Par hepatoloģijas

 Hepatoloģija

Hepatoloģija - Gastroenteroloģijas nodaļa veltīta aknām.

Specializācijas radās nepieciešamība no tā, ka aknas ir vissvarīgākais, tas ir unikāls ķermeņa, un tas attiecas ne tikai uz gremošanas sistēmu, bet arī asinsrites sistēmas, kā arī ir nozīme vielmaiņas procesos. Aknas ir galvenais "laboratorija" no ķermeņa. Tur sintezētas žultsskābes, bilirubīns, asins plazmas olbaltumvielas, lipīdu, hormonu, un iesaistītos enzīmus gremošanu. Tā attīra asinis toksisko vielu organismā: nozvejotas ārpus toksīni, alergēni, narkotiskajām, toksiskajām produktu metabolismu, lieko hormoni, utt Aknas ir sava veida "depo", kurai pieder ārkārtas piegādi glikozes kā glikogēnu, kā arī vitamīnu un minerālvielu avots.

Tādējādi, Hepatoloģija nav gluži abdominālā zinātne, tā ietver un hematoloģijas, un endokrinoloģija, un toksikoloģijas un daži citi veidi, medicīnas disciplīnās. Aknu slimība ir nopietnas sekas uz organismu. Aknas ir tik svarīgi, lai dzīvē, kas ir milzīgas iespējas kompensāciju, kāda varbūt ne vairāk, neviens ķermeni. Tāpat kā fēnikss, tas var atgūt tikai 20% no veselības saglabāšanu aknu audiem. Šī funkcija tiek izmantota intravital aknu transplantācijas no veselīgu donora kad atguvusies no vienas daivas no aknu transplantācijas saņēmējam, un kura aknas ir praktiski zaudējusi savu funkciju. Gada laikā, aknas ir samazināts līdz standarta izmēra un donora un saņēmēja.

Skata laukums Hepatoloģija ietver vielmaiņas slimības, aknu un žults ceļu (piemēram, calculous holecistīts), infekcijas aknu slimība (vīrusu hepatīta, parazitārās slimības), vēža slimības. Neatkarīgi no iemesla, kas izraisījis slimības, nepieciešams aktīvs, intensīvu ārstēšanu, kas dažkārt ilgst diezgan ilgu laiku, un pastāvīgu uzraudzību, ko veic ārsts-hepatologa. Pašlaik ir stabila izaugsme C hepatītu - vīrusu infekcija, kas bojātas aknas. Lai novērstu slimības izplatīšanos, ko sauc par "piedāvājums slepkava", kā arī cita veida infekciozā hepatīta, var aktīvi izmantot preventīvo pasākumu, tas ir arī viens no hepatoloģijas mērķiem.

Яндекс.Метрика