Felodip

Felodip ir kalcija kanālu blokators, ir hipotensijas un antiangināli efektus. Narkotiku normalizē  Felodip iepakojumā
 asinsspiedienu un uzlabo asinsriti.

Pozitīvā atgriezeniskā Felodip ir kā efektīvu narkotiku ārstēšanai sirds un asinsvadu slimībām.

Struktūra un sastāvs

Galvenā aktīvā sastāvdaļa - 2 felodipīns 5-10 mg.

Palīgmateriāli sastāvdaļas: laktozes monohidrāts, povidons, hipromeloze, magnija stearāts, bezūdens silīcija, propilgallāts.

Felodip pieejami tabletēm 2, 5 vai 10 mg apvalkotās. Katras tablešu čaumalu sastāvā ietilpst dzelteno dzelzs oksīdu, titāna dioksīds, talks, sarkanais dzelzs oksīds, propilēna.

Farmakoloģiskās iedarbības Felodipa

Felodip nav inotropisks iedarbība, tas mazina iespējamību miokarda infarkta un normalizē asinsriti un ir anti-išēmisko iedarbību. Asinsspiediena pazemināšanās notiek, samazinot asinsvadu pretestību. Felodip ir diurētisku un spazmolītiskais rīcību.

Narkotiku sasniedz maksimālo koncentrāciju asins plazmā 20-24 stundas. Tā pakāpeniski un vienmērīgi izplatās organismā, tas uzsūcas kuņģa-zarnu traktā. Terapeitiskais efekts ir acīmredzams 3-6 stundu laikā pēc ievadīšanas un ilga vienu dienu.

Felodip veidot neaktīviem metabolītiem aknās 25-30 stundu laikā. Uzsūktspēja narkotiku nav atkarīga no vecuma pacientam, kā arī to, kā darbojas aknas un nieres. Felodip izdalās ar urīnu un fekālijām.

Labas atsauksmes Felodip saņemti kā efektīvu zāļu, kas palielina elastību asinsvadus, normalizē asinsriti koronāro artēriju un samazina slimību risku valstīs. Zāles neizraisa ortostatisko hipotensiju un nieru asins plūsmas pieaugumu.

Analogus Felodipa

Felodipīns, Plendil un Felogeksal ir analogi Felodipa. Zāles ir līdzīga farmakoloģiska iedarbība, un tiek izmantoti, lai ārstētu hipertensijas un asinsrites traucējumus.

Indikācijas

Felodip indicēts hipertensijas, stenokardija, aritmija, koronāro sirds slimību, asinsrites traucējumu, Reino sindroms.

Lietošanas instrukcijas Felodipa

Saskaņā ar instrukciju  Tabletes Felodip
 Felodip nepieciešams uzņemt 5 mg 1 reizi dienā, noskalo ar lielu daudzumu ūdens. Uzturošā deva ir 10 mg dienā. Ieteikuma ārstējošā ārsta vecāka gadagājuma pacientiem, devu var samazināt līdz 2 5 mg dienā.

Kad stenokardija vajadzētu būt 5-10 mg 1 reizi dienā. Maksimālā dienas deva narkotikas nedrīkst pārsniegt 20 mg.

Ir nepieciešams ārstēšanas periods, lai pastāvīgi kontrolēt asinsspiedienu un asins glikozes koncentrāciju. No flekainīds Felodipa Vienlaicīga un palielina blakusparādību risku.

Saskaņā ar instrukcijām Felodip var iecelt līdz 18 gadiem. Zāles var samazināt psihomotoro reakciju, tādēļ pacienti vadīt transportlīdzekli, jums vajadzētu ierobežot savu darbību.

Kontrindikācijas

Felodip kontrindicēts paaugstināta jutība un paaugstināta jutība uz narkotiku, hipotensija, bradikardija, aortas stenozes, grūtniecības un zīdīšanas komponentiem, vecumā no 18 gadiem.

Ar aprūpi izrakstīt zāles, pacientiem ar aknu un nieru mazspēju, mitrālā vārstuļa stenozi un akūta miokarda infarkta.

Blakusparādības Felodipa

Felodip var izraisīt šādas blakusparādības:

  • par daļu no sirds un asinsvadu sistēmu - strauju asinsspiediena pazemināšanās, stenokardiju, vazodilatācija, aritmija;
  • centrālo nervu sistēmu - galvassāpes, reibonis, samaņas, miegainība, nemiers, trīce, ataksija, depresija, nogurums, koordinācijas zudums zudums;
  • par daļu no gremošanas sistēmu - vemšana, slikta dūša, caureja, dispepsija, aizcietējums, meteorisms, hepatīts, ēšanas traucējumi, aknu funkcijas traucējumi;
  • par daļu no asinsrites sistēmas - anēmija, leikopēnija, trombocitopēnija;
  • alerģiska reakcija - nātrene, dermatīts, izsitumi uz ādas, ekzēma, pastiprināta fotosensitivitāte, tūska.
Яндекс.Метрика