Cisplatīnu

Cisplatīns - tas alkylating citotoksiskas zāles rīcība. Pretaudzēju iedarbība Cisplatīns flakons
 Cisplatīnu formulējums ir balstīts uz tās spēju izraisīt alkylation metode neatgriezeniskas traucējumus DNS stabilitāti, kā rezultātā apspiešanu sintēzes nukleīnskābju uz ilgu laiku, un šūnu bojāeju. Chemical DNS bojājumi rodas veidošanās koordinācijas obligāciju starp abām bāzēm dezoksiribonukleīnskābes (galvenokārt guanīna) un platīna atoma laikā. Tā rezultātā, DNS un veidojot interstrand crosslinking vnutrinitevye.

No narkotiku cisplatīns izraisa regresijas gan primārā audzēja un metastāzēm spējas, un ir saistīts ar ietekmi uz zāļu uz imūnsistēmu. Efektivitāte pierādīta daudzos klīniskos pētījumos, un spēcīgs pretvēža iedarbība cisplatīna teikt pārskatīšanas, onkologi.

Kad iekšķīgi cisplatīns nav efektīva. Ievadot intravenozi, narkotiku pietiekami ātri un lielos daudzumos iekļūt nierēs, kuņģa-zarnu trakta, olnīcas, aknās; tas ir atrodams arī muskuļu, ādas, kaulu audu. Narkotiku nespēj iekļūt asins-smadzeņu barjeru. Aptuveni 90% no zāļu saistās ar plazmas olbaltumvielām. Tā ziņo ziņas uz ilgu laiku: pirmajās stundās pēc tikai iesniegums parāda neliels daudzums narkotiku 5 dienām - 40%.

Lietošanas indikācijas par narkotiku cisplatīnu

Norādījumus, lai cisplatīnu satur šādas ziņas:

 • atsevišķi vai kombinētā terapijā (kopā ar citām zālēm) ļaundabīgu audzēju olnīcas un sēkliniekos, urīnpūšļa vēža, dzemdes kakla vēzis, plakanšūnu vēzis lokalizēts galvas un kakla, osteogēnais sarkomu;
 • ārstēšanā Hodžkina slimību, lymphosarcoma;
 • vēzis nieru iegurņa un urīnvada, urīnpūšļa, urīnizvadkanāla, Ewing sarkoma, Retinoblastoma, neiroblastoma, meduloblastoma, horionkartsinoma dzemdes
 • plaušu vēzi, mezoteliomas, ļaundabīgs timoma.

Kontrindikācijas cisplatīna

Saskaņā ar instrukcijām, cisplatīna ir kontrindicēta aknu un nieru slimībām, par procesu kaulu smadzeņu asinsradi pārkāpums, čūlas kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnā, asinsrites mazspēju, grūtniecēm, individuālā nepanesamība.

Jūs nevarat piešķirt gan cisplatīnu un narkotikas, kas ir ototoksisko un nefrotoksiskas efektus.

Blakusparādības narkotiku cisplatīnu

Tas spēj izdarīt nozīmīgas blakusparādības, kas ir cēlonis negatīvās atsauksmes par cisplatīnu pacienti. Jums var rasties šādas sekas:

 • Kuņģa un zarnu trakta: anoreksija, stomatīts, slikta dūša, vemšana;
 • No asinsrades sistēmas: trombocitopēnija, anēmija, leikopēnija;
 • CNS: perifēra neiropātija, krampji, svetovospriyatiya, neirīts par dzirdes nerva ototoksisko efekts;
 • daļa reproduktīvo sistēmu: azoospermiju amenoreja;
 • No KMK: hipotensija, tahikardija;
 • Alerģiskas reakcijas: aizsmakums, tūska, izsitumi uz ādas;
 • Citi: nefrotoksicitāte.

Grūtniecība un zīdīšana

Narkotiku cisplatīna ir kontrindicēta grūtniecības laikā, jo ir spēcīgs Cisplatīnu iepakojumā
 embriotoksisks un teratogēna iedarbība. Šajā sakarā pacients reproduktīvā vecumā, kas šo narkotiku jālieto droša kontracepcija. Gadījumos, kad zāles cisplatīns jālieto zīdīšanas laikā vajadzētu izlemt pārtraukt zīdīšanu.

Devas un lietošanas veids

Saskaņā ar instrukcijām, cisplatīna tiek izmantots tikai intravenozi.

Kad deva monoterapijā narkotikas ir 20 mg uz 1 m laukumu. ķermeņa virsmas laukuma vienu reizi dienā 5 dienas vai 30 mg uz 1 m laukumu. trīs dienu laikā, vai 100-150mg uz 1 m laukumu. reizi ik pēc trim nedēļām.

Intervāls starp kursiem terapijas ir 3 nedēļas. Kopskaits nepieciešamo kursu izvēlas ārstam ar nosological vienību un slimības stadija.

Brīdinājumi

Narkotiku cisplatīna nav ieteicams lietot pacientiem ar vējbakām (ieskaitot pēc iedarbības un nesen ir saslimis), herpes zoster un citām infekcijas slimībām .  Jāuzmanās, lietojot šīs zāles pacientiem ar podagru un nefrolitiāze (vēsture ieskaitot), kā arī pacientiem, kuri saņēmuši iepriekšēju staru terapiju vai citotoksisku ķīmijterapiju .  Pirms un terapijas cisplatīnu laikā ir nepieciešama, lai uzraudzītu hematoloģiskiem parametriem, laboratoriskie rādītāji darbību nierēm un aknām, šķidruma un elektrolītu līdzsvara, un urīnskābes līmeni, audiometrisko un neiroloģisku sniegumu .  Lai samazinātu nefrotoksisko iedarbību narkotiku cisplatīnu pirms ārstēšanas ieteicams ar intravenozu fizioloģisko šķīdumu vai glikozi, iecelt papildu mannītu .  Ārstēšana ar cisplatīnu pacientiem un viņu ģimenes locekļiem laikā nav ieteicams vakcinēt .

Cisplatīnu mijiedarbība ar citām zālēm

Cisplatīnu vienlaicīgi ar urikozuricheskimi protivopodagricakih narkotikas palielina risku saslimt ar nefropātiju. Vienlaicīga antihistamīna, fenotiazīna, tioksantīni maskēt ototoksisko ietekmi cisplatīnu.

Atsauksmes par cisplatīnu

Cisplatīnu preparāts ir izteikta pretaudzēju iedarbība, tas ir efektīvs daudzās ļaundabīgiem audzējiem. Atsauksmes par cisplatīnu ārstiem runāt par lielo aktivitāti šīs narkotikas. Pacienti saka smags panesamības cisplatīnu sakarā ar lielo skaitu blakusparādībām.

Uzglabāšanas nosacījumi narkotiku

Cisplatīnu attiecas uz saraksta A. Uzglabāt šīs zāles temperatūrā, kas nepārsniedz 10 ° C.

Яндекс.Метрика