Kaloriju gaļa

Gaļa (jēra, liellopa, cūkas) - viens no svarīgākajiem pārtikas produktiem, kas ir lieliskas kulinārijas īpašības. To var viegli kombinēt ar dažādiem pārtikas produktu (labības, makaroni, dārzeņi).  Uztura gaļas ēdieni - receptes un gatavošanas tehnoloģija

Par to, cik svarīgi gaļu uzturā ir zināms kopš seniem laikiem. Gaļas produkti, bagāti ar olbaltumvielām un citiem komponentiem, lai stimulētu izaugsmi un aktīvs. Gaļa ir vairāk nepieciešams ar aktīvu fizisku darbu, kā arī cilvēkiem ar aktīvu, jaunībā. No tā, cik kalorijas gaļu, kā arī par patērētāju īpašības, drošība ir atkarīga no ķermeņa kvalitāti   šis produkts. Indikators kaloriju gaļa svārstījās 120-500 kcal uz simts gramiem produkta atkarībā no tās kategorijas, klases un tipa.

Sastāvs un kaloriju gaļas dažādas sugas

Vērtība gaļas cilvēka uzturu, jo tās sastāvu. Kaloriju gaļa ir atkarīgs arī no tā sastāvu - procents augstvērtīgu olbaltumvielu, kas ir nozīmīgi saistībā ar enerģētikas un plastmasas tauki, mikro un makro, dažu vitamīnu.

Gaļas sastāvs ir faktiski skeleta muskuļi, nervu elementi, saistaudu un taukaudi, kaulu. Šis produkts satur arī Ekstraktvielas un taukus. Ar produkta extractives iesniegta slāpekli un bez slāpekļa savienojumus. Kad termiskās apstrādes extractives noteiktu garšu un aromātu gaļu. Šie komponenti gaļa palielina sekrēciju gremošanas sulas. Viņi praktiski nav uzturvērtību, bet tie palīdz pārtika ir labāk uzsūcas.

Olbaltumvielu saturs šo produktu svārstās no 1, 5 līdz 21% (in speķa šķirnēm - 11, 7%).

Kaloriju gaļā jebkāda veida skaits ir atkarīgs procentuālo tauku saturu tajā.   Tādējādi, jēra un liellopu tauku saturu robežās no 1 līdz 26% putnu gaļas - no5 līdz 39%, cūkgaļas - 28-63%. Gaļa - nozīmīgs avots, B vitamīnu, īpaši niacīns, viegli sagremojama dzelzi, fosforu un piridoksīna.

Trušu gaļa - īpaši vērtīgs produkts. Ar minimālo tauku saturu un kaloriju ar trušu gaļu satur daudz minerālvielu (fosfors, dzelzs, kālija sāļi), un dažādu mikroelementu (cinks, varš, kobalts) un vitamīni. Tā kaloriju truša gaļa ir mazs, to var droši lietot uztura uzturu. Šis uztura olbaltumvielu produkts ir 90% uzsūcas organismā. Tomēr šāda veida gaļas ātri bojājas. Bet ledusskapī to var uzglabāt trīs mēnešus.

Tā vietā, daži no dzīvnieku gaļas patērē sojas gaļu. Kaloriju gaļas dzīvnieki mazāk kaloriju sojas gaļu.   Kaloriju sojas gaļu vienāds aptuveni 300 kalorijas uz simts gramos produkta.

Kaloriju saturu gaļas uzturā pārtiku

Lai gaļa kvalitāte netiek samazināts, tas ir svarīgi, lai noliek to termiski apstrādāts. Kaloriju gaļas atkarīgs metodi sagatavošanas, un par cik lielu daļu no dzīvnieka izmanto sagatavošanai uztura gaļas ēdieniem. Galu galā, ir ķermeņa daļas, kas sastāv gandrīz tikai no taukiem, bet ir arī tādi, kas nesatur taukus savā sastāvā. Kaloriju saturu gaļas no dažādām ķermeņa daļām būs atšķirīga.

Sagatavojot dažādu ēdienu, ir nepieciešams ņemt vērā, cik daudz kaloriju ir konkrētā pakāpē gaļu. Putnu gaļa uzsūcas daudz vieglāk un labāk nekā liellopu vai cūkgaļas. Vidējais kaloriju vistas gaļa uz simts gramiem produkta būs vienāda ar 160 kcal.   Lai sagatavotu uztura ēdieniem gaļas ir labāk izmantot vistas krūtiņa. Bet āda un āda - lielākā daļa vistas taukiem.

Paturiet prātā, ka kaloriju mājputni atkarīgs kategoriju (vai šķirņu).

Zemākā enerģija vērtība uzturā vārītu gaļas ēdieniem, un vislielākais - gaļas grauzdētas.  Gaļas vērtība uzturā, tās priekšrocības un kaitē uz ķermeņa

Sautēts gaļas ēdieni ieņem starpstāvoklī. Tādējādi, kaloriju saturs liellopu gaļas sautējums ir aptuveni 150 kcal uz simts gramus produkta. Vāra uz lēnas uguns gaļu var aromatizēta dārzeņus vai bez tām cieši noslēgtā traukā. Pirms sautējums var cept, līdz zeltaini brūnas, tad ielej nedaudz ūdens, segtu panna cieši ar vāku un vāra uz lēnas uguns līdz piedāvājumu pār zemu siltumu . Kaloriju sautējums atkarīgs no gaļas šķirnes, veida un ilguma rūdīšana.   Kad sautējums var izmantot dažādas mērces.

Kaloriju vārīta liellopa vienāds 150 kcal uz simts gramiem produkta, un apceptas saulespuķu eļļā - aptuveni 180 kalorijas uz simts gramos produkta.

No gaļas netiks kaitēt organismam, ja to patērē mērenību, nelielos daudzumos.

Яндекс.Метрика