Combivir

 Combivir tabletes.
 Combivir - pretvīrusu līdzeklis darbojas pret HIV.

Atlaidiet forma un sastāvs

Combivir ir pieejams formā ovālas tabletes baltas vai gandrīz baltas, apvalkotas, ar iegravētu "GXFC3" vienā pusē.

Viena tablete satur 150 mg lamivudīna vienā pusē un 300 mg zidovudīna citu. Papilddarbība sastāvdaļas: magnija stearāts, koloidāls bezūdens silīcija dioksīds, mikrokristāliskā celuloze, nātrija cietes glikolāts tips A.

Farmakoloģiskā darbība

Pretvīrusu kombinācija produkts, aktīvā viela ir zidovudīnu un lamivudīnu, ļoti ietekmē selektīvi HIV-1 un HIV-2.

Lamivudine ir sinerģistu zidovudīns uz slāpēšanu HIV replikācija šūnu kultūrās. Aktīvās sastāvdaļas zāļu metabolizē starpšūnu kināzes konsekventi 5M'-trifosfātu (TP).

Zidovudīnu trifosfāts lamivudīna trifosfāts un - arī substrāti reversās transkriptāzes HIV un konkurētspējīgu šī enzīma inhibitori. Izdevīgi, pretvīrusu aktivitāte zidovudīnu un lamivudīnu izraisa papildus to monofosfāts formām vīrusa DNS ķēdē, kas noved pie ķēdes plīst.

Indikācijas Combivir

Saskaņā ar instrukcijām Combivir ir indicēts HIV infekcijas ārstēšanai bērniem vairāk nekā 12 un pieaugušajiem ar modernu imūnsupresiju (CD4 + šūnu skaits ir mazāks par 500 šūnām / mm).

Metode saņemšanas Combivir un devas

 Combivir ir pretvīrusu līdzeklis.
 Combivir, lai saņemtu norādījumus, kas paredzēti norīšanas. Bērniem no 12 gadu vecuma un pieaugušajiem deva ir viena tablete divas reizes dienā. Veikt Combivir bez pārtikas.

Ārstēšanu vajadzētu būt saskaņā ar ārsta uzraudzībā. Gadījumos, kad tas ir nepieciešams samazināt devu vai atcelt sastāvdaļa Combivir (zidovudīna vai lamivudīna), jūs varat doties uz noteiktām zālēm zidovudīnu un lamivudīnu.

Kontrindikācijas Combivir

Norādījumi par Combivir ir kontrindicēta, ja konstatēta pastiprināta jutība pret zidovudīnu vai lamivudīnu.

Zidovudīns ir kontrindicēts smagas anēmijas (hemoglobīna līmeni zem 4,65 mmol / l vai 7,5 g / dl) vai neitropēniju (neitrofilo leikocītu skaits mazāks nekā 0.75x109 / l).

Blakusefekts

Kā uzskata Combivir tas izraisa blakusparādības, kas raksturīgas zidovudīnu un lamivudīnu.

Zidovudīns, pārskatīt Combivir var izraisīt šādas blakusparādības:

 • Hemopoietic sistēma: bieži anēmija (nepieciešama pārliešana), neitropēnija un leikopēnija; reizēm ir pancitopēnija (ar kaulu smadzeņu hipoplāziju) un trombocitopēnija; reti - aplastiskā anēmija Essential; retos gadījumos - aplastisko anēmiju. Kā uzskata Combivir, neitropēnija un leikopēnija lietojot lielas devas zidovudīna pacientiem ar progresējošu HIV infekciju bieži notiek.
 • Perifērās un centrālās nervu sistēma: bieži galvassāpes un reiboni; reti - palielināta miegainība vai bezmiegs, parestēzija, krampji, nemiers, depresija, samazināta modrība.
 • Elpošanas sistēma: reti - astma, elpas trūkums, klepus.
 • Metabolisma sistēma: reti anoreksija, laktacidozi ja nav hipoksijas. Dažreiz ir uzkrāšanās vai tauku pārdali.
 • Sirds un asinsvadu sistēma: varbūt reta parādība kardiomiopātija.
 • Gremošanas sistēma: bieži rodas vemšana, slikta dūša, caureja, sāpes vēderā, paaugstināts bilirubīna un aknu enzīmu; reti - vēdera uzpūšanās, izmaiņas garšas, pigmentācija gļotādām mutē, aknu slimība, pankreatīts, gremošanas traucējumi.
 • Urīnceļu sistēma: bieža urinācija iespējams.
 • Reproduktīvā sistēma: ginekomastija var rasties reti.
 • Dermatoloģiskas reakcijas: bieži ir nātrene, pigmentācija uz ādas un nagiem, svīšana; reti - nieze, izsitumi.
 • Skeleta-muskuļu sistēma: notikums mialģija, miopātija.
 • Citas blakusparādības: bieži vārgums, ģeneralizētas sāpes, drudzis; retos gadījumos - gripai līdzīgi simptomi, sāpes krūtīs, drebuļi.

Lamivudine atsauksmes no Combivir var izraisīt šādas blakusparādības:

 • Asinsrades sistēma: gadījums reti sastopama neitropēniju, trombocitopēniju un anēmiju; Ļoti reti var aplastiskā anēmija Essential.
 • Perifērās un centrālās nervu sistēma: bieži galvassāpes; reti - parestēzija. Tur bija atsauksmes no Combivir rašanos perifēras neiropātijas, bet nav precizēts, tās attiecības ar lamivudīna terapiju.
 • Vielmaiņas: May uzkrāšanās vai pārdali taukaudu.
 • Gremošanas sistēma: bieži vemšana, slikta dūša, caureja, sāpes pakrūtē; reti - pankreatīts, pārejoša aknu enzīmu (ALAT, ASAT), paaugstināts seruma amilāzes.
 • Dermatoloģiskas reakcijas: alopēcija var rasties, izsitumi.
 • Skeleta-muskuļu sistēma: muskuļu bojājumi bieži notiek, locītavu sāpes; reti - rabdomiolīzi.
 • Citas blakusparādības: bieži - nespēks, stāvoklis nogurums, drudzis.

Combivir lietošana grūtniecības un zīdīšanas laikā

Saskaņā ar instrukcijām Combivir nedrīkst grūtniecības pirmajā trimestrī, vai, ņemot attiecību risku mātei un auglim.

Atsauksmes par Combivir liecina, ka zidovudīns ārstēšana grūtniecēm un jaundzimušajiem administrācijas narkotiku samazina saslimstību ar HIV transmisiju no mātes bērnam.

Sievietes, kuras lieto Combivir audzināšanai nav ieteicams zīdīšanas.

Яндекс.Метрика