Tienam

Tienam - antibiotika no grupas, karbapenēmu. Tienam iepakojumā

Sastāvs un forma tienama

Tienam ražotas divos zāļu formu:

 • Pulveris infūziju šķīduma intravenozai infūzijai, kas satur aktīvo komponentu: imipenēms 500 mg un 500 mg cilastatin. Papildu sastāvdaļas: nātrija bikarbonāts. Stikla flakoni ar 20 ml un 115;
 • Pulveris injekciju šķīduma intramuskulāras injekcijas, kas satur aktīvo komponentu: imipenēms 500 mg un 500 mg cilastatin. 5 ml pudele.

Tienama analogi ir šādas zāles: Grimipenem, imipenēms un cilastatīna, Imipinem ar cilastatīnu, Tsilapenem, Tsilaspen.

Farmakoloģiskās iedarbības tienama

Tienam - antibiotika ar plaša spektra darbības, kas sastāv no diviem komponentiem.

Imipenēms ir atvasinājums no thienamycin. Šis ir pirmais pārstāvis no karbapenēmus - jaunas klases beta laktāma antibiotikām.

Imipenēms nomāc sintēzi baktēriju šūnu sieniņu, rada baktericīda iedarbība pret daudziem gram-negatīvo un gram-pozitīvo, aerobā un anaerobā patogēno mikroorganismu. Imipenēms darbojas pat pret grampozitīvām mikroorganismiem, kas tiek izmantoti, lai darbotos tikai šaura spektra antibiotikas.

Cilastatin nātrija - īpašs ferments, kavējot vielmaiņu imipenēmu nierēs un palielina koncentrāciju neizmainīta imipenēmu urīnceļos.

Saskaņā ar norādījumiem uz Tien, tās spektrs darbības ietver Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Bacteroides fragilis un Enterococcus faecalis, dažādu grupu patogēniem, kas ir rezistenti pret citām antibiotikām.

Tienam antibiotika efektīvs pret daudziem mikroorganismiem, piemēram, Enterobacter spp., Serratia spp., Pseudomonas aeruginosa, izturīgs pret citām beta laktāma antibiotikām. Tas ir saistīts ar to, ka Tienam izturīgas pret baktēriju iznīcināšanu, beta-laktamāzes.

Par atsauksmēm Tienam aktīvs pret gandrīz visiem klīniski svarīgas patogēnu.

Ar tienama rezistentu dažiem celmiem Pseudomonas cepacia, Xanthomonas maltophilia, Streptococcus faecium, un stafilokoku izturīgs pret meticilīnu.

Šī spēcīga iedarbība tienama par atbildēm padara to īpaši noderīga, ārstējot jaukto anaerobo un aerobo polimikrobu infekcijām, kā arī sākotnējo terapiju, pirms noteiktu baktēriju patogēniem.

Indikācijas tienama

Saskaņā ar instrukcijām Tienam parādīti šādos gadījumos:

 • infekcijas Uroģenitālās sistēmas;
 • infekciozs endokardīts (vēlams intravenoza pārvalde);
 • ginekoloģiskas infekcijas;
 • jauktas infekcijas;
 • mīksto audu infekcijas un ādas;
 • vēdera infekcijas;
 • infekcijas locītavām un kauliem;
 • infekcijas un apakšējo elpošanas trakta;
 • septicēmija (vēlams intravenozas ievadīšanas).

Sagatavošana un analogi tienama neizmanto, lai ārstētu meningītu.

Kontrindikācijas

Antibiotiku Tienam kontrindicēta tikai tad, ja konstatēta pastiprināta jutība pret narkotiku.

Devas un dozēšanas režīms tienama

Vidējā dienas deva narkotiku vai analogo tienama un administrēšanas metodi nosaka, pamatojoties uz no slimības smaguma pakāpes. Tienam flakons

Tienam ievadīts intravenozi, kā norādīts galvenokārt sākumposmā ārstēšanai endokardīts, baktēriju sepsi un citu dzīvībai bīstamu infekciju.

Raksturīgi, vidējā deva pieaugušajiem ir 1-2 grami dienā, sadalītas 3-4 stundas. Maksimālā dienas deva ir 4 grami

Antibiotiku intravenoza Tienam ievadāms devā ≤500 mg par stundu, un devā 500 mg - vienu stundu.

Bērniem, kas vecāki par trim mēnešiem un sver mazāk nekā 40 kg, tiek dota norādījumus par Tienam devā 15 mg / kg ik pēc sešām stundām. Ja svars pārsniedz 40 kg, deva ir līdzvērtīga pieaugušo.

Intramuskulārai zāles tiek izmantots kā alternatīva, ārstējot ar minēto infekciju kur intramuskulārai injekcija tiek dota priekšroka.

Parasti, zāles ievada intramuskulāri pieaugušajiem devā 500-750 mg ik pēc 12 stundām. Maksimālā dienas deva 1, 5 Ja nepieciešams, preparāts tiek piemērota lielākas devas, vēlams intravenozi.

Ārstēšanai cervicīts un uretrīts narkotiku ievada intramuskulāri vienreiz devā 500 mg.

Pieteikums tienama grūtniecības un zīdīšanas laikā

Pieteikums tienama grūtniecības laikā nav vēlams, jo trūkst klīniskās izpētes šajā jomā. Ir arī zināms, vai statīva ar mātes pienu aktīvo narkotiku vielas. Tāpēc periods tā lietošanas ieteicams pārtraukt zīdīšanu.

Blakus efekti

Kā uzskata Tienam var izraisīt šādas blakusparādības:

 • Gremošanas sistēma: caureja, slikta dūša, vemšana, zobu iekrāsošanos, neliels pieaugums aknu transamināžu, hepatīts, pseidomembranoza kolīts.
 • Vietējās reakcijas: tromboflebīts, eritēma un sāpes injekcijas vietā (intramuskulāra injekcija).
 • Urīnceļu sistēma: akūta nieru mazspēja, poliūrija. Bija atsauksmes par tienama norādot izmaiņas urīna krāsā, palielinot urīnvielas slāpekļa un kreatinīna līmenis serumā.
 • Alerģiskas reakcijas: nātrene, ādas izsitumi, nieze, drudzis, angioneirotiskā tūska, anafilaktiskas reakcijas, eksfoliatīvs dermatīts.
 • Perifērijas un centrālo nervu sistēmu: tur bija atsauksmes par tienama intravenozi, norādot gadījumus mioklonusa, apjukums, halucinācijas, garšas sajūtas traucējumi, krampji.
 • Laboratorijas rezultāti: leikopēnija, eozinofīlija, neitropēnija, trombocitoze, pazemināts hemoglobīna līmenis, un trombocitopēnija. Tur bija dažas atsauksmes par tienama rāda pozitīvu tiešu Kumbsa tests.

Zāļu mijiedarbība

Šķīdums intravenozai lietošanai ir ķīmiski nesaderīgs ar sāli pienskābes. Tas nav ieteicams sajaukt to ar risinājumiem citām antibiotikām.

Uzglabāšanas nosacījumi narkotiku

Preparāts tiek uzglabāts istabas temperatūrā.

Galīgais šķīdums intravenozai lietošanai nevar uzglabāt ilgāk par četrām stundām istabas temperatūrā un ilgāku dienām ledusskapī.

Gatavs Tienam šķīdums intramuskulāri jāizmanto uz stundu.

Яндекс.Метрика