Par otorinolaringoloģijā

 Otorinolaringoloģijā

Otolaryngology ir medicīnas nozare, ņemot vērā traucējumi augšējo elpceļu (deguns un rīkle) un auss: BRT - ausu, Rhino - degunu, laringīts - rīklē. Otorinolaringoloģijā garš nosaukums, tāpēc ērtākai tas dažreiz saīsināti LOR (Laryngo-Rhino-BRT). LOR slimība apvienoti vienā grupā, jo anatomiski ausu, deguna un rīkles sazināties viens ar otru, un patoloģijas, kas radās kādā no šīm iestādēm, noteikti ietekmē funkcijas citiem. Tādējādi nepieciešamība ārstēt šo slimību vispusīgi.

Otolaryngology īpaša nozīme arī tāpēc, ka netālu no auss, deguna un rīkles ir smadzenes, un iesaistīšanās iekaisuma procesu, ir tieši smadzeņu audu bojājumu. Arī, deguna un rīkles ir vārti uz elpošanas traktu, un elpošanas mazspēja izraisa skābekļa badu uz visu ķermeni, ieskaitot smadzeņu, sirds un citu dzīvībai svarīgos orgānos. Tieši tāpēc LOR slimības prasa rūpīgu sev attiecībām un rūpīgu ārstēšanu.

Tā kakla un deguna ir sākums elpošanas sistēmas un rīkles un gremošanas vēl šeit "sardzē" lielu skaitu imūnās limfas audu, jo lielākā daļa infekciju organismā darbojas šādā veidā. Tādējādi jomā par otorinolaringoloģijā kompetences un ietver blakus limfmezgli: velopharyngeal gredzenu adenoīdi.

LOR slimība skar cilvēkus jebkura vecuma un dzimuma. Šīs slimības bieži ir infekcijas un iekaisuma raksturs (atcerieties, deguna un rīkles - ātrijs), daudz mazāk audzējs. Infekcijas slimības kā arī ausu, deguna un rīkles ir ļoti izplatīta un ir sezonāls atkarību. Lielākā daļa bērnu ir predisponēti uz to. Tas ir saistīts ar nenobriedušiem vecumam mazuļa imūnsistēmu bieži nespēj tikt galā ar augstu infekcijas slodzi. Šajā sakarā, nozīmīgu vietu otorinolaringoloģijā par profilaksi LOR slimību bērniem, tomēr, kā pieaugušajiem.

Slimības ausu, deguna un rīkles tiek uzskatīti par terapeitisku vai ķirurģiski. Pašlaik pārskatīts virzienā pievelkot norādes par visbiežāk operācijām otorinolaringoloģijā - tonzillotomii (noņemšana mandeles) un adenotomy (adenoīdektomija). Ķirurģiskā ārstēšana tiek izmantota tikai tad, ja iespēja konservatīvā terapija ir izsmelti.

Яндекс.Метрика