Butorfanols

Butorfanols - spēcīgs pretsāpju līdzeklis paredzēts parenterālai lietošanai.

 Butorfanols

Farmakoloģiskā darbība

Butorfanols ir opioīdu analgētiķis, ir specifiska iedarbība uz centrālo nervu sistēmu. Butorfanols attiecas uz agonistiem antagonistiem, kas bloķē opioīdu receptoru daļu, un daļa ir satraukti. No sākuma efektu, izturību, un darbības ilgums butorfanola ātrums ir līdzīgs morfīna, bet zemāka viņam efektivitāti.

Neatkarīgi no atsāpināšanas, zāles ir arī nomierinoša iedarbība, stimulē rīkles refleksa, samazina uzbudināmība no klepus centrā, ir mioze (skolēns sašaurinātas).

Tas ir gandrīz nekāda sakara ar centrālo nervu sistēmu spēj butorfanola ietvert izmaiņas bronhiālās toni, hemodinamisku (asins plūsmu caur kuģiem), toni sfinktera urīnpūšļa, motoru un sekretoro aktivitāti gremošanas traktā.

Butorfanols ir arī iespēja palielināt sistēmisko asinsspiedienu, kreisā kambara spiedienu un kopējo perifēro asinsvadu pretestību, plaušu artērijas spiedienu.

Sistēmiskā asinsritē butorfanols uzsūcas 15 minūtes pēc intramuskulāras un ievadīšanai intranazāli. Tas iekļūst caur placentāro barjeru un izdalās mātes pienā. Butorfanols metabolizējas aknās un izdalās ar urīnu un fekālijām.

Indikācijas

Instrukcijas butorfanola norāda, vai ir iespējams šo pretsāpju par mērenu un izteikts sāpju sindroms dažādu izcelsmes (ieskaitot vēlīnām un darba sāpēm), premedikācijas un vispārējās anestēzijas.

Lietošanas instrukcijas butorfanols

Ieteicamā deva intravenozas butorfanola ir 1 mg un intramuskulāri - 2 mg.

Deva intervālam jābūt 3-4 stundas. Veciem cilvēkiem, grūtniecēm un pacientiem ar aknu vai nieru darbības sākuma devai jābūt uz pusi īsāka par normālu, un intervāls jābūt vismaz 6 stundas.

Kad sedācija intramuskulāri maijs 01-01 stundas pirms operācijas (pirms anestēzija indukatsionnoy fāze) tiek ieviests 2 mg butorfanola ka sedācijas atbilst 80 mg meperidīnu un 10 mg morfija. Papildu devas anestēziju parasti lieto atbilst 0, 5-1 mg.

Dzemdību laikā, tiek izmantots intravenoza vai intramuskulāra injekcija 1-2 mg butorfanola, ar nosacījumu, ka periodā vairāk nekā 37 grūtniecības nedēļās un nav intrauterīnais augļa anomālijas.

Starp zāļu lietošanas intervālu dzemdību laikā nedrīkst būt mazāks par 4 stundām un pēdējā izmantošana butorfanola - vēlāk kā 4 stundas pirms gaidāmā bērna piedzimšanas datuma.

Viena deva no narkotiku vēža slimniekiem ir 1-2 mg, un katru dienu - 2-24 mg.

Blakus efekti

Saskaņā ar instrukcijām, butorfanola bieži vien var izraisīt vemšanu (13%), reibonis (19%) un miegainība (43%).

Mazākā mērā sānu reakcijas rodas, piemēram:

 • nervozitāte, bezmiegs, apjukums, nemiers, depresija, galvassāpes, trīce, troksnis ausīs, acu sāpes;
 • tahikardija, samazināts vai paaugstināts asinsspiediens, sāpes krūtīs, ģībonis;
 • epigastrālas sāpes, aizcietējums, anoreksija, sausums mutes gļotādu;
 • nātrene, izsitumi, nieze;
 • pastiprināta svīšana, sajūta siltumu, sekla elpošana, samazinājums urinācijas.

Kontrindikācijas

No butorfanola lietošana ir aizliegta, ja konstatēta pastiprināta jutība pret aktīvo sastāvdaļu, bet zīdīšanas un grūtniecības laikā (izņemot sāpju mazināšanai dzemdību laikā).

Katrs ārsts, ieceļot butorfanols, norādījumus narkotikas būtu rūpīgi jāizpēta, jo papildus kontrindikācijas, pretsāpju ir vairāki ierobežojumi:

 • intrakraniāla hipertensija;
 • traumatisks smadzeņu traumas;
 • aknu vai nieru mazspēja;
 • elpošanas mazspēja;
 • akūts miokarda infarkts;
 • sastrēguma sirds mazspēja;
 • arteriāla hipertensija;
 • koronāro mazspēju;
 • narkomānija;
 • bērni un vecuma.

Papildus Informācija

Veikals butorfanols jāveic tumšā vietā, kur temperatūra atbilst 5-30 0 NO.

Noderīga zāles tiek uzskatīta par 2 gadu laikā no dienas, kad produkcijas.

 Butorfanols tartrāts

Butorfanols tartrāts

Butorfanols tartrāts visām pazīmēm ir analogs butorfanols. Butorfanols tartrāts ražots kā šķīdums intramuskulāras injekcijas, jo vienas devas šļircēm (1 ml satur 2 mg aktīvās vielas). Šis atbrīvošanas forma ļauj ātri un viegli izmantot šo narkotiku jebkādu, pat ekstremālos apstākļos, jo izmantošana šļirces-caurulē novērš manipulācijas atvēršanas flakonus un šļirces pildījumu. Ražoti butorfanols tartrāts krievu koncerns "Stirols".

Яндекс.Метрика