Ekzifin

Ekzifin - pretsēnīšu zāles. Aktīvā viela - terbinafīns hidrohlorīds.  Ekzifin tablešu

Pieejams želeja, krēms, ziede, aerosols, šķīdums izmantošanai ārpus telpām, tabletes iekšķīgai lietošanai. Pie zemām koncentrācijām Ekzifin ir fungicīda iedarbība pret dermatofīti (Trychophyton mentagrophytes, Trychophyton rubrum, Trychophyton verrucosum, Trychophyton tonsurans, Trychophyton violaceum, epidermofītiju floccosum, Microsporum canis), kā arī sēnes (Candida albicans, kā arī). Aktivitāte pret rauga sēnītēm, atkarībā no aģenta veids ir fungistatiski vai fungicīda daba. Ekzifin darbības mehānisms ir inhibēt sēnīšu skvalēns epoxidase šūnu membrānas, īpašu nomāca sterīnu sintēzes sēnīšu šūnas, kā rezultātā ergosterola deficīts rodas, intracelulāro uzkrāšanās skvalēns un sēnīšu šūnu nāvi. Zāles neietekmē vielmaiņu hormonu.

Indikācijas ekzifin

Saskaņā ar instrukcijām, Ekzifin izmanto:

  • sēnīšu slimības ādas, nagiem (onihomikoze gadījumā neattiecas vietējo formu narkotikas): trihofitii, sportists, microsporia rubrofitii, kandidozi ādas, gļotādu;
  • daudzkrāsains ķērpis (izmantotas vietējās formas ekzifin);
  • smags, bieži ēdes prasa sistēmisku ārstēšanu.

Kontrindikācijas ekzifin

Saskaņā ar instrukcijām ekzifin, narkotiku lietošana ir kontrindicēta, ja konstatēta pastiprināta jutība pret terbinafīns, grūsnības, laktācijas, kas jaunāki par 2 gadiem, nieru, aknu mazspēju, alkoholisms, endokrīnās slimības, kavēšanas kaulu smadzeņu asinsradi, audzēji, asinsvadu oklūziju no ekstremitātēm.

Devas, Deva

Par tablešu veidā ekzifin deva ir 250 mg vienu reizi dienā. Ārstēšanas ilgums ir atkarīgs no slimības smaguma pakāpes un formu un nosaka ārsts.

Aknu un nieru mazspēju, deva ir 150 mg dienā.

Vietējā forma narkotiku ar kārtiņu piemēro skartajā zonā. Daudzveidība lietošanai - 1-2 reizes dienā. Spray risinājums tika piemērots iepriekš notīrītiem un žāvētu porcijās.  Ziede ārējā pieteikuma Ekzifin

Ārstēšanas ekzifin ilgums pie sakāves nagu plāksnes ilgi un ir atkarīga no likmi nagu augšanu, parasti 1-2 mēnešus. Optimālais klīniskais efekts tiek panākts dažu mēnešu laikā pēc pilnīgas mikoloģiskās izārstēt un terapijas pārtraukšanas.

Kad kandidozes Ekzifin izmanto tikai iekštelpās ar plašu smago sakāvi.

Bērni pieredze ekzifin ierobežots.

Blakusefekts

Lietojot ekzifin veido šādas blakusparādības:

  • dispepsijas simptomi: slikta dūša, ēstgribas zudums, caureja, sāpes vēderā zudums, pilnuma sajūta)
  • Alerģiskas reakcijas: izsitumi, nātrene;
  • muskuļu un skeleta reakcijas: mialģija, artralģija.

Ļoti reti garšas sajūtas traucējumi, holestātiska dzelte, Stīvensa-Džonsona sindroms, toksiska epidermāla nekrolīze, agranulocitoze, trombocitopēnija, anafilaktoīdas reakcijas.

Blakusparādības bieži izraisa negatīvās atsauksmes par ekzifin. Par to novēršana būtu jāievēro devu, lietot narkotikas tikai pēc ārsta norādījuma, izlasiet instrukciju pirms lietošanas, lai ekzifin.

Pārdozēt

In pārdozēšanas ekzifin slikta dūša, galvassāpes, gastralgia, reibonis. Ārstēšana nespecifiskas: helātus in, simptomātiska terapija.

Brīdinājumi

Neregulāra lietošana ekzifin vai pirmstermiņa izbeigšanu ārstēšanas palielina iespējamību slimības atkārtošanās. Ja narkotiku lietošana, divas nedēļas neuzlabo klīnisko ainu, ir atkārtoti noteiktu patogēnu un tās jutība pret zālēm. Pirms terapijas uzsākšanas, kā arī ārstēšanas laikā jānovēro rādītājus aknas. Ja Jums ir simptomi, kas liecina apspiešanu aknas, tas ir nepieciešams, lai atceltu narkotikas.

Mijiedarbība ar citām zālēm ekzifin

Ekzifin 20% samazina klīrensu kofeīna. Zāles, kas inducē mikrosomālā aknu enzīmus, palielināt klīrensu un ekzifin kolēģiem. Etanols un citi hepatotoksiskās zāles, saņemot ekzifin palielina risku, aknu darbības traucējumiem.

Atsauksmes ekzifin

Sakarā ar augsto aktivitāti narkotiku atsauksmes ekzifin pozitīvs. No terapijas toenail efektivitāti onihomikoze ekzifin ir virs 90%, onihomikoze sukas - 95%. Hroniskas dermatophyte efektivitāti sasniedz 80-95%.

Analogus ekzifin

Reģistrēta ekzifin šādiem analogiem: Atifin, Binafin, Lamisil, Lamitel, Lamikan, Mikoterbin, Mikonorm, Onihon, Tebikur, Terbizil, Terbized-Agio, terbinafīns, Terbiks, Terbinoks, Termikon, Terbifin, UNGUSAN, Tiga-sanovel, Fungoterbin, Ekziter, Tsidokan .

Яндекс.Метрика