Ilizarov

 Ilizarov aparāts ir paredzēts fiksācijas lūzumu ununited
 Ilizarov aparāts sākumā piecdesmito no divdesmitā gadsimta ir izveidojis labi zināms padomju ķirurgs Mr .  .  Ilizarov .  Aparatūra ražoti Ilizarov sastāv no četrām metāla karkasa vilces spieķiem, fiksēts uz diviem gredzeniem savstarpēji un pārvietojami stieņiem .  Gadu gaitā, šī ierīce tika uzlabota pakāpeniski .  Modern Ilizarov aparāts ir izgatavots no titāna, ar augstu izturību .  Modernais dizains spieķiem vietā izmanto titāna vai oglekļa šķiedru stieņi .  Cieta gredzens tajā aizstāj šķīvja pus-apļi un trīsstūri .  Pietiekami daudz gaismas un nelieli mūsdienu medicīnas aparatūra tiek plaši izmantots traumatoloģijā, estētiskajā medicīnā un ortopēdijas korekcijai ķermeņa proporcijas, izliekuma kājas, iedzimtas kroplības, kropla pēda, attīstības anomālijas pēdas kaulu .  Šī ierīce izmanto rahīta, pseidartrozi, lūzumu dažādu lokalizācijas un sarežģītība, kā arī, lai palielinātu pieaugumu sistēmiskas slimības skeleta, ārstēšanai kopīgu kontraktūras, lai novērstu defektus mīksto audu un kaulu, kas rodas pēc audzēja, infekcijas vai traumas .

Uzstādīšana Ilizarov fixator

Kompresijas uzmanību Ilizarov aparāti uzmanību (stiepjas) vai kompresijas (saspiest), kā arī ilgtermiņa fiksācijas atsevišķu fragmentu kaulu. Jebkurā kaulu lūzumu malas var novirzīt jo muskuļi ir velkot tos dažādos virzienos. Izmantošana Ilizarov fixator viņa kāju vai roku lūzumu novērš nobīde no kaulu fragmenti. Viņš fiksē non-United lūzumus un viltus locītavām un nav nepieciešama papildu ģipša imobilizāciju. Kopā ar attieksmi pret viltus locītavu un lūzumu ununited ierīce jau ir veiksmīgi izmantota, lai koriģētu ekstremitāšu garuma.

Par uzstādot Ilizarov fixator viņa kājas vai rokas lūzumu process notiek šādi. Pēc katra no kaula lūzumu ar urbi, ko veic diviem spieķiem, crisscrossing tos taisnā leņķī. Vairāki spieķiem katra kaula fragments fiksētu un nostiprina ar gredzenu (pusaplis) ar speciālu atslēgu pāris. Kad griežot skrūves uz kustamo stieņiem svārstās attālumu starp gredzeniem. Saplūšana nodrošina kompresijas gredzenus starp malām fragmentiem. Sakarā ar deformācijas spieķiem kompresijas spēku pakāpeniski samazinās. Tāpēc, spriedze no spieķiem ir nepieciešams kontrolēt un regulēt katru dienu. Prasmīgi manipulējot kustamo bāri, jūs varat novērst kompensēt no ass fragmentu, leņķa deformācijas, kā arī, lai radītu slēgtu Pārvietojiet kaulu fragmenti.

Kāju pagarināšana Ilizarov veikta vairākos posmos. Pirmais pacients uzlikt vienību, tad ražot kaulu sadalīšanu sastāvdaļās (osteometry) un noteikt fragmentus, izmantojot ortopēdiskos palīglīdzekļus. Pakāpeniska paplašināšana kāju (uzmanību) sākas apmēram nedēļu pēc operācijas. Par pagarinājums ekstremitāšu par vienu milimetru dienā likme. Par uzmanību likme ir atkarīga no individuāla pielaidi procedūras pacients. Līdz ar to novērst uzmanību ilgums ekstremitātes pagarinot piecu centimetru laikā ir no 50 līdz 75 dienām. Fiksācija periods sākas pēc beigām kāju pagarināšanu. Parasti fiksācijas laikā ilgst divreiz ilgāk periodu uzmanību.

Apmēram mēnesi vēlāk veica operāciju otro kāju. Darbība ekstremitātes pagarināšana tiek veikta vispārējā anestēzijā. Pastaigas ar kruķiem pacients var jau otrajā dienā. Rehabilitācijai pacienta laikā ir ieteicams peldēties un staigāt.

Ilizarov aparāts tiek izmantots arī, lai koriģētu izliekuma ekstremitāšu. Operācijas laikā, kaulu ir sadauzīja jomā tās deformācijas, un tad noteikti pareizā stāvoklī ar aparātu. Uz Ilizarov aparātu instalēšana ir pārvadāt caur ar spieķiem kaulu un stieņi ieviešanu. Stiprinājuma kāju forma var būt gan pakāpeniska (deformāciju tiek izvadīts dienas korekciju) un vienu reizi (korekcija tiek veikta tieši operācijas laikā). Katru dienu korekcija tiek veikta līdz pacientam. Ierīce ir noņemta pēc kaulu kausēta pareizā pozīcijā. Modern Ilizarov aparatūra; Viņi ir salīdzinoši mazi izmēri, tāpēc pacients var pareizi kustēties gandrīz uzreiz pēc operācijas.

Priekšrocības un trūkumi Ilizarov fixator

Instalēšana Ilizarov samazinot laika lūzumu sadzīšanu un samazinātu iespējamību viltus locītavas gandrīz līdz nullei. Daļējs slodze uz cietušās ekstremitātes ir iespējams otrajā vai trešajā dienā pēc procedūras.

 Ilizarov iekārtas var izmantot, lai saskaņotu ekstremitātēm
 Tomēr šī ierīce ir daži trūkumi. Gredzeni bieži traucē normālu sēdēt un gulēt. Punkcijas vietā pēc izņemšanas no ierīces ir dotted rētas. Dažas atsauksmes par Ilizarov aparātā ir teikts, ka tad, kad tas tiek izmantots daudzās pacienti tur ir pietūkums un sāpes sāpes, traucēt miegu.

Noņemot Ilizarov fixator

Noņemiet vienība var būt tikai speciālists. Kā viņi saka atsauksmes, tad Ilizarov aparāts bieži noņemt bez anestēzijas.

Pēc izņemšanas Ilizarov ietekmētajos ekstremitāšu ir mazas čūlas, dziedēt diezgan ātri. Lai paātrinātu sadzīšanas no brūces var apstrādāt ar dezinfekcijas līdzekļiem. Laika gaitā ir atvienota ierīce ir gandrīz nemanāmas rētas.

Яндекс.Метрика