Cefazolīns

Cefazolīns - semisintētiska  Iepakošanas cefazolīns
 pretmikrobu zāles. Atsauksmes par cefazolīns apstiprināt savu augsto antibakteriāla efektivitāti.

Ifizol, Lizolin, cefazolīns "Biohemi" Orizolin, Natsef, Antsef, cefazolīns-ICCO, Tsefamezin, Tsefezol, cefazolīns-Verein, Tsezolin, cefazolīns Elf cefazolīns Sandoz, Tsefoprid - narkotiku cefazolīns kolēģiem.

Struktūra un sastāvs cefazolīns

Cefazolīns ir pieejams kā pulveris šķīduma intramuskulārai vai intravenozai injekcijai (flakoni par 0, 5, 1 un 2 g). Cefazolīns nātrija sāls - antibiotika aktīvā sastāvdaļa (500, 1000. 2000 mg, attiecīgi, vienā flakonā).

Farmakoloģiskā darbība

Cefazolīns - mazāk toksisku cefalosporīnu grupas antibiotika ar plaša spektra baktericīdu darbību.

Saskaņā ar instrukcijām cefazolīns ir aktīvs pret gram-pozitīvo baktēriju (Staphylococcus spp., Un sintezējot netiek sintezēts penicilināzi, Streptococcus spp., Ieskaitot Corinebacterium dlphtheriae, pneimokoku), gramnegatīvām mikroorganismu (Proteus mirabilis, Salmonella spp., Enterobacter aerogenes, Escherichia coli, Neisseria gonorrhoeae, Shiqella spp, Klebsiella spp., Haemopnylus influenzae, Neisseria gonorrhoeae). Izturība pret narkotiku sēnītēm, riketsija, vienšūņiem, vīrusiem, indolpolozhitelnye celmi Proteus (P.rettgeri, P.vulgaris, R. Morgani).

Maksimālā zāļu koncentrācija sasniegta vienu stundu pēc intramuskulāras injekcijas un uzreiz - pēc intravenozas ievadīšanas. Atbilstoši instrukcijas terapeitiskā koncentrāciju cefazolīns (90% no ievadītās devas) paliek asinīs par 8-12% chasov.90 medikamentu izvadīti caur nierēm nemainīgas.

Cefazolīns - lietošanas indikācijas

Saskaņā ar instrukcijām izmantošana cefazolīns tiek parādīts sekojošos infekcijas slimībām:

• pneimonija, plaušu abscess, empiēma;

• peritonīts, endokardīts, osteomielīts, apdegumi, brūču infekcijas;

• infekcijas un iekaisuma procesus urīnceļu;

• mīksto audu infekcijas;

• ādas infekcija;

• infekcija osteoarticular sistēma;

• novēršana pēcoperācijas komplikācijas.

Dozēšanas cefazolīns

Saskaņā ar norādījumiem uz norādēm cefazolīns tiek ievadīts intravenozi vai intramuskulāri (bolus vai infūzijas).

Intramuskulārai injekcijai uz antibiotiku šķīduma sagatavots ex tempore, saturu viens flakons 5 ml sterila ūdens injekcijām vai nātrija hlorīda izotonisku šķīdumu izplatīšanās. Narkotiku injicē dziļi muskuļu audos.

Intravenozai bolus injekcijas vienas devas antibiotiku atšķaida ar 8-10 ml izotoniska nātrija hlorīda šķīdumu. Antibiotikas jālieto ļoti lēni (virs 4-5 minūtes).

Kad intravenoza pilienveida narkotiku (500 - 1000 mg) tika atšķaidīts 5% glikozes šķīduma vai 150-250 ml izotoniska nātrija hlorīda šķīduma. Cefazolīns jāievada Stundas laikā (ievads likme - 65-80 pilieni minūtē).

Dienas deva no antibiotiku pieaugušajiem - no 1000 mg līdz 4000 mg. Dienas deva ir atkarīga no jutību pret narkotiku un infekcijas smaguma pakāpe. Viena deva narkotiku pieaugušajiem ar infekcijas-iekaisuma procesus, ko izraisa gram-pozitīvā mikrobs, ir 250-500 mg ik pēc astoņām stundām.

Kad infekcijas elpošanas slimības mērenu smaguma radīto pneimokoku, un infekcijas un iekaisuma procesu urīnceļu iecelt 500 - 1000 mg narkotiku reizi divpadsmit stundas.

Izraisītu infekciju Gram-negatīvām baktērijām, antibiotiku parakstītas 500 - 1000 mg ik septiņas līdz astoņas stundas. Smagu infekciju (peritonītu, nekrotizējošais pneimoniju, septicēmiju, endokardīts, hematogenous osteomielītu akūtas, urīnceļu infekcija), dienas deva cefazolīns var palielināt līdz 600 mg (maksimums). Intervāls starp injekcijām - sešas līdz astoņas stundas.

Bērniem, kas vecāki mēnešos narkotiku ievadīšanas dienas devu 20-50 mg / kg ķermeņa masas (dalītās devās), ja ļoti smagas infekcijas, 100 mg / kg.

No cefazolīns pieaugušo lietošana ar nieru funkciju traucējumiem tiek veikta uz koriģēto shēmu (ar starpbrīžos starp injekciju un pakāpenisku samazināšanu devas antibiotiku pieaugumu).

Dienas deva antibiotikas  Cefazolīns pudelē
 Bērni ar mērenu nieru ekskrēcijas funkcija ir 60% no standarta dienas devas cefazolīns.

Dienas deva zāļu ar izteiktu nieru darbības traucējumiem - 10% no standarta devu. Intervāls starp injekcijām - ne mazāk kā vienu dienu.

Kontrindikācijas no cefazolīns

• paaugstināta jutība pret cefalosporīnu narkotikas;

• zīdīšana;

• Bērni, kas ir jaunāki par vienu mēnesi;

• grūtniecība.

Blakusparādības cefazolīns

Atgriezenisko saiti cefazolīns norādot, ka ilgstoša antibiotiku lietošana bieži izraisa caureju, vemšanu, tahikardija, slikta dūša, alerģiskas reakcijas - drudzis, nieze, nātrene, Stīvensa-Džonsona sindroms.

Retos gadījumos, ilgstoša lietošana cefazolīns izraisa nieru mazspēju, hemolītiski traucējumi.

Ir atsauksmes par cefazolīns, kas apliecina, ka intramuskulāra injekcija antibiotikas bieži ir sāpīgi un var izraisīt sacietējums injekcijas vietā.

Zāļu mijiedarbība

Vienreizēja izmantošana cefazolīns un "cilpas" diurētiskie līdzekļi noved pie blokādes kanāliņu sekrēcijas uz antibiotikām.

Kombinētā izmantošana cefazolīns etanola veicina disulfiramopodobnyh reakcijas.

Kombinētā lietošana cefazolīns un probenecīdu kompleksajā terapijā izraisa traucējumi izdalīšanos no antibiotikām.

Uzglabāšanas nosacījumi

Uzglabāt vēsā, pasargāti no saules gaismas, temperatūrā, kas nav mazāks par 25 ° C.

Яндекс.Метрика