Aprovel

 Aprovel 300 mg
 Aprovel (starptautiskais nosaukums - Irbesartāns) zāles no grupas angiotenzīna receptora antagonistiem II, lieto hipertensijas ārstēšanai.

Struktūra un sastāvs

Aktīvā sastāvdaļa narkotikas - irbesartāns.

Aprovel pieejams tablešu formā ar 150 un 300 mg. Tabletes abpusēji izliektas formas, ovālas, būtiski balts.

Farmakoloģiskās iedarbības Aprovelya

Aprovel pazemina asinsspiedienu, praktiski nav ietekmes uz sirdsdarbību. Pēc 3-6 stundu laikā pēc ievadīšanas maksimālā asinsspiediena pazemināšanās novērota. Antihipertensīvā iedarbība ilgst 24 stundas.

Viena deva narkotiku (150 mg) dod tādu pašu efektu kā saņēma 75 mg divas reizes. Saskaņā ar instrukcijām Aprovelyu, hipotensijas darbība attīstās pēc 1-2 nedēļām no uzsākšanas narkotiku. Maksimālais efekts narkotikas tiek sasniegta 4-6 nedēļu terapijas.

Atteikšanās gadījumā pēc ilgstošas ​​ārstēšanas Aprovelya hipotensiju tiek uzturēta kādu laiku. Izstāšanās no narkotiku ir klāt.

Aprovel un tā metabolīti izdalās ar žulti un urīnu. Pacientiem ar nieru darbības traucējumiem (tai skaitā, kuri tiek turēti sesiju hemodialīzes) rādītāji nemaina farmakokinētiku narkotiku.

Indikācijas

Saskaņā ar instrukcijām Aprovelyu, liecība iecelšanas, ir:

  • Hipertonisku slimība;
  • Nefropātija ar hipertensiju un cukura diabētu (2 tips).

Kā uzskata Aprovel labi kombinēto terapiju hipertensijas pacientiem ar cukura diabētu.

Kontrindikācijas Aprovelya

Giperchustvitelnost uz jebkuru sastāvdaļu narkotiku, grūsnības, laktācijas.

Pieteikums Aprovelya grūtniecības laikā ir kontrindicēta. Vienā kategorijā trimestra augļa ekspozīciju (FDA) - C (t narkotiku pētījumi ar dzīvniekiem parādīja nevēlamu ietekmi uz augli). Uz 2. un 3. trimestrī kategorijas ietekmi uz augli - D (ti, ir pierādījumi par risku negatīvo ietekmi uz augli Aprovelya).

Ja grūtniecība iestājas ārstēšanas Aprovelem laikā, narkotiku jāatceļ pēc iespējas ātrāk.

Ja ar krūti barojošām sievietēm, iecēla narkotikas, brīdī ārstēšanas vajadzētu pārtraukt zīdīšanu (nav zināms, vai Aprovel eksretiruetsya mātes pienā).

Saskaņā ar instrukcijām, Aprovel jālieto piesardzīgi, kas jaunāki par 18 gadiem (drošības pētījumi nav veikti).

Blakus efekti

Gadījumā, ja, izmantojot Aprovelya var rasties šādas blakusparādības:

  • galvassāpes, reibonis, trauksme valsts (mazāk nekā 1% gadījumu);
  • tahikardija (paātrināta sirdsdarbība) - mazāk nekā 1%;
  • dispepsija (slikta dūša, vemšana, caureja, grēmas, uc) - mazāk nekā 1%;
  • mialģija (muskuļu sāpes), sāpes kaulos, vai krūtīs - mazāk nekā 1%;
  • alerģiskas reakcijas (izsitumi) - mazāk nekā 1%;
  • Citi (urīnceļu infekcijas, sāpes vēderā) - mazāk nekā 1%.

Kā uzskata Aprovel labi panesamas un reti izraisa blakusparādības.

Instrukcijas Aprovelya: Devas un administrēšana

Narkotiku lieto iekšķīgi, neatkarīgi no ēdienreizes, vienu reizi dienā.

Saskaņā ar instrukcijām Aprovelya sākotnējo devu 150 mg, devu var, ja nepieciešams, var palielināt līdz 300 mg dienā. Pacientiem ar nieru darbības traucējumiem (kā arī pacientiem, par dialīzes) sākotnējo devu 75 mg dienā. Pacientiem, kas vecāki par 75 gadiem Aprovelya sākuma deva ir 75 mg, kā.

Ārstējot pacientus ar hipertensiju un cukura diabēts (2 tips) Aprovelya sākotnējo devu 150 mg dienā, tad to var pakāpeniski palielināt līdz 300 mg (tas ir optimāls deva uzturošo terapiju nefropātiju). No labvēlīgo ietekmi narkotiku uz nierēm, pacientiem ar cukura diabētu pierādījumi.

Pēc atsauksmēm, Aprovel ir labs antihipertensīvā iedarbība pat pacientiem ar smagu hipertensiju.

 Aprovel 150 mg tabletes

Pārdozēt

In pārdozēšanas Aprovelya atzīmēti hipotensija (zems asinsspiediens) var izraisīt tahikardiju (ātra sirdsdarbība), mazāk bradikardija (palēnināta sirdsdarbība).

Ārstēšana pārdozēšanas šīs narkotikas ir samazināta kuņģa skalošana, nozīmes enterosorbents (piemēram, aktivēto ogli), simptomātiska terapija. Hemodialīzes pārdozēšanas Aprovelya nav efektīva.

Mijiedarbība Aprovelya ar citām zālēm

Irbesartāns (Aprovel) saderīga ar citiem antihipertensīviem līdzekļiem, un to var izmantot ārstēšanā. Paturiet prātā, ka tiazīdu grupas diurētiskie līdzekļi (diurētiskie līdzekļi) uzlabotu efektu narkotiku. Iepriekšēja diurētisku terapija palielināja risku, hipotensija (zems asinsspiediens) sākumā ārstēšanas Aprovelem. Kombinācijā ar kāliju aizturošiem diurētiskiem līdzekļiem un kāliju saturošiem uztura bagātinātājiem palielina risku hiperkaliēmijas.

Ar vienlaicīgu lietošanu NPL (piemēram, ibuprofēnu, utt ..) Var iezīmēja vājināšanos hipotensīvo efektu Aprovelya. Arī Apvienojot šos narkotiku grupām palielina risku saslimt ar nieru darbības traucējumiem (pastāv iespēja akūtu nieru mazspēju), it īpaši tiem pacientiem, kuru nieru darbība jau tika apdraudēta. Piešķirot šo kombināciju narkotikas ir nepieciešama laboratoriju monitorēt nieru funkciju.

Aprovel neietekmē farmakokinētiku sirds glikozīdiem.

Brīdinājumi

Saskaņā ar norādījumiem, Aprovel lietojams pacientiem ar caureju, vemšanu, kā arī, ārstējot diurētisks līdzeklis. Pacienti ar renovaskulāru hipertensiju (ko izraisa nieru artērijas stenozi) paaugstinātu risku nieru mazspēju un smagu hipotensiju. Pacientiem ar smagu sirds mazspēju un koronāro artēriju slimību ārstēšanā Aprovelem palielināts risks miokarda infarkta.

Aprovel nedrīkst lietot pacientiem ar primāru hiperaldosteronismu, smagas nieru un aknu mazspēju un pacientiem ar nesen nieru transplantācijas (trūkuma dēļ klīniskā pieredze šajās grupās).

Lietojot zāles pacientiem ar nieru darbības traucējumiem ieteicams uzraudzīt kreatinīna serumā un kālija līmeni asinīs.

Яндекс.Метрика