Ethambutol

Ethambutol ir anti-TB zāles, kas ir efektīvs, lai ārstētu tuberkulozes dažādās stadijās gaita. Zāles ir bakteriostatisku, anti-mikrobu, pretiekaisuma un dzīšanas rīcību.

Ethambutol noteikta kā monoterapiju, un kompleksā ārstēšanā elpošanas sistēmas slimībām.  Antituberculosis narkotikas Ethambutol

Struktūra un sastāvs

Galvenā aktīvā sastāvdaļa - Ethambutol 0, 4 g

Palīgmateriāli sastāvdaļas: etilēns, talks, propilēnglikols, pārtikas krāsvielas.

Ethambutol nāk tablešu līdz 0, 4 g ievietots kartona kastītē 50-100 gab.

Farmakoloģiskās īpašības Ethambutol

Ethambutol aktīvi iekļūt šūnās mikobaktēriju novērš to vairošanos un attīstību, kā arī pārkāpj šūnu metabolismu un iznīcinot infekciju elpošanas traktu. Zāles ir efektīvas, lai likvidētu Streptococcus, Staphylococcus, un Mycobacterium tuberculosis. Ethambutol likvidē pat baktērijas, kas ir rezistentas pret citiem anti-TB narkotikas.

Saņemot terapeitisko efektu narkotikas tiek sasniegta vienas dienas laikā. Ethambutol uzsūcas 80% un sasniedz maksimālo koncentrāciju plazmā 24 stundu laikā. Plaušās koncentrācija ir lielāka par koncentrāciju asinīs, 6-8 reizes. Narkotiku rada vairākas neaktīvi metabolīti darbības, kas tiek izvadīti caur nierēm ar urīnu un fekālijām.

Indikācijas

Ethambutol parakstītas tuberkulozes ārstēšanā dažādos posmos kursa un nopietnu slimību elpošanas sistēmu.

Instrukcijas ethambutol

Saskaņā ar norādītajām instrukcijām Ethambutol pieņemts pēc ēšanas vienu reizi dienā līdz 15 mg. Devu var palielināt līdz 25-50 mg divas reizes dienā (atkarībā no stadijas tuberkulozes). Ārstēšanas kurss ilgst 2-3 mēnešus.

Pēc galvenā ārstēšanas kursa 2-3 nedēļas uzturēšanas devu - 10 mg 1 reizi dienā.

Maksimālā dienas deva pieaugušajiem Ethambutol nevajadzētu būt vairāk kā 2 gadus zāles nedrīkst ordinēt bērniem līdz 13 gadu vecumam un ar 13 gadu deva ir 15 mg 1-2 reizes dienā. Dienas deva bērniem nedrīkst pārsniegt 1 gadu

Kopumā terapijas kursa tuberkulozi smagas stadijas plūsmas ilgst no 9 mēnešiem līdz 2 gadiem.  Tabletes Ethambutol

Saskaņā ar instrukcijām Ethambutol nedrīkst lietot pacientiem ar aknu darbības traucējumiem un nieru funkciju un smagu slimību, sirds un gremošanas trakta piešķirts minimālo devu narkotiku.

Ārstēšanu, periodiski ir jāveic oftalmoloģiski pārbaudes laikā, uzrauga funkcionēšanu sirds un asinsvadu un nervu sistēmu.

Kontrindikācijas

Kontrindikācija Ethambutol ir paaugstināta jutība un neiecietību uz zāļu sastāvdaļām, neskaidra redze un kataraktu, iekaisuma acu slimības, diabēts, nieru un aknu mazspēja, grūtniecības un zīdīšanas laikā, bērniem līdz 13 gadiem.

Piesardzības zāles būtu jāievēro pacientiem braukšanas vai strādā bīstamos objektos. Ethambutol var samazināt koncentrāciju uzmanību un radīt neizpratni.

Blakusparādības Ethambutol

Vietējā blakusparādības Ethambutol: ādas izsitumi, nieze, dedzināšana, ādas apsārtums, nātrene, dermatīts.

Sistēmiskas blakusparādības: depresija, anoreksija, galvassāpes un reibonis, dezorientācija, halucinācijas, redzes atrofija, samazināts redzes asums, dispepsijas traucējumi, aknu funkciju un nieru mazspēja, leikopēnija, artralģija.

Яндекс.Метрика