Desa ir pārtikas produkts gatavots no maltas gaļas no viena vai vairāku veidu gaļas. Kaloriju desas ir atkarīga no tās veida, pateicoties tās biedru sastāvdaļām un pagatavošanas metodes.

 Kaloriju desa 100 g - 220-310 kcal
 Gaļas izstrādājumi pareizu tehnoloģiju, saturs tikai gaļu un garšvielas, var attiecināt uz veselīgu uzturu. Tomēr mūsdienu industrija samazināt izmaksas, palielināt glabāšanas laiku un uzlabot vizuālo pievilcību, lai sagatavotu desu, izmantojot ārkārtīgi kaitīga organisma sastāvdaļām un pārtikas piedevām. Tā rezultātā bieži izmantošana rūpnieciskās ražošanas desu palielina risku dažādām slimībām - nieru darbības traucējumiem, podagras, hipertensiju un sirds un asinsvadu slimībām.

Tādēļ, turklāt kaloriju desu, kad tā tiek izvēlēts jāārstē ar uzmanību uz pārtikas piedevām, kuras jānorāda etiķetē   - Nātrija nitrāts, saskaņā ar valsts, ražošanā desas, citas piedevas nevajadzētu lietot. Jums vajadzētu arī zināt, ka zemākajās pakāpēs desu satur tikai nelielu daļu no gaļas, un lielākā daļa tās svara ir proteīns (dārzeņu un piena), želejas, mākslīgās eļļas un citas sastāvdaļas, kas paredzēti, lai atgādinātu desu gaļu.

Augstākās kvalitātes un kalorijām desas tiek uzskatīti par iekšzemes produkti, kas izgatavoti ar liesu gaļu, bez pārtikas piedevām, ievērojot tehnoloģiju un minimālu daudzumu sāls un tauku.

Pakāpes un kaloriju desa

Vārīti desa, parasti tiek izgatavoti no maltās sālīti ap 75-85 grādiem pēc Celsija. Tā ir ierobežots derīguma termiņu sakarā ar lielu daudzumu ūdens, ka tā satur. Bez gaļas, atkarībā no šķirnes, šāda veida desas piebilda sojas. Kaloriju desu svārstās 220-310 kcal uz 100 g   Vidēji šāda veida desu satur līdz 15% olbaltumvielu un 30% tauku.

Viens no populārākajiem šķirņu vārītu desu ir: Amatieru, Doctor un pienu. Kaloriju ārsta desa, ievērojot šajā procesā, ir 257 kcal uz 100 gramiem, tas ir otrais tikai uz amatieru (301 kcal) un Calf (316 kcal).

Vismazāk no visiem kaloriju vārītu desu:

  • Diētiskā - 170 kcal;
  • Atsevišķi - 228 kcal.

Neskatoties uz augsto kaloriju, doktora desa ir populāra sakarā ar augstu garšu un diezgan ilgu uzglabāšanas laiku. To tradicionāli izmanto ne tikai sviestmaizes, bet arī dažiem ziemas salātiem, piemēram, olīvu, un tur ir receptes ar viņas hash un citām zupām.

Par uzturā vajadzētu izvēlēties zemāko kaloriju desas un zemāko procentuālo tauku. Piemēram, kaloriju desiņas diētiska Vismaz ne tikai starp vārītu šķirnēm , bet arī cita veida desas. Arī šajā pakāpē satur minimālu tauku - 13%.

Kaloriju vārīta kūpinātas desas

Sakarā ar tehnoloģiju sagatavošanas kaloriju desu vārītu smēķējuši daudz vairāk. Ēdiena gatavošanas laikā, tas ir vispirms vārīti un pēc tam pakļauti smēķēšanas. Parasti šāda veida desu produkti satur vairāk garšvielas un citas sastāvdaļas, kas var būt miltus, pienu, krējumu un cieti.

Arī kalorijām desas atkarīgs no maltās gaļas sastāvu - vārītas-kūpinātas desas var saturēt ne tikai vienmērīgu malto gaļu un gabalus noteiktu lielumu.

Glabāšanas laiks šāda veida desas un nedaudz vairāk par vidēji 15 dienas. Arī augstākas kaloriju desas un, piemēram:

  • Amatieru - 420 kcal;
  • Servelat - 461 kcal.

Veidi un kaloriju kūpinātas desas

Lai sagatavotu kūpinātas desas pildījuma, vispirms cepta, tad vārītu un kūpināta. Šāda attieksme samazina svara zudums produktiem, un ietekmē arī garšas un kaloriju desiņas.

Raw desu gatavošanas laikā nav galā augstu temperatūru. Tie ir pakļauti dehidratācija un fermentācija, kas palielina to ražošanas (30 līdz 40 dienām). Mūsdienu uztura bagātinātāji var samazināt termiņu tās novecošanās līdz 21 dienām vai mazāk. Kaloriju kūpinātas desas svārstās 340-570 kalorijas, atkarībā no šķirnes. Tie satur no 28% līdz 57% tauku, un olbaltumvielu saturs - ne vairāk kā 28%.

 Kaloriju ārsta desa 100 g - 257 kcal
 Populārākie ir šādi tipi kūpinātas desas:

  • Krakova semi-kūpināta - 466 kcal;
  • Minsk semi-kūpināta - 287 kcal;
  • Semi-kūpināta Poltava - 417 kcal;
  • Ukraiņu semi-kūpināta - 376 kcal;
  • Amatieru kūpināta - 514 kcal;
  • Maskava kūpināta - 473 kcal.

Tomēr, kaloriju desas ir ne tikai kritērijs, uz kura veidot kad tas ir izvēlēts.   Tāpat ir nepieciešams pievērst uzmanību tās sastāvu, glabāšanas laiku, izskatu un smaržu.

Яндекс.Метрика