Oksacilīna

 Narkotiku kapsulas oksacilīna
 Oksacilīna - antibiotika, kas pieder grupai daļēji sintētisko penicilīniem. Advantage oksacilīna antibiotika ir tās efektivitāte pret baktērijām, kas ražo enzīmu penicilināzi, bet ļauj arī citi penicilīni būt patiesi efektīva.

Starptautiskais bez īpašuma nosaukums zāļu, kā arī farmakoloģiski aktīvo vielu ar tādu pašu komercnosaukumu: oksacilīna.

Produkta veids

Antibiotikas oksacilīna ir pieejams divās zāļu formu:

 • Pulveris injekciju šķīduma parenterālai ievadīšanai stikla pudelēs ar 250 un 500 mg oksacilīna. Jauda vienā flakonā var būt 10 vai 20 ml. Flakoni ir iepakotas kartona kastē uz 1, 5, 10 un 50 pudeles, kas ieguļ lietotājam oksacilīna lietošanai;
 • Tabletes. No oksacilīna tabletes konsekventi saturs: 0, 25 lomas primārā iepakojuma var stikla vai polimēra pudeli ar 20 tabletēm, kas kontūru šūnu blisterī ar 10 tabletes. Sekundārais iepakojums - kartona kastīte, kas iegulst lietotājam oksacilīna lietošanai.

Antibiotikas oksacilīna veidā tablešu, ko iekšzemes "bioloģisks". Bet ar pulveri injekciju situācija ir atšķirīga: tā ir arī tīri krievu preparāts, bet tas tiek veikts jaudu trīs farmācijas uzņēmumi: AS "bioķīmiķis", AS "Synthesis", AS "Krasfarma."

Analogi oksacilīna

Analogi ir oksacilīna, ja skaita tos medikamentus, kas atbilst struktūru Krievijas farmācijas tirgū tur. Bet ir vairāki no citām narkotikām, papildus kuras sastāvā ietver vienu oksacilīna penicilīna grupas antibiotikām ampicilīna:

 • Oksamsar, Krievija;
 • Oksamp nātrija, Krievija;
 • Ampicilīna / oksacilīna-Borimed, Baltkrievija;
 • Ampioks, Krievija.

Farmakoloģiskā darbība

Kā jau minēts, oksacilīna nav jutīgi pret Penicilināzes nevis šķeļ enzīms. Zāles ir postoša ietekme uz mikroorganismiem, jo ​​tā spēju kavēt vairošanos šūnu membrānas, kas galu galā noved pie viņiem, izšķirošajā posmā dzīves cikla baktērijas: savā divīzijā.

Izmantot oksacilīna pamatoti izraisītu infekciju Gram-pozitīvām baktērijām, ieskaitot penitsillinprodutsiruyuschie Staphylococci, streptokoki, Corynebacterium, Sibīrijas mēra (Sibīrijas mēris). Narkotiku iedarbojas uz noteiktu Gram-negatīvo koki, ieskaitot Neisseria, Treponema, actinomycetes.

Attiecībā uz lielāko daļu Gramnegatīvu mikrofloras oksacilīna antibiotisko aktivitāti neparāda. Viņš nedarbojas uz vīrusu, vienšūņiem, sēnītes, riketsija.

Vēl viens no narkotiku priekšrocība ir lēns veidošanās baktēriju rezistenci pret to, kas iedvesmo ārsti bieži izrakstīt oksacilīna.

Indikācijas oksacilīna

 Oksacilīna nātrija flakoni
 Saskaņā ar lietošanas instrukcijā oksacilīna šī antibiotika efektīvu šo infekcijas slimību (ar nosacījumu, ka infekcija, ko izraisa pret antibiotikām jutīgu mikrofloras):

 • asins saindēšanās;
 • strutains iekaisums (abscess), ieskaitot pudelēs (phlegmonous) iekaisums mīksto audu;
 •   holecistīts (iekaisums lokalizēti žultspūšļa);
 • pyelitis (iekaisums nieru iegurņa);
 • cistīts (urīnpūšļa infekcija);
 • osteomielīts (kaulu smadzeņu infekcija, kas notiek fona strutaina-nekrotiskās iekaisumu);
 • infekcijas, ko izraisa tērauda ķirurģija, apdegumi vai vaļējām brūcēm;
 • meningīts;
 • sinusīts.

