Par Endokrinoloģijas

 Endokrinoloģija

Endokrinoloģija - platība attiecīgajā ar endokrīno dziedzeru slimību medicīnā, nodrošināt ieceļošanu asins hormoniem. Šis ir viens no visgrūtākajiem jomās, kas aptver visas ķermeņa daļas bez izņēmuma, jo visas ķermeņa funkcijas tiek kontrolētas ar neiro-šķidrumu mehānismu. Neuro - ir kaut kas saistīts ar nervu sistēmu un humorālas bieži sniedz endokrīno dziedzeru.

Hormonālās regulēšana - slim un racionalizēts mehānisms veido noslēgtu cilpu, jo endokrīno dziedzeru paši attiecas arī uz neiro-šķidrumu kontroli. Endokrīno dziedzeru regulēt procesus izaugsmes, vielmaiņu, garīgās spējas, seksuālo funkciju un pielāgošanos pastāvīgi mainīgajiem vides apstākļiem, nodrošinot noturību svarīgākajiem dzīvības funkcijas.

Endokrinoloģija ārstē traucējumi endokrīno dziedzeru divu veidu: ar funkciju dziedzeru (hipertireoze) palielināt vai samazināt to (hipotireoīdisms). Tas var izraisīt smagas sekas, un tiem, un citus pārkāpumus, piemēram, cukura diabēts ir pievienots hypofunction no aizkuņģa dziedzera. Papildus aizkuņģa endokrinoloģijā ietver šādas iestādes:

  • Hipofīzes;
  • Hipotalāmu;
  • Vairogdziedzera;
  • Virsnieru dziedzeri;
  • Dzimumdziedzeru (sēklinieki vīriešiem un olnīcas sievietēm).

Slimības endokrīno dziedzeru ir kopīgas patoloģija, tāpēc cukura diabētu sauc mēris mūsu laiku. Saskaņā ar publicētajiem PVO datiem, ik pēc 10 gadiem gadījumu skaits diabēta palielinājās par 15% - ļoti satraucošas statistiku.

Modern endokrinoloģija ir ievērojamas spējas, lai kompensētu par ieguldījumu trūkumu no ārpuses hormonālo hormonu (hormonu aizstājterapija), vai mazinātu pārmērīgu aktivitāti dziedzera vai medikamentu, vai ķirurģiski. Daudzas slimības endokrinoloģijā prasa mūža ārstēšanu un regulāru uzraudzību, ko veic speciālists. Tas attiecas uz tiem gadījumiem, kad funkcija dziedzera tika zaudēts uz visiem laikiem. Diemžēl, lai novērstu šādu patoloģiju šodien ir neiespējami, bet ar atbilstošu kompensāciju var uzlabot pacienta dzīves uz normālu kvalitāti un ļaut viņam dzīvot ilgu, aktīvu dzīvi.

Яндекс.Метрика