Apse

 Apses - ciltskoks vītols
 Apses - koks, kas pieder ģimenei vītolu.

Apraksts apses un izplatīšanas vietu

Koku augstums var sasniegt 30 metrus, ir ļoti plaša sakņu sistēma. Stumbrs ir klāta ar pelēku gludu mizu, koka, balta ar zaļganu nokrāsu. Koks mazi brūni pumpuri. Lapas ir aizstājējs, sirds-ir, romba vai noapaļotas formas. Rudenī lapas kļūst zeltaini piesātināts sarkano nokrāsu. Ziedēšanas koku auskari, kas ir mazas puķes. Augļi ir mazi kastes, kas satur sēklas dvesma.

Koks aug ātri, bet diezgan sāpīgs. Vidējais vecums - 85-90 gadi.

Aspen valda mērens aukstu klimatu. Tas ir atrodams Āzijā un Eiropā. Tā izplatīja Baltkrievijā, Kazahstānā, Ukrainā un Krievijā. Tas dod augt jauktos mežos uz slapjām augsnēm. Bieži apses var redzēt upju krastos, kalni, aizas, laucēs un uz malām.

Izmantošanas apses vēstures

Slāvi no seniem laikiem nepatika šo koku. Par viņu tur bija daudz sliktu ticējumiem un leģendām. Blakus mājā nav iestādīti, koksnes sadedzināšana plīts koksne nav noslīcis, un pat neizmantoja ēnu no viņa vainagu.

Ukrainā, koks tiek izmantots ēkā.

Tomēr apses izmanto, lai cīnītos ar visiem ļaunajiem gariem, amuletiem, kas izgatavoti no tā veida. Tika uzskatīts, ka tā novērš netīrā domas un bailes. Akās ar apses log salona vienmēr ir vistīrākā ūdens.

Šodien koks tiek izmantots galvenokārt praktiskiem nolūkiem. Tas ir apstādīta skaistumam apmetnēs parki un dārzi. Miza tiek izmantota, lai sagatavotu krāsvielu un sauļošanās. Wood padara saplāksnis, Jumta materiāli, sērkociņi un pudeles. No apses log ēkā.

Koksne ir labs medus augs. Bites iegūti no nieru koka līmi, kas pēc tam tiek pārstrādāti, lai propolisa.

No apses īpašības tiek izmantotas medicīnā. Galvenokārt izmanto medicīniskiem mērķiem pumpuriem, lapām un koku mizas.

Ķīmiskais sastāvs

Miza satur ogļhidrātus, aromātiskās skābes, miecvielas, fenolglikozidy, nepiesātinātās taukskābes.

Nieres satur arī visu iepriekš minēto vielu. Tur viņi joprojām mannitols, minerālvielas, ēteriskās eļļas, fermenti, sveķi un triglicerīdi.

Par koku lapas satur karotinoīdus, ogļhidrāti, askorbīnskābe, beta-karotīnu, miecvielas un antociānu.

Ārstnieciskas īpašības apses

Mūsu valstī, īpašības apses netiek izmantoti oficiālajā medicīnā. Jūs varat atrast tikai bioloģiski aktīvas piedevas ar apses mizu. Bet Rietumeiropā, ārstēšanai kopējās lapsene. Ražot zāles lieto, lai ārstētu prostatas un urīnpūšļa slimības.

 Novārījums nieru apses ir ieteicami locītavu slimībām
 Ārstēšana lapsene plaši tautas medicīnā. Miza augi padarīt buljoni izmanto caureja, gastrīts, drudzis, pankreatīts, cukura diabēts, plaušu tuberkulozes un tūska citu izcelsmi. No mizas šķelda veikt alkohola tinktūras, vai ierakstīt to pelnu veidošanās, kas tiek pievienots ziede ekzēma. Kad Andechs dzert infūzijas pelnu apses.

Novārījumu un infūzijas nieru iekšķīgi ar cistīta, locītavu, nesaturēšanas un grūtniecību, prostatas adenoma slimībām. Alkohols tinktūra nieres izmantoto hemoroīdi, dizentērijas un gastrīts. No nodilis nieru veikti ziedēm ka ārstēt traumas, locītavu slimību, trofiskām čūlām un hemoroīdi.

No lapām apses pagatavot karstu sautējoša komprese ārstēšanai reimatismu un podagru. Un sula lapām tiek izmantota eļļošanas un atņemot kārpas.

Kontrindikācijas

Ārstēšana apses kontrindicēta hronisku aizcietējumu, jo īpašības apšu ir savelkoša.

Яндекс.Метрика