C vitamīns

 C vitamīns

Askorbīnskābe (C vitamīns) - narkotikas, tas attiecas uz grupu sintētisko vitamīnu.

Askorbīnskābe ir atrodams augu pārtikas produkti, piemēram, kāposti, citrusaugļu, rožu gurniem, ogas, priežu skujas. C vitamīns ir atrodams arī dažos dzīvnieku izcelsmes produktiem, bet ļoti mazos daudzumos.

Askorbīnskābe sintezējot ražo medicīniskos nolūkos.

Produkta veids

Askorbīnskābe ir ražots no pulvera veidā, tableti ar 0, 05 un 0, 1 g (pieaugušajiem) un 0 025 g (bērniem). Askorbīnskābe pastāv arī ar glikozi, kas tiek izmantota, lai novērstu infekcijas slimību pacientiem ar novājinātu imunitāti.

Produkts tiek ražots formā 5% vai 10% šķīduma flakonos parenterālai ievadīšanai. Askorbīnskābe ir pieejams arī no rutīnas, un multivitamīnu tabletes.

Farmakoloģiskā darbība

C vitamīns ir izteikts samazināšanas īpašības. Askorbīnskābe ir iesaistīts ogļhidrātu metabolismu, ietekmē ātrumu asins recēšanu, par audu atjaunošanos un ir iesaistīta veidošanos steroīdo hormonu. C vitamīns ir iesaistīts kolagēna sintēzi un veicina normalizēšanos kapilāru caurlaidību.

C vitamīns tiek sintezēts cilvēka organismā, un tiek piegādāta uz to no ārējiem avotiem (ar pārtiku).

Trūkums vai neesamība askorbīnskābes var izraisīt slimības, piemēram, vitamīnu trūkumu, un beri-beri. Pieaugušajiem dienas deva askorbīnskābes būtu apmēram 70-100 mg, bērniem - 20 līdz 80 mg, atkarībā no vecuma un dzimuma.

Indikācijas lietošanai askorbīnskābes

Askorbīnskābe tiek izmantots medicīniskiem mērķiem visos gadījumos, kad nepieciešama papildu administrāciju. Saskaņā ar norādījumiem askorbīnskābes, tā izmantošana ir pamatota šādu slimību:

- Zemisks;

- Hemorāģisko diatēze;

- Asiņošana dažādu etioloģiju;

- Pārdozēšana antikoagulantus;

- Nefropātija grūtniecība;

- Intoksikācija;

- Aknu slimība;

- Adisona slimība;

- Lūzumi un vāji sadzīšana brūces;

- Distrofija;

- Infekcijas slimības.

Askorbīnskābe un askorbīnskābe, ir redzams glikozes pie lielā garīgo un fizisko stresu, kā arī grūtniecības laikā un zīdaiņu barošanai

Askorbīnskābe uzlabo tauku vielmaiņu aterosklerozi.

Norādījumi par lietošanu un devas askorbīnskābe

Saskaņā ar instrukcijām, Askorbīnskābe piemērota mutiski un intramuskulāri vai intravenozi.

Lai novērstu iespējamos slimības C vitamīna un askorbīnskābes un askorbīnskābe ar glikozes pieaudzis amata 0 1/5 gramu dienā. Grūtniecības un zīdīšanas askorbīnskābe pārvalda saskaņā ar norādījumiem par 0, 3 g dienā apmēram divas nedēļas, kam seko 0 laikā, 1 grams novēršanai hypovitaminosis visā periodā barot bērnu ar mātes pienu.

 Askorbīnskābe šķīdumā
 Bērniem profilaktisko devu 0, 025 g, jāņem 3 reizes dienā.

Terapeitiskā deva pieaugušajiem ir no 0 05-0, 1 g, ņemti 3-5 reizes dienā. Bērniem, ārstēšanai paredzēto 0, 05-0, 1 g 2 līdz 3 reizes dienā.

Askorbīnskābe intramuskulāri no 1 līdz 3 ml 5% šķīduma. Askorbīnskābe ārstēšanas kurss ir atkarīgs no slimības veidu.

Papildus informācija

Nelietot askorbīnskābe ir liels skaits pacientu, kuri cieš no tromboflebīts, hiperkoagulācijas, kas vērojama tendence uz trombozi, un diabētu.

Ilgstoša askorbīnskābes var novest pie tā, ka aizkuņģa dziedzeris nespēj tikt galā ar funkciju insulīna. Tāpēc, regulāra uzraudzība ir nepieciešama funkciju organismā.

Saskaņā ar norādījumiem askorbīnskābes, ārstēšana ir nepieciešama, lai kontrolētu nieru darbību un asinsspiedienu, kā askorbīnskābe stimulē palielinātu kortikosteroīdu produkciju.

Яндекс.Метрика