Arava

Arava (leflunomide), - zāles no grupas, imūnsupresantu izmanto reimatoīdā artrīta un psoriāzes.

Struktūra un sastāvs Arava

 Arava 20 mg tabletes
 Arava - apvalkotās tabletes, 10, 20 un 100 mg.

1 sastāv no tabletes Arava leflunomīdu (10, 20, un 100 mg aktīvās vielas) un palīgvielu (laktozes monohidrāts, kukurūzas ciete, povidons, koloidālais silīcija dioksīds, magnija stearāts, krospovidons).

Tablete Arava satur hipromelloze, makrogols, titāna dioksīdu un talku.

Farmakoloģiskā darbība narkotiku Arava

Narkotiku pieder pamata pretreimatisma zālēm, un ir antiproliferatīvās (novērš pārmērīgu veidošanos dažādu šūnu), imūnmodulatori, imūnsupresīvu (nomāc imūnsistēmu) un pretiekaisuma darbība. Tā kā limfocītu proliferāciju, ir viens no galvenajiem posmiem, reimatoīdā artrīta attīstību, narkotiku Arava, ir viens no galvenajiem ārstēšanas saslimt ar šo slimību.

Arava palēnina progresēšanu locītavu bojājumu (aktīvā forma reimatoīdā artrīta), un samazina simptomu smagumu.

Arava tabletes var lietot kopā ar ēdienu. Maksimālā koncentrācija narkotiku nosaka 1-24 stundas pēc vienas devas. Arava izdalās ar izkārnījumiem un urīnu. Pusperiods narkotikas ir ļoti garš (līdz 2 nedēļām). Pacientiem, kuriem veic hemodialīzi, likvidēšana narkotiku ātrāk (sakarā ar pārvietošanu tās saistību ar olbaltumvielām).

Pētījumi par farmakokinētiku narkotiku Arava pacientiem ar aknu mazspējas pazīmes, un pacientiem, kas jaunāki par 18 gadiem, nav veikti.

Indikācijas Arava

  • Basic terapija aktīvo formu reimatoīdā artrīta (samazināt simptomus un aizkavēt attīstību locītavu bojājumu);
  • Psoriātisko artrītu (aktīvā forma).

Kontrindikācijas Arava

Paaugstināta jutība pret kādu no sastāvdaļām, smagiem aknu darbības traucējumiem, smagiem nieru darbības traucējumiem, anēmija, leikopēnija un trombocitopēnija izrunā pakāpes (kas ir radušies citu iemeslu dēļ), imūndeficīta (piemēram, HIV), smaga vispārēja infekcija, grūtniecība un zīdīšanas.

Narkotika ir arī Arava ir kontrindicēta pacientiem ar smagu hipoproteinēmiju (samazināts seruma proteīna).

Vīrieši saņem Arābija jāapzinās tās negatīvo ietekmi uz spermatoģenēzi. Tām būtu arī jāapzinās nepieciešamība uzticamu līdzekļiem kontracepcijas (toksiska ietekme uz embrioģenēzes jo iespējamo ietekmi uz narkotiku uz spermas tēva).

Saskaņā ar instrukcijām Arava ir kontrindicēts personām līdz 18 gadu vecumam, jo ​​nav pietiekamas klīniskās pētniecības.

Narkotiku lietošana grūtniecības un zīdīšanas laikā

Pirms ārstēšanas uzsākšanas ar Arava sievietēm reproduktīvā vecumā būtu jāizslēdz grūtniecības (īpaši, ja sieviete neizmanto uzticamus līdzekļus kontracepcijas). Pacienti jāinformē par toksisko ietekmi narkotiku uz jaunattīstības auglim.

Saskaņā ar instrukcijām Arābijas sievietes zīdīšanas periodā ir kontrindicēta tās lietošanu, kā pētījumos ar dzīvniekiem ir pierādījuši, ka narkotiku un tā metabolīti nokļūst mātes pienā.

