Par Hematology

 Hematoloģija

Hematoloģija - lauks attiecīgās ar studiju, ārstēšanai un profilaksei par asins un asins slimībām zāles.

Asinis ne tikai funkcijas veic uzturvielas organismā, nodrošinot skābekļa un barības vielas, lai šūnas, bet arī aizsardzības, kā galveno orgāns imūnsistēmu. Šajā sakarā par asinsrades sistēmas asins slimības un vienmēr ir nopietnas sekas organismā.

Neraugoties uz ievērojamo progresu pēdējos hematoloģiskiem desmitgadēs, asins slimības nav nekas neparasts. It īpaši satraucoši ir tas, ka arvien vairāk asins slimībām bērnu vidū, ieskaitot vēzi, kas ir saistīta galvenokārt ar nelabvēlīgiem vides apstākļiem. Papildus sliktu vidi, rašanās asins slimību ietekmē šādi faktori: psiho-emocionālo stresu, slikta uztura, kancerogēnu, jonizējošo starojumu. Liela nozīme ir arī iedzimta faktors.

Divas lielākās grupas slimībām, hematologi saskārās, šis asins ļaundabīgi audzēji (leikēmijas, limfomas) un anēmija.

Hematoloģija tagad ir diezgan veiksmīgi tiek galā ar daudzām slimībām, izrāvienu paveikto attiecībā uz asins ļaundabīgiem audzējiem. Piemēram, akūta leikoze bērniem tagad ir veiksmīgi apstrādāti 90% gadījumu, ievērojot savlaicīgu diagnostiku.

Jāatzīmē, ka savlaicīga diagnostika ir izšķiroša nozīme, hematoloģijā, kā uzlabotas gadījumos pārkāpumu lietojat tik globāla rakstura, ka tie nevar kompensēt, un vice versa, sākumposmā lielākā daļa slimību var veiksmīgi ārstēt asinis. Šis ir viens no iemesliem, ka asinis iecelto jebkurā aptaujā, pat pie ārsta, lai pilnīgi cita iemesla dēļ.

Kad trauksmes simptomi, nevar sēdēt uz žoga, un nekavējoties doties pie ārsta un asins analīzes.

Agrīnie simptomi vairākuma asinsrades slimībām ir šādi: nogurums, bāla āda, cianoze lūpu un nagiem, pastiprināta asiņošana (spontānu asiņošanu no deguna, rašanos lielu hematomas, pat ar nelielām traumām, ilgu laiku nav apturēt asiņošanu no mazām brūcēm), bezcēloņu nakts drudzis un zaudējumu svars.

Яндекс.Метрика