Eritromicīns

Eritromicīns - makrolīdu antibiotikas, sintezētas baktēriju Strertomyces erythreus.  Eritromicīns tabletes

Ilozon, Ermitsed, Gryunamitsin sīrups Meromitsin, Eriflyuid, Eritromen, Eritran - aizstājējproduktiem narkotikas (analogs) Eritromicīns.

Struktūra un sastāvs

Saskaņā ar instrukcijām Eritromicīns pieejamas tablešu veidā (100, 250 un 500 mg); formā acu ziedes; kā ziedi vietējo un ārējo pieteikumu; kā liofilizāta šķīduma intravenozas injekcijas veidā. Viela eritromicīns - galvenā aktīvā sastāvdaļa narkotiku.

Farmakoloģiskās iedarbības Eritromicīns

Eritromicīns eritromicīns analogiem un traucēt veidošanos saites starp aminoskābju molekulām, bloķējot olbaltumvielu sintēzes baktērijas (nekādas ietekmes uz veidošanos nukleīnskābju). Eritromicīns lielās devās veicina izpausmi tās baktericīda iedarbība.

Saskaņā ar instrukcijām, vai ārstēšana ar eritromicīnu analogiem Eritromicīns indicēts slimībām, ko izraisa Gram-negatīvās (Haemophilus influenzae, Neisseria gonorrhoeae, Brucella spp., Pertussis, Legionella spp) vai Grampozitīvas baktērijas (Streptococcus spp., Staphylococcus spp., Sintēzes un nevis sintēzes penicilināzes, alfa- hemolītisko streptokoku grupas Viridansa, Corynebacterium minutissimum, Corynebacterium diphtheriae, Bacillus anthracis), un Listeria monocytogenes, Treponema spp., Chlamydia spp., Entamoeba histolytica, riketsija spp.

Eritromicīns izturīgs pret Gram-negatīvām stieņi Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli un Salmonella spp., Shigella spp ..

Eritromicīns jutība uzskatīja mikroorganismi, kuru izaugsme ir atpalikuši narkotiku koncentrācija ir mazāka par 0,005 g / l, jutīgs pret mērenu - no 0 001-0 006 g / l, vidēji stingrs un stabils - no 0 006-0 008 g / l.

Organismā Eritromicīns ir sadalīts nevienmērīgi. Lielākā daļa no tā uzkrājas nierēs, liesā un aknās. Narkotiku iekļūst arī vērā sinoviālā šķidruma un ascīts, pleiras dobumā stāšanās plaušu audos, spermu. Koncentrācija cerebrospinālajā šķidrumā ir 10% no satura antibiotiku plazmā.

Galvenā daļa aknās metabolizējas eritromicīns (aptuveni 90%). No 20-30% no žults izvades antibiotiku pumpuri - 2-5% Eritromicīns nemainīgs (pussabrukšanas - 1, 5-2 stundas).

Indikācijas Eritromicīns

Saskaņā ar norādījumiem eritromicīns ārstēšanas norādīts dažādām infekcijas un iekaisuma apstākļiem, tostarp elpceļu infekcijas, difteriju, prostatīts, skarlatīnu, Amoebic dizentērijas, listeriozi, sifilisu, holecistīts, gonoreju. Eritromicīns lieto, lai ārstētu infekcijas ādas un mīksto audu - trofiskas čūlas, apdegumus, otro un trešo pakāpi, vārās, inficētas brūces, pustulozi ādas slimības. Turklāt antibiotika izmantoti dažādiem infekciju gļotādām acīm (ieskaitot konjunktivīts jaundzimušajiem) ar urīnceļu infekcijas grūtniecības periodā izraisa Chlamydia trachomatis.

Ar pārskatīšanu eritromicīns ir norādīts, ka antibiotikas bieži izmanto profilaksei infekcijas komplikācijas dažādas diagnostikas un terapijas procedūras.

