Exelon

Exelon - zāles, ko lieto demenci. Exelon kapsulas

Struktūra un sastāvs Exelon

Exelon tiek ražotas divos zāļu formu:

 • Necaurspīdīgas kapsulas, satur aktīvo vielu - rivastigmīna lietošanas devā 1, 5 mg, 3 mg, 4 mg, vai no 5 līdz 6 mg. Papildus sastāvdaļas: koloidālais silīcija dioksīds, mikrokristāliskā celuloze, magnija stearāts, hipromeloze. Par 14 kapsulas blisteros.
 • Dzeltens šķīdums iekšējai lietošanai, kas satur aktīvo vielu - 2 mg rivastigmīna. Papildus sastāvdaļas: bezūdens citronskābe, nātrija benzoāts, nātrija citrāts, attīrīts ūdens, hinolīndzeltenais WS, dihidrāts pulveris. Laikā tumša stikla pudelēs pa 50 ml.

Farmakoloģiskā darbība

Saskaņā ar instrukcijām Exelon ir selektīvs inhibitors acetyl un Butirilholīnesterāzes smadzenēs. Zāles tiek izmantots, lai ārstētu Alcheimera slimību, un par demences Parkinsona slimības. Rivastigmīna lietošana nomāc sadalījumu acetilholīna, ko ražo neironiem. Turklāt, rivastigmīns palielina saturu acetilholīna smadzeņu garozas un hippocampus, kas būtiski uzlabo holīnerģisko.

Exelon lietotājs vērtējums ir pozitīva ietekme attiecībā uz izziņas samazināšanās, ko izraisa nepietiekama acetilholīna, īpaši demences ko izraisa Alcheimera slimība vai Parkinsona slimību.

Bez tam, ir pierādīts, ka narkotiku lietošana palēnina veidošanos amyloid plāksnes, kas ir galvenais patoloģiskā parādība, ko no Alcheimera slimību.

Indikācijas Exelon

Exelon atbilstoši noteiktajām vieglas vai vidēji smagas demences Parkinsona slimības norādījumiem, ir aizdomas Alcheimera slimība vai Alcheimera slimība.

Kontrindikācijas

Exelon ir kontrindicēta:

 • gadījumā, ja ir paaugstināta jutība pret aktīvo vai papildu sastāvdaļu medikamenta;
 • pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas;
 • smagas aknu darbības traucējumiem.

Kā uzskata Exelon jālieto piesardzīgi:

 • Ļaunprātīga vadīšanas (AV-bloks, sinoatriāla bloks);
 • nosliece uz urīnceļu obstrukciju;
 • astma vai citi elpošanas slimības vēsturē.

Neiecelt vienlaicīgi ar citām Exelon holinomimetikami.

Devas un dozēšanas režīms Exelon

Saskaņā ar instrukcijām Exelon perorāli divas reizes dienā - brokastīs un vakariņās. Exelon Transdermālā terapeitiskā sistēma

Sākotnējā deva Exelon parasti ir 1, 5 mg divas reizes dienā. Ja pacientam ir paaugstināta jutība pret holīnerģiskajiem narkotikām, ieteicams izveidot sākotnējo devu 1 mg divas reizes dienā.

Ja pēc divu nedēļu ārstēšanas pacientam netika novērotas nekādas blakusparādības no narkotikām, devu var palielināt līdz 3 mg divas reizes dienā. Ar labu panesamību, un šīs devas, tas vispirms tiek paaugstināts līdz 4 un 5 mg, un pēc tam - līdz 6 mg divas reizes dienā. Intervāls pēc katras devas pieaugums nedrīkst būt mazāks par divām nedēļām.

Atbalsta Exelon deva ir no 1, 5 līdz 6 mg divas reizes dienā. Maksimālā deva ir 6 mg divas reizes dienā.

Ja pārtraukums uzņemšanas Exelon veikts dažas dienas, tad sākt ņemot to atkal ar minimālo devu, kas nepieciešama, lai novērstu risku, ka nevēlamas blakusparādības.

Blakusparādības Exelon

Kā uzskata Exelon izraisīt šādas blakusparādības:

 • Gremošanas sistēma: slikta dūša, vemšana, ēstgribas zudums, caureja, dispepsija zudums, un sāpes vēderā, vieglas pankreatīts, asiņošana no kuņģa-zarnu trakta, kuņģa čūlas un 12 divpadsmitpirkstu zarnas čūla, izmaiņas laboratorisko vērtību aknu funkcijas.
 • Centrālā nervu sistēma: galvassāpes, reibonis, trīce, miegainība, uzbudinājums, depresija, bezmiegs, apjukums, halucinācijas, ģībonis, krampji.
 • Sirds un asinsvadu sistēma: iezīmēja paaugstināts asinsspiediens, aritmijas, miokarda infarkts, stenokardija.
 • Ādas izpausmes: ādas izsitumi, pārmērīga svīšana.
 • Citas blakusparādības: astēnija, un nogurums, svara zudums, nejaušu kritienu, savārgums.

Pārdozēt

Vairumā gadījumu, Exelon pārdozēšanas atsauksmēm netiek pievienoti nekādi klīniskie simptomi un nav jāpārtrauc terapija.

Simptomi pārdozēšanas ietver:

 • ievērojama asinsspiediena paaugstināšanās;
 • vemšana, slikta dūša;
 • caureja;
 • halucinācijas.

Pārdozēšanas gadījumā nav ieteicams lietot narkotikas, lai nākamajā dienā. Ja pārdozēšana ir kopā ar sliktu dūšu un vemšanu, ir nepieciešams piemērot pretvemšanas.

Exelon lietošana grūtniecības un zīdīšanas laikā

Līdz šim nav noteikta grūtniecības laikā Exelon drošība, un narkotiku ieteicams izmantot tikai uz stingriem nosacījumiem to. Kamēr zāles ir ieteicams pārtraukt zīdīšanu, lai gan nav datu vai izskata Exelon par atbrīvošanu no tās aktīvās vielas mātes pienā nav.

Uzglabāšanas nosacījumi

Exelon narkotiku uzglabāt sausā vietā istabas temperatūrā ne ilgāk par 36 mēnešiem.

Яндекс.Метрика