Devas un administrēšana narkotiku Arava

 Arava tabletes 100 mg
 Saskaņā ar narkotiku ārstēšanu vajadzētu būt zem ārsta, kuram ir pieredze tā lietošanas pacientiem ar reimatoīdo artrītu uzraudzībā.

Saskaņā ar instrukcijām Arava terapija sākas ar vienu pieteikumu par piesātinošās devas (100 mg) uz 3 dienām. Tad, uzturošā deva - reimatoīdais artrīts 10-20 mg vienu reizi dienā, psoriātiskā artrīta 20 mg dienā. Terapeitiskais efekts tiek atzīmēts Arava 4-6 nedēļas un pieaugumu nākamajos 4-6 mēnešos.

Arava tabletes iekšķīgi, tiem vajadzētu dzert daudz šķidruma. Norīšana atsauksmēm Arava neietekmē uzsūkšanos narkotiku.

Blakusefekts

Sirds asinsvadu sistēma var rasties: paaugstināts asinsspiediens, vaskulīts.

No kuņģa-zarnu traktā: slikta dūša, vemšana, caureja, anoreksija, mutes dobuma slimībām (stomatīts, mutes dobuma čūlas), sāpes vēderā. Retos gadījumos var būt dzelte, holestāze un hepatīts. Ļoti reti (mazāk nekā 0, 01%) atzīmēja attīstību aknu mazspēja, akūta aknu nekrozi, pankreatīts.

Laboratorija var rasties paaugstināts transamināžu (ALAT, ASAT), reti var paaugstināt gamma glutamiltransferāzes un sārmainās fosfatāzes.

Nervu sistēma var novērot galvassāpes, reibonis, parestēzija, garšas sajūtas traucējumi, trauksme. Retos gadījumos, perifērās neiropātijas.

No muskuļu un skeleta sistēmas, var rasties rašanās tendovaginitis (iekaisums cīpslas).

Saskaņā ar instrukcijām Arava var izraisīt alerģiskas reakcijas (parasti izsitumi, nieze, nātrene). Ļoti reti, anafilaktiskas reakcijas.

Bez iepriekš saņemot narkotiku Arava var izraisīt matu izkrišana, ekzēma, sausa āda.

Spriežot pēc pārskatiem Arābijas ļoti retos gadījumos var attīstīties smagas infekcijas (mazāk par 0, 01%), tai skaitā sepsi.

Blakusparādības no asinsrades sistēma var būt šādi: anēmija, leikopēnija, trombocitopēnija. Ļoti reti Arava ir agranulocitoze (mazāk par 0, 01%).

Vīri no reproduktīvo sistēmu var samazināt kopējo spermatozoīdu skaitu un samazināt viņu mobilitāti.

Pārdozēšana narkotiku Arava

Ir bijuši ziņojumi par hronisku pārdozēšanu pacientiem, kuri saņēma devu narkotika 5 reizes ieteicamās diennakts devas.

Kā uzskata lielākā daļa Arava pārdozēšanas nerada negatīvu ietekmi. Dažos gadījumos var parādīties sāpes vēderā, caureja, anēmija, leikopēnija.

Ārstēšanai pārdozēšanas Arābija iecelts helātus, lai paātrinātu likvidēšanu narkotiku no organisma.

Mijiedarbība Arava ar citām zālēm

Ja zāļu lietošanas pēc nesenās izmantošanu hepatotoksisku līdzekļu (ieskaitot alkoholu), var būt stiprināšana blakusparādībām.

Narkotika Arava var lietot kopā ar metotreksātu, bet to kombinācija var izraisīt hepatotoksisku iedarbību.

Helātus (aktivētā ogle) veicināt straujāku klīrenss narkotikas no organisma.

NPL (nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi) un kortikosteroīdus, var lietot kopā ar Arava, kā mijiedarbība starp tiem nav ierakstīts.

Tas nav ieteicams lietot zāles ar fenitoīnu, varfarīnu un tolbutamīds.

Brīdinājumi

Narkotika Arava var noteikt tikai pēc rūpīgas ekspertīzes medicīniskās apskates.

Яндекс.Метрика