Atropīns

Farmakoloģiskā darbība

 Atropīns

Atropīns ir antiholīnerģisks un spazmolītiskais. Aktīvā sastāvdaļa narkotiku ir atropīns, kas ir indīgs alkaloīds, kas ir atrodams lapas un sēklas augiem nakteņu dzimtas, piemēram, driģene, Belladonna, Datura. Galvenā iezīme ķīmijas atropīns ir tās spēja bloķēt M-holinoreaktivnye ķermeņa sistēmām, kas atrodas sirds muskuli, orgānu ar gludās muskulatūras, centrālās nervu sistēmas un sekretoro dziedzeru. Kā rezultātā bloķējot M-holīnerģiskajiem receptoriem kļuvusi nejūtīga pret mediators nervu impulsiem (acetilholīna).

Piemērošana atropīns samazina sekretoro funkciju dziedzeru, atslābina gludās muskulatūras tonuss iestādes, midriāze, paaugstināts acs iekšējo spiedienu un paralīzi naktsmītnes (acs spēja mainīt fokusa attālumu). Paātrinājums un uztraukums sirds darbību pēc piemērošanas atropīns ir saistīts ar tās spēju novērstu inhibējošo efektu klejotājnervs nervu. Efekts atropīns uz centrālo nervu sistēmu notiek formā stimulāciju elpošanas centra, un toksisku devu iespējamo motoru un garīgās arousal (krampjiem, redzes halucinācijas).

Atropīns ātri nonāk asinsritē no vietas piemērošanas un pēc tam izplata uz īsu laiku organismā. Maksimālais efekts narkotiku pēc intravenozas notiek 2-4 minūtes pēc iekšķīgas lietošanas laikā - pēc pusstundas. Ar plazmas proteīniem notiek 18%. Narkotika ir iespēja šķērsot placentu un asins-smadzeņu barjeru. Izvadīti caur nierēm, ar urīnu nāk kā metabolītu un neskartu. Pēdas narkotikas var konstatēt mātes pienā.

Indikācijas atropīns

Šīs zāles tiek plaši lieto, lai ārstētu no šādām slimībām:

 • žults spazmas, gludās muskulatūras no kuņģa un zarnu trakta;
 • akūts pankreatīts, kuņģa čūlas un divpadsmitpirkstu zarnas čūla;
 • nieru kolikas, zarnu kolikas, kairinātu zarnu sindroms;
 • laringospazmas, bronhu spazmas, bronhīts ar hipersekrēcija, bronhiālā astma;
 • nesaturēšana sakarā ar palielinātu uzbudināmību muskulī urīnpūšļa;
 • plaušu asiņošana;
 • smacējoša saindēšanās, morfīns Nikotīnskābes vielas, indīgas sēnes (sarkanā mušmire), antiholinesterāzes narkotikas.

Saskaņā ar norādījumiem, var lietot atropīnu kā premedikācijas pirms operācijas, kā arī radiācijas pārbaudi zarnās laikā.

Oftalmoloģijā atropīns pilieni tiek izmantoti, lai paplašinātu skolēnu acs un panākt paralīzes izmitināšanas pētītu un izstrādātu fundus manifesta refrakcijas. Arī atropīns pilieni, ko lieto, lai radītu funkcionālu pārējo iekaisuma slimību un acu ievainojumi.

Dozēšanas atropīns

Saskaņā ar instrukcijām, atropīns var ievadīt perorāli, ievadot intravenozi, intramuskulāri, subkutāni. Šajos metodes administrācijas, atkarībā no paredzētā iedarbība ārsts vienu devu, kas parasti atbilst 0, 25 - 1 mg vai tādu pašu summu vienā mililitrā un saņēma - divreiz dienā.

Kad anestēzijas indukcija atropīns (0, 3-0, 6 mg) intramuskulāri vai piemēro zem ādas trīsdesmit minūtēm - vienu stundu pirms anestēzijas, un kombinācijā ar morfīnu - 60 minūtes pirms anestēzijas.

