Beklometazona

Farmakoloģiskā darbība

 Beklometazona deguna
 Beklometazons ir hormonāla zāles, kas paredzētas ievadīšanai inhalācijas ietekmēt gļotādu no elpošanas orgāniem.

Aktīvā sastāvdaļa narkotikas ir beklometazona dipropionāts, kas izraisa iekaisumu, anti-eksudatīva, tūsku un anti-alerģiskas īpašības beklometazona. Šīs zāles tiek izmantota kā līdzeklis pamata terapijas bronhiālā astma.

Reibumā beklometazona, skaita samazināšanās tuklo šūnu bronhu gļotādas (uzkrāt kur, visticamāk, sastopas ar patogēniem vidējiem), nomācot makrofāgu migrācija, aizraujošu un karsējot baktērijām, paliekas atmirušajām šūnām, ārvalstu un toksisko ķermeņa daļiņu.

Beklometazona rīcību, kuras mērķis ir samazināt tūsku epitēlijā, gļotu sekrēciju bronhu dziedzeru, uzkrāšanu neitrofīlo robežas, bronhu hiperreaktivitāte, iekaisuma eksudāts (šķidruma šajā vietā iekaisuma).

Izmantojot beklometazona uzlabojusies elpošanas funkciju, bet jāatzīmē, ka narkotiku neatbrīvo uzbrukumu astmas, jo efekts tā lietošanas ir parādīts 5-7 dienas pēc sākuma regulāru lietošanu. Analogs narkotiku visiem A BDP īpašības.

Beklometazons ieelpošana metodi piemērošanas nav būtiskas sistēmiskas aktivitāti. Gaismas ieplūst deva izmanto 10-20%, pēc ieņemšanas uz kuņģa-zarnu trakta beklometazona ir inaktivēta aknās.

Ar kādu metodi šīs narkotikas lietošanu izdalās četru dienu laikā ar izkārnījumiem (galvenokārt) un urīnu (10-15%).

Indikācijas

Saskaņā ar instrukcijām, beklometazons indicēts:

 • astma (inhalācijām);
 • profilakse un ārstēšana alerģiskā rinīta, ieskaitot rinītu un vazomotoros rinīts ar siena drudzi (deguna pēc pieteikuma);
 • infekcijas un iekaisuma slimības auss un ādas kombinācijā ar antibakteriāliem līdzekļiem (ārējā un lokālas lietošanas).

Lietošanas instrukcijas beklometazona

 Beklometazona spray
 Zāles ir pieejams formā beklometazona aerosols un pulveri inhalācijām.

Inhalators lietošana: Pieaugušajiem - 2-4 reizes dienā, dienas deva - ne vairāk kā 1 g (2 mg ļoti smagos gadījumos); bērni - 50-100 mg 2 līdz 4 reizes dienā.

Ievadīšanai intranazāli: beklometazons aerosols pieaugušajiem un bērniem, kas vecāki par 12 gadiem, lieto 3-4 reizes dienā 100 mikrogramiem katrā deguna eju, nepārsniedzot 1 mg dienas devu; Bērni 6-12 gadi - 50 mikrogrami uz katru deguna eju (ne vairāk kā 500 mg dienā) ar tādu pašu skaitu devām kā pieaugušajiem. Precīzāka Devas un ārstēšanas ilgums nosaka ārsts.

Blakus efekti

Beklometazona aerosols, kā arī pulvera inhalācijas, var izraisīt nevēlamas reakcijas, piemēram, jo ​​īpaši:

 • šķaudīšana, klepus, rīkles kairinājums, aizsmakums, retāk - paradoksāla bronhu spazmas (likvidēta inhalējamiem Bronhodilatatori), eozinofīlā pneimonija;
 • kandidomikoz augšējo elpceļu un mutes dobuma;
 • ilgstoša lietošana lielās devās - reibonis, galvassāpes, paaugstināts acs iekšējais spiediens, katarakta, limfopēnija, eosinopenia, leikocitoze;
 • ar intranazāli pieteikumā - deguna asiņošana, iesnas, deguna starpsienas perforācija, atrofiju gļotādas;
 • Dažkārt lietojot vairāk nekā 1 mg beklometazona - disfunkciju no hipotalāma-hipofīzes-virsnieru ass;
 • alerģiskas reakcijas.

Kontrindikācijas

Instrukcijas, lai beklometazons šīm slimībām, kurā ir aizliegta šīs narkotikas lietošana:

 • bronhīts neastmaticheskoy raksturs, akūta bronhu spazmas;
 • biežas deguna asiņošana, asiņošana diatēze;
 • sistēmiskas infekcijas, tai skaitā tuberkulozes, akūtas elpceļu infekcijas, herpes acu slimības.

Narkotika ir kontrindicēta bērniem līdz 6 gadu un pirmajā grūtniecības trimestrī. Sievietes ir otrais un trešais grūtniecības trimestris un barojošām mātēm iespējām beklometazona nosaka ārsts.

Piesardzība ir nepieciešama, ja lietojat beklometazons deguna aerosols cilvēkus ar izpausmēm deguna starpsienas, glaukoma, amebiasis, hipotireoze, smagu nieru mazspēju.

Arī nesen miokarda infarkts, neilgi operācijas deguna dobuma un deguna traumas ir iegansts, lai ierobežotu izmantošanu beklometazona.

Papildus Informācija

Uzglabāt šīs zāles jābūt temperatūrai, kas nepārsniedz 25 0 C. Uzglabāšanas laiks beklometazona ir 3 gadus pēc atvēršanu saturu aerosolu jāizlieto 6 mēnešu laikā.

Яндекс.Метрика