Grūtniecība 7 nedēļas

7 grūtniecības nedēļās nedzimis bērns jau 5 nedēļas, jo saskaņā ar noteikumiem dzemdniecības aprēķina periodā ir no pirmās dienas pēdējā menstruālā perioda.  Embrija svars ir 7 nedēļas Grūtnieces - apmēram 1 grams

Izmaiņas auglim

Pie grūtnieces 7 nedēļas augļa izmērs mērot no vainaga uz astes jau ir 11 - 14 mm, un tas sver aptuveni 1 g līdz pat pusei no korpusa garums ir vadītājs embriju. Sakarā asinsapgāde rīkoties aug ātrāk nekā kājas saliektas pie elkoņiem, veidojas plaukstu. Uz rokām un kājām ir skaidri redzami pirksti. Turpina attīstīt visas sistēmas un orgānus no embrija.

Svarīgākais izmaiņas ietekmē sirds un asinsvadu sistēmu - sirds tika sadalīta ātrijos un vēderiņiem strādāt tāpat kā visiem zīdītājiem, veido lielo asinsvadu - aortas, plaušu artērijas un vēnas, vena cava.

7 nedēļu grūtniecības nedzimušais bērns jau ir visām galvenajām smadzeņu daļām (tas ir sadalīts divās puslodēs), dzirdi un redzi. Pie galvas embrija var redzēt no ausīm sāniem un acīm vāka veidojas plakstiņiem.

7 grūtniecības nedēļās ar ultraskaņu redzamā asti, kas ir embrijs līdz 10 nedēļām.

Asins šūnu veidošanās notiek tagad augļa aknās, tā arī veidojas žultsvadus. Tajā pašā laikā izstrādāt trahejas, barības vada, zarnas. Aizkuņģa dziedzeris ražo insulīnu, Pirmais - hormons, kas ietekmē vielmaiņu ogļhidrātu.

Placenta arvien ņemot par lomu uzturs augļa - tā skābekļa piegādi, barības vielām un vielmaiņas atkritumu produktiem. Pabeidz veidošanos nabassaites asinīm, placentas asins plūsma ir gandrīz pilnīgi noteikti.

7 grūtniecības nedēļās ar ultraskaņu augļa dzimuma vēl nav redzama, taču šajā laikā iekšējie dzimumdziedzeru tiek veikti vīriešiem (sēkliniekos) vai sieviete (olnīcām), un ārpus starp kājām redzama tikai kliegt, kas vēlāk kļuvusi par sieviešu vai vīriešu ārējie dzimumorgāni iestādes.

7 grūtniecības nedēļās auglis sāk kustēties, tikai tāpēc, ka mazo izmēru auglim sieviete nejūtas kustības.

Izmaiņas sievietes organismā pie grūtniecība 7 nedēļas

Intensīvi pielāgo likmi augļa augšanu un sievietes ķermeņa. Dzemde palielinās izmēros divreiz pie 7 nedēļu grūtniecības vēders konfigurācija nav mainījies. Šajā periodā izmērs dzemdes parasti salīdzina ar lielu apelsīnu. Paplašinātā dzemde jau rada spiedienu uz apkārtējiem orgāniem, tas izpaužas kādā bieža urinēšana.

Pēc 7 nedēļām Grūtniece dod viņai labu apetīti, jo organisms cenšas saglabāt līdz uzturvielas izaugsmei auglim. Kaut arī stingri ierobežo paši nav nepieciešams kontrolēt svaru nedrīkst pārsniegt ieteicamo pieaugumu dzemdību speciālistu.

Palielina par 10% asins daudzumu cirkulē kuģiem.  Izmērs augļa 7 grūtniecības nedēļās - 11-14 mm

Sāpes 7 grūtniecības nedēļās var izraisīt to, ka izstiepts saites apliecinošus dzemdi. Tie atrodas uz sāniem kuņģa un nav bīstamas. Lai samazinātu neērtības, neiesakām ilgu uzturēšanos saspringto vertikālā stāvoklī.

Bet sievietei vajadzētu brīdināt 7 nedēļu grūtniecības vēdera sāpes, piemēram, menstruāciju - zīmēšanas, krampjveida. Šie ir pirmie simptomi aborts, kad vislabāk ir konsultēties ar ārstu. Smērēšanās 7 nedēļu grūtniecības bieži pavada sāpes vēderā. Asiņošana var sākt pamazām, ar izskatu dažiem pilieniem sarkano asins un var uzreiz profusely. Jo ātrāk sieviete lūgt palīdzību, visticamāk, lai saglabātu augli. Parastie izolācija 7 nedēļas grūtniecība - tā sauktās "baltās" - varētu pasliktināties reibumā hormonālās izmaiņas.

Diskomforts var būt krūtīs - formā dedzināšanu, pietūkumu.

Skrīnings 7 nedēļas grūtniecēm

Ultraskaņas 7 nedēļas grūtniecības konsolidēs vietu un skaitu augļu, sirds, augļa kustības.

Ārsts parasti reizi reģistrējot grūtniecību dod nosūtījumus pie speciālistiem (terapeits, optometrists, zobārsts), EKG, asins grupu un Rh faktors asins un urīna analīzes uz tampona no maksts. Daži no viņiem ir nepieciešams, lai grūtniecības laikā jāatkārto vairākas reizes.

Яндекс.Метрика