētītu tās bioķīmiskais sastāvs - tik ekskluzīvs nieru mazspēja, kurā nav iespējams veikt aptauju.

 Dilstošā urography
 Divas dienas pirms urography pacientam ir ieteicams izslēgt no savas diētas pārtikas produktiem, kas izraisa pārmērīgu vēdera uzpūšanās.

Trīs stundas pirms procedūras nav atļauta. Ja ārsts uzskata par nepieciešamu, ir iespējams veikt caureju dienu iepriekš.

Pacients pirms urography nieres jāinformē ārsts par medikamentiem, kas uzņemas klātbūtni alerģijas pret jodu.

Tieši pirms testa ir nepieciešams ņemt nost neko, kas satur metālu: rotaslietas, brilles, zobu protēzes, uc

Procedūra ir nesāpīga, ilgst ne vairāk kā pusotru stundu. Pacientam var būt guļus stāvoklī vai stāvus.

Kontrindicēta kontrasts urography grūtniecēm un sievietēm zīdīšanas periodā.

Blakusparādības kontrasta urography

Ir blakusparādības pēc procedūra ir reti, bet ieraksta pacientu atsauksmes:

  • Pēc ievadīšanas kontrastu juta siltumu pēc apstarošana - dzelzs garša mutē;
  • reakcija uz kontrastu kā pārejošu vieglu izsitumi parādās, pietūkums lūpām. Dažos gadījumos pacients tika noteikts antihistamīna.
  • Tas pazemina asinsspiedienu, problēmas ar elpošanu;
  • pēkšņi izpaužas nieru mazspēja.
Яндекс.Метрика