Atorvastatīns

Atorvastatīns ir lipīdu līmeni pazeminošas zāles no statīnu, kas paredzēti, lai samazinātu holesterīna līmeni asinīs.

Struktūra un sastāvs

 Atorvastatīnu ir lipīdu līmeni pazeminošas zāles no statīnu
 Preparāts satur 10 mg atorvastatīna kalcija sāls un papildu komponentiem (celuloze, kukurūzas ciete un talks). Atorvastatīnu ražots tablešu formā no 10-80 mg, ievietots kartona kastē 10-30 gabaliem.

Farmakoloģiskās īpašības atorvastatīna

Atorvastatīnu ir narkotiku virziena, samazina holesterīna līmeni asinīs. Darbības mehānisms ir regulēt ātrumu maiņu HMG uz mevalonātā.

Pacientiem ar paaugstinātu holesterīna iedzimta un nav iedzimtas rakstura, ņemot šo narkotiku, var samazināt saturs blīvuma lipoproteīnu, kā arī samazināt triglicerīdu.

Laba pārskati atorvastatīna iegūst kā zāles, samazinot holesterīna līmeni un palielinot sintēzi virsmas receptoriem aknu šūnu. Pēc kursa, atorvastatīns samazina risku saslimt ar koronāro sirds slimību un miokarda infarktu. Šis preparāts uzlabo sirds-asinsvadu sistēmu, kā arī profilaktisku aģents sirds un asinsvadu slimībām un insultu. Atorvastatīns uzsūkšanos gremošanas orgāniem tiek sasniegta 2 stundu laikā, un biopieejamība ir 12-15%. Zāles tiek metabolizēts aknās, tiek formētas vairākas aktīvās sastāvdaļas un neaktīvu metabolītu. Atorvastatīns tiek izvadīts no organisma 15-20 stundas no urīnu un fekālijām laikā.

Pacientiem ar traucējumiem, aknu var būt koncentrācijas palielināšanās plazmā atorvastatīna.

Indikācijas atorvastatīnu

Atorvastatīnu ordinē kā daļa no kombinētās terapijas lai samazinātu kopējā holesterīna, ZBL un triglicerīdu līmenis.

Pozitīvas atsauksmes saņēma atorvastatīnu narkotikas, paaugstina augsta blīvuma lipoproteīnu. Atorvastatīnu lieto arī, lai uzlabotu sirds un asinsvadu sistēmas darbību un novērstu hipertensija, cukura diabēts, miokarda infarkts, koronārās sirds slimības, stenokardiju un insultu.

Pozitīvu atsauksmju daudz ir gan atorvastatīna zāles bērniem, kuru mērķis ir samazināt kopējo holesterīna līmeni un uzlabo sirds un asinsvadu sistēmas pēcoperācijas periodā.

Analogs atorvastatīna

Analogi atorvastatīna ir Atokord, Atomaks, Atoris, Vazator, lipon, Torvakard un Tulip. Šīs zāles ir līdzīgas farmakoloģiskās darbības un ir paredzēti, lai samazinātu holesterīna līmeni asinīs.

Atokord un Torvakard kā atorvastatīna analogi ir efektīvs, lai ārstētu hiperholesterinēmiju, iedzimtu tipa.

Lietošanas instrukcija atorvastatīna

Saskaņā ar instrukciju atorvastatīna jālieto iekšķīgi vienu reizi dienā, neatkarīgi no ēšanas, bet ar lielu ūdens daudzumu.

Ārsts pirms iecelšanas ārstēšanas ir jāveic terapeitiskos pasākumus, kuru mērķis ir samazināt ķermeņa svaru, ieskaitot uzturu un piešķirts kopumu ikdienas uzdevums. Atorvastatīnu var ievadīt uz fona atbilstību anti-holesterīna diēta. Ārstēšanas ilgums nosaka ārsts, saskaņā ar diagnostikas norādēm pacients.

Saskaņā ar norādījumiem atorvastatīnu par hyperlipidemia un hiperholesterinēmija, jaukta tipa jāņem 10 mg dienā. Kad iedzimts hiperholesterolēmijas tips iecelt 50-70 mg 1 reizi dienā.

Bērniem no 12 līdz 16 gadiem var saņemt atorvastatīnu 10 mg 1 reizi dienā. Ja nepieciešams, deva tika palielināta līdz 1 20 mg vienu reizi dienā. Instrukcijas izrakstīt atorvastatīnu pārliecināts pielāgot devu gados vecākiem pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem.

Maksimālo dienas devu no narkotiku pieaugušiem nedrīkst pārsniegt 80 mg, un bērniem - 40 mg. Pirms ārstēšanas kursa ir jābūt, lai pārbaudītu darbību aknu, nieru un gremošanas sistēmu.

Kontrindikācijas

 Atorvastatīns tiek ražots tablešu veidā 10-80 mg
 Atorvastatīns ir kontrindicēta klātbūtnē paaugstinātu jutību un alerģiskas reakcijas uz tās sastāvdaļām, smagu aknu slimību un nieru mazspējas, grūtniecības un zīdīšanas, bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem.

Narkotiku lieto pacienti, nav pieņemams individuālā sindromu, laktozes nepanesības un galactosemia.

Ar rūpīga sagatavošanās ir noteikts alkoholismu, smagas slimības, gremošanas sistēmas, endokrīnās sistēmas traucējumi, hipotensija, infekcijas slimības, epilepsiju, traumas un pēc hemorāģisko insultu.

Blakusparādības atorvastatīna

Atorvastatīnu var izraisīt vairākas blakusparādības. Tie ir šādi:

  • Par daļu no centrālās nervu sistēmas - galvassāpes, reibonis, koordinācijas zudums, nogurums, neiropātija, krampji, halucinācijas;
  • No gremošanas sistēmas - samazināta apetīte, pēkšņs svara zudums, caureja, vemšana, slikta dūša, meteorisms, dispepsija, pankreatīts, aizcietējumi, kolīts, gastrīts, kuņģa čūlas slimības, holestāze, hepatīts;
  • Par daļu no balsta un kustību sistēmas - miozīts, muskuļu krampji un spazmas, sāpes locītavās;
  • No asinsrites sistēmas - asinsrites traucējumi, trombocitopēnija.

Atorvastatīnu var izraisīt alerģiskas reakcijas, ieskaitot niezi, nātreni, dermatīts, bronhu spazmas, alopēciju. Šo narkotiku lielās devās palielina risku, sēnīšu slimībām, muskuļu sāpes, atmiņas traucējumi, un nogurums.

Яндекс.Метрика