Piemērošana atropīns in saindēšanās notiek antiholiesteraznymi Sagatavošana 2 mg intramuskulāras injekcijas katru pusstundu.

Maksimālā reizes deva nedrīkst pārsniegt 2 mg, un ikdienas - 3 mg. Zīdaiņu dienas deva atropīns lietojot divās dalītās devās, un nedrīkst pārsniegt 0, 02 mg (bērniem līdz 6 mēnešiem.), 0, 05 mg (6 mo -. 1 gads), 0, 2 mg (1-2 gadi) 0 25 mg (3-4 gadi), 0, 3 mg (5-6 gadi), 0, 4 mg (7-9 gadi), 0, 5 mg (10-14 gadi).

Oftalmoloģijā lieto atropīnu pilieni, ziedi vai risinājumu. Pacients acs radīja 1-2 pilienus 1% (pieaugušajiem), 0, 5%, 0, 25%, 0 un 125% (bērniem) no šķīduma vai malas gs noteikt 1% ziede. Atropīns pilieni un ziedi būtu jāpiemēro ne vairāk kā trīs reizes dienā ar 5-6 stundu intervālu. Dažos gadījumos, zāļu formā 1% šķīdums tiek ievadīts subconjunctivally (jāiepilina acī), devai no 0, 2-0, 5% vai parabulbarly (injekcijas zem acs ābola) - 0, 3-0, 5 ml.

Blakus efekti

Norādījumus, lai atropīns norādīja šāda negatīva ietekme, kas var rosināt uz šīs narkotikas lietošanu:

 • reibonis, bezmiegs, galvassāpes, eiforija, apjukums, traucēta taustes uztvere;
 • kambaru tahikardija, kambaru fibrilācija, miokarda infarkts, pasliktināšanās dēļ pārmērīga tahikardija, sinusa tahikardija;
 • aizcietējums, sausa mute;
 • urīna aizture, zarnu un urīnpūšļa, fotofobija, drudzis;
 • paaugstināts acs iekšējais spiediens, attīstība konjunktivīts, konjunktīvas hyperemia un tūsku, paralīzi naktsmītnes, midriāze.

Kontrindikācijas atropīna

Šīs zāles nav indicēts paaugstināta jutība pret to, kā arī keratokonusa, slēgta kakta glaukomu, atvērtā kakta glaukomas,

Norādījumus, lai atropīns Set slimību skaits, kurās šīs narkotikas lietošana būtu jādara ar īpašu piesardzību:

- Traucējumi, sirds un asinsvadu sistēmu, kurā nevēlami paātrināta sirdsdarbība;

- Drudzis;

- Atviļņa ezofagītu vai apvienojumā ar to hiatal trūce;

- traucējumi, kuņģa-zarnu trakta, kas ir kopā ar obstrukciju;

- Zarnu, īpaši novājinātiem pacientiem vai gados vecākiem pacientiem;

- Slimība ar paaugstinātu intraokulāro spiedienu;

- Čūlainais kolīts;

- Aknu darbības traucējumi;

- Sausa mute;

- Nieru mazspēju;

- Hroniskas plaušu slimība;

- Myasthenia gravis;

- Slimības, kuras pavada obstrukcijas urīnceļu;

- Down sindroms, cerebrālā trieka, smadzeņu bojājums bērniem;

- Iris saaugumi, un vecumu, kas vecāki par 40 gadiem - oftalmoloģijā.

Grūtniecība un zīdīšana ir arī iemesls piesardzīga galamērķa atropīnu.

Papildus Informācija

 Atropīns sulfāts
 Uzglabāšanas laiks atropīns ir 5 gadi, ražotājs norāda beigu datumu izmantošanu iepakojuma. Uzglabāt šīs zāles tumšā un nepieejama bērniem.

Atropīns sulfāts

Atropīna sulfāts ir analogs, atropīns, par īpašībām atbilst īpašībām atropīna sulfātu atropīnu. Narkotikas atropīna sulfātu, atropīns jāņem tikai uz ārsta recepti un viņa pastāvīgu uzraudzību.

Яндекс.Метрика