AKTH

 AKTH - adrenokortikotropā hormona

Adrenokortikotropā hormona (kortikotropīns vai) attiecas uz grupu hormonu. Galvenā sastāvdaļa zāļu gatavo no hipofīzes liellopiem vai cūkām.

Kortikotropīnu hormons cilvēkiem

Adrenokortikotropā hormona klāt organismā dažādā daudzumā, atkarībā no apkārtējās vides faktoriem, veselības stāvoklis, kā arī emocionālo stāvokli. Piemēram, 06:00-07:00 koncentrācija hormonu virsotnēm, bet 10:00 ir samazināts līdz minimumam. Ja viens aizstāj dzīvesvieta citā laika joslā, koncentrāciju hormonu AKTH atpakaļ normālā jaunā vietā tikai 10 dienas. Stresa situācijās vai nervu stress var izraisīt asinsspiediena kortizola pieaugumu. Sievietes ķermenis cieš no vibrāciju AKTH pirms menstruāciju, grūtniecības laikā, un intensīvas slodzes laikā.

Ārstnieciskas īpašības AKTH

ACTH ražo raksturo vairāki ietekmi uz cilvēka organismu. Pirmkārt, hormons AKTH stimulē ražošanas procesu organismā steroīdus (kortizola, estrogēna, androgēnu). Kortizola - hormons, kas ir atrodama virsnieru dziedzeri, bet dažreiz - nelielos daudzumos, nav pietiekami, lai iekļūt asinsritē. Ar AKTH nespēj stiprināt tās ražošanu. Adrenokortikotropā hormona - viens no tiem, kas ir atbildīgi par procesu sadalīt tauku un tādēļ iesaistīts regulēšanai ķermeņa svara.

Attīstībā muskuļu audu adrenokortikotropā arī spēlē lielu lomu. Tas palīdz viņiem uzņemt glikozi un piesātināti un noderīgas aminoskābes, kas ir īpaši svarīgi sportistiem. No asins hormona AKTH piesātināta palielina dabisko pigmentācija uz ādas.

Indikācijas uzņemšana adrenokortikotropā hormona

Narkotiku ieteicams AKTH uz biežu izskatu nogurums, hronisks miega trūkuma, noguruma rezultātā vieglākais veikšanai. Adrenokortikotropā hormona ievada pēc diagnozes virsnieru mazspēju.

Kortikotropīns ieteicams iekļaut vispārējā attieksme pret reimatismu, artrītu, podagru, astmu. Diezgan bieži tas tiek izmantots, lai ārstētu ādas slimības, piemēram, dermatīts, ekzēma, neirodermīts. Sagatavošanās AKTH arī izrādījās efektīvs simptomātiskai ārstēšanai dažādu veidu alerģijas.

Izmantojot kortikotropīns var palielināt terapeitisko efektu, ko radīja antibiotikas tuberkulozes ārstēšanā laikā.

Noteikumi par uzņemšanu adrenokortikotropā hormona

 Ievadīšanas veids AKTH - intramuskulāri
 Aptiekās, zāļu tiek pārdots pulvera veidā, gaišā krāsā. No tā, šķīdums tādās attiecībās, kas nepieciešami, lai ārstētu slimības. Šķīdumu ievada intramuskulāri AKTH, ne vairāk kā četras reizes dienā regulāri. Vispārējais kurss terapijas ar hormonu AKTH nedrīkst pārsniegt četras nedēļas. Pēc divas vai trīs nedēļas ārstēšanas var atkārtot. Izņēmums ir ārstēšana ar adrenokortikotropā hormona slimībām, piemēram, leikēmija, hroniska poliartrīts, kurā ārstēšana var ilgt līdz pat astoņām nedēļām. Nepārsniedziet dienas devu, kas ir par 30 vienībām AKTH.

Blakusparādības, lietojot narkotiku AKTH

Ārstēšanas laikā ar adrenokortikotropā hormona laikā var parādīties tūska, sirdsklauves. Dažos gadījumos ir paaugstināts asinsspiediens, traucēta menstruālā cikla sievietēm. Lietojot hormonu AKTH reti novērots augšanas traucējumi bērniem.

Lai pēc iespējas samazinātu jebkādu blakusparādību un neērti apstākļos, kad, ņemot adrenokortikotropā hormona, ir ieteicams ēst vairāk svaigu augļu un dārzeņu, kā arī pārtikas produktus ar augstu olbaltumvielu.

Kontrindikācijas saņemt adrenokortikotropā hormona

Zāles nav paredzēts grūtniecēm, cilvēkiem, kam diagnosticēta ateroskleroze, hipertensija, sirds mazspēja, psihozi, čūlas, cukura diabēts, smagas. Ļoti rūpīga sagatavošanās ir atļauts lietot gados vecākiem cilvēkiem.

Яндекс.Метрика