Tātad, kam ir kāda no minētajām slimībām, pacients var rēķināties ar paziņojumu ārsta recepšu oksacilīna.

Īss norādījums uz to izmantošanu oksacilīna

Injekcijas oksacilīna saskaņā ar norādījumiem, jūs varat darīt gan intravenozi un intramuskulāri. Pieaugušie un bērni pēc 6 gadu vecuma jāsaņem 2-4 g narkotiku dienā, jaunākiem bērniem deva aprēķināta atbilstoši ķermeņa svaram: 60-80 mg uz 1 kg ķermeņa svara dienā (līdz 3 mēnešu ex.) 1 g uz 1 kg ķermeņa masas dienā (3 mēnešu ex. līdz 2 gadiem), 2 g uz 1 kg dienā (no 2 līdz 6 gadiem), zīdaiņi un bērni, kas dzimuši priekšlaicīgi, tas būtu 20 40 mg uz 1 kg ķermeņa masas dienā. Zāles ievada bieži: ik pēc 4-6 stundām; dienas deva sadalīta 4 devas. Ārstēšanas ilgums vidējiem 1-1, 5 nedēļas. Uz pulveri šķīdinātājs ir ūdens injekcijām vai nātrija hlorīda no 0 līdz 9%. Tie ir jāiegādājas atsevišķi, jo ražotājs nav izvirzīti šķīdinātāju sekundārā iepakojuma.

Oksacilīna Tabletes jālieto, pamatojoties uz periodiskumu ieņemšanas nu vienu stundu pirms vai 2-3 stundas pēc ēšanas. Maksimālā reizes deva pieaugušajiem un bērniem no 6 gadu vecuma ir 1 g dienā - 3 gadi Bērniem līdz 6 gadu vecumam saņem 2 g zāļu dienā.

Kontrindikācijas

Ārsts nav izrakstīt recepti oksacilīna, ja pacients ir uzstādīta paaugstinātu jutību pret zālēm, kā arī uz citiem beta-laktāmiem (ne tikai penicilīns). Oksacilīna tabletes nedrīkst lietot bērniem līdz 3 gadu ex.

Izmantošanai oksacilīna grūtniecības laikā būtu ļoti labs iemesls, cik vien iespējams, tas būtu jāizvairās. Zīdīšanas laikā, ņemot vērā, ka narkotiku izdalās mātes pienā, ārstēšana oksacilīna būtu pilnīgi pārtraukta.

Blakusefekts

Lietojot oksacilīna, šādas nevēlamas blakusparādības:

 • Alerģija (ieskaitot nātreni, bronhu spazmas);
 • gremošanas traucējumi, kā rezultātā nelīdzsvarotību mikroflora (slikta dūša, vemšana, caureja);
 • kandidozi mutes un maksts;
 • ja to lieto devās, kas pārsniedz terapeitisko, ir pazīmes aknu toksicitāti (dzeltena ādas un sklēras, drudzis, slikta dūša);
 • kad intravenoza pieteikums var attīstīties tromboflebītu.

Brīdinājumi

Antibiotikas oksacilīna nav jānorāda, ja bakterioloģiskais pētījumā konstatēts, ka infekcijas aģenti ir jutīgi pret benzilpenicilīnam.

Kā redzams no nodaļas "analogo oksacilīna" drugmakers "mīlestība", apvienot antibiotiku ampicilīna, un ne bez iemesla. Fakts, ka ampicilīnu, atšķirībā oksacilīna, ko izdala baktērijas jutīgu penicilīnu. Oksacilīna, savukārt, pasargā ampicilīna no destruktīvas rīcības, padarot to kombinācija antibakteriālo narkotiku tiešām "killer" par plašākas mikroorganismiem.

Oksacilīna nav ieteicams kopā ar metotreksātu, jo šajā gadījumā palielināts toksicitāte pēdējo.

Oksacilīna gan tabletes un pulveris šķīdumam īstenoti stingri aptiekās ar recepti.

Guide to oksacilīna glabāšanai

Tabletes un pulveris oksacilīna ir vairākas atšķirīgas temperatūras uzglabāšanu:

 • Tabletes tika uzglabāti 18-20 C?;
 • pulveris ir maigāka veidu uzglabāšanu: līdz 25 C.

Uzglabāšanas laiks oksacilīna pulveri ir 2 gadi, tabletes - 3.

Яндекс.Метрика