Eritromicīns - Lietošanas instrukcija

Saskaņā ar instrukcijām eritromicīns tabletes jālieto iekšķīgi (ne sakost). Dienas deva pieaugušajiem un pusaudžiem (vecāki par 14 gadiem) ir 1-2 g, viena - 0, 25-0, in '50, ja nepieciešams, dienas devu palielināt līdz 4, intervālu starp devām - sešas stundas.  Ziede ārīgai lietošanai eritromicīns

Bērni no četriem mēnešiem līdz 18 gadiem, atkarībā no ķermeņa svara, vecuma un smaguma slimības iecelt 0 0 03- 05 g / kg dienā divu līdz četru posmu, bērni pirmajos trīs dzīves mēnešos - 0, 2-0, 4 g / kg dienā eritromicīns. Ja nepieciešams, dienas devu ir dubultojies.

Ārstējot difterijas lieto eritromicīnu pie 0, 25 gramus narkotiku divreiz dienā.

Terapeitiskā deva primāro sifilisu - 30-40 grami antibiotiku par visu ārstēšanas kursu. Ārstēšanas kurss - vienu vai divas nedēļas.

In amēbu dizentēriju pieaugušajiem iecelt 0, 25 gramus narkotiku četras reizes dienā, bērni - 0,03-0, 05 g / kg dienā eritromicīns. Kursa ilgums - 10-15 dienas.

Kad Legionella uzņemties 0, 5-1 medikamentu četras reizes dienā divas nedēļas.

In gonoreja - pie 0, 5 g narkotiku ik sešas stundas uz trim dienām, tad - 0, 25 g ik pēc sešām stundām nedēļā.

Lai novērstu infekcijas komplikācijas administrēto 1 g antibiotiku 19 stundām, 18 stundām un 9 stundas pirms operācijas.

Kad garā klepus uzņemties 0, 04-0, 05 g / kg no antibiotiku dienā vienas līdz divām nedēļām. Kad pneimonija bērniem - 0 05 g / kg no antibiotiku dienā (četros posmos). Kursa ilgums - vismaz trīs nedēļas.

Kad urīnceļu infekcijas grūtniecības laikā - 0, 5 g medikamentu četras reizes dienā vienu nedēļu.

Eritromicīns ziede piemēro skartajā zonā, kā acu slimībām uz apakšējā plakstiņa. Frekvence, deva un ilgums piemērošanas eritromicīns ziedes noteikts individuāli.

Kontrindikācijas Eritromicīns

  • jutība pret jebkuru sastāvdaļu medikamenta;
  • zīdīšana;
  • dzirdes zudums;
  • vienlaicīga lietošana terfenadīnu, astemizolu, vai;
  • aknu mazspēja.

Eritromicīns var iziet cauri placentāro barjeru, ievadot asins plazmu auglim, kur tas sasniedz koncentrāciju 5-20% no koncentrācijas mātes asinīs.

Blakusefekts

Blakusparādības ārstēšanai eritromicīnu notiek reti. Pārskatot eritromicīns ir teikts, ka ilgstoša lietošana antibiotikas tur ir vemšana, caureja, slikta dūša, dzelte.

Spriežot pēc atsauksmēm, eritromicīns dažos gadījumos var izraisīt alerģiskas reakcijas.

Ilgstoša lietošana Eritromicīns veicina pretestību šai saistībā patogēniem.

Pārdozēt

Simptomi pārdozēšanas eritromicīna: akūta aknu mazspēja, dzirdes zudumu.

Terapija :   aktivētā ogle metode, rūpīgi kontrolēt elpošanas sistēmu. Lietojot devas piecas reizes lielāks nekā terapeitiskā deva kuņģa skalošana tiek uzskatīti par efektīviem.

Narkotiku mijiedarbība Eritromicīns

Antibiotikas samazināt baktericīda iedarbība beta laktāma antibakteriālo līdzekļu - cefalosporīniem, penicilīnu, karbapenēmu.

Eritromicīns palielina ciklosporīnu nefrotoksicitāti un farmakoloģisko darbību benzodiazepīnu.

Vienu reizi saņemot eritromicīns un terfenadīnu, astemizolu vai veicina iespējamo attīstību aritmijas.

Vienreizēja ņemot narkotiku un dihidroergotamīnu, vai non-hidrogenētas melnā rudzu grauda alkaloīdi izraisa spazmatisku sašaurināšanos asinsvadu.

Termiņnoguldījumi un uzglabāšanas nosacījumi

Saskaņā ar instrukcijām eritromicīns jāuzglabā sausā, tumšā vietā temperatūrā, kas nav augstāka par 25 ° C.

Uzglabāšanas laiks - divi gadi.

Яндекс.Метрика