Fosamax

Fosamax - inhibitors kaulu rezorbcijas bifosfanatov grupā. Fosamax deva 70 mg
 Produkts satur aktīvo vielu - nātrija alendronāta .  Lokalizēts aktīvajos centros kaulu rezorbciju, narkotiku nomāc patoloģisko procesu izraisīto Osteoklastu, neietekmējot pareizo ceļu uz jaunu kaulu veidošanās .  Par veidošanās un kaulu resorbciju procesi ir savstarpēji saistīti, tāpēc prasība Fosamax samazināts un kaulu veidošanās, bet mazākā mērā nekā procesā rezorbcijas .  Tas rada pakāpenisku pieaugumu kaulu masu .  Ārstējot ar šo narkotiku veidojas normālu kaulu audu, kas ir nostiprināts struktūrā farmakoloģiski neaktīvā alendronāta .  Terapeitiskā devā Fosamax izraisa osteomalāciju .  Šīs zāles ir labi izveidota ārstēšanai pēcmenopauzes osteoporozes sievietēm, ievērojami palielinot kaulu blīvumu, tāpēc pozitīvas atsauksmes par Fosamax .  Klīnisko pētījumu dati norāda uz augstu narkotiku aktivitāte .

Lietojot perorāli devā 5-70mg Fosamax 2 stundas pirms brokastīm parasto bioloģiskā pieejamība ir apmēram 0, 6%. Vēlākā uzņemšanas biopieejamību tiek samazināta par 40%. Saņemot Fosamax ar ēdienu vai pēc ēdienreizes biopieejamība ir niecīgs. Dati par spēju narkotiku metabolizējas cilvēka organismā nav.

50% zāļu daudzums izdalās caur nierēm. Terminal pusperiods ir apmēram Fosamax 10 gadiem, norādot, ka tās atbrīvošanas no kauliem.

Indikācijas Fosamax

Instrukcijas uz Fosamax satur šādas ziņas:

 • pēcmenopauzes osteoporozi sievietēm (novēršana lūzumu, īpaši augšstilba, kompresijas lūzumi mugurkaula);
 • osteoporozes profilakse pēc tā parādīšanās sievietēm risku menopauzes laikā (samazinātu iespējamību lūzumu);
 • Osteoporozes ārstēšana vīriešiem (novēršanu lūzumu);
 • ārstēšana glikokortikoīdu izraisītas osteoporozes;
 • ārstēšana Pedžeta slimības kaulu.

Kontrindikācijas no Fosamax

Saskaņā ar instrukciju Fosamax, narkotiku ir kontrindicēta:

 • paaugstināta jutība pret sastāvdaļām;
 • no barības vada slimības, palēninot to iztukšošanos (Achalasia, sašaurinājumu);
 • hipokalcēmija;
 • nespēja nostāvēt vai nosēdēt vertikāli pusstundu.

Blakus efekti

Lietojot Fosamax ziņoja rašanos šādām blakusparādībām:

 • no kuņģa-zarnu trakta: čūlas, erozija barības vada, vemšana, slikta dūša, gastrīts, ezofagīts, melēna, perforācija, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas, tai skaitā peptiska čūlas slimība (būtisku saistību ar šīs narkotikas lietošanu nav noteikta), barības vada striktūras, vietējā žokļa osteonekrozes saistīta ar iepriekšējā zobu raušana;
 • ar muskuļu un skeleta sistēmas: kaulu sāpes, muskuļu sāpes, sāpes locītavās, pietūkums locītavās;
 • Āda: eritēma, ādas izsitumi, fotosensitivitāte, alopēcija, nieze, retāk - smagas alerģiskas procesi (epidermālā nekrolīze, Stīvensa-Džonsona sindroms);
 • No sajūtas: episklerīts, sklerīts, uveīta;
 • CNS: reibonis, garšas izmaiņas;
 • Citi: Hipokalciēmija, perifēra tūska.

Blakusparādības bieži izraisa negatīvas atsauksmes par Fosamax pacienti. Lai izvairītos no blakusparādības narkotiku nepieciešama stingra medicīniska uzraudzība, ja to izmanto. Piemērojot zāles saskaņā ar instrukcijām Fosamax diezgan labi panes. Lielāka iespēja saslimt ar vieglas blakusparādības, kas neprasa pārtraukt terapiju.

Dozēšanas Fosamax, deva

Fosamax paredzēts iekšķīgai lietošanai. Tabletes Fosamax
 Veikt narkotiku jābūt vismaz pusstundu pirms ēšanas vai šķidrumu. Noskalotu tikai ar tīru ūdeni. Jebkuri citi dzērieni samazina uzsūkšanos Fosamax.

Lai izvairītos no kairinājuma barības vads ir ieteicams ievērot šos norādījumus, ja lietojat Fosamax: dzert tableti no rīta uzreiz pēc izkāpšana no gultas; ar pilnu glāzi tīra ūdens, bez košļāšanas vai izšķīdinot tableti mutes dobumā; pirms pirmā maltīte nav ieteicams iet gulēt (vismaz 30 minūtes). Nelietojiet Fosamax pirms piecelšanās no gultas un pirms gulētiešanas.

Ja nepietiekama uzņemšana D vitamīna un kalcija ieteicams paralēli veikt atbilstošus medikamentus.

Terapeitiskā deva Fosamax osteoporoze ir 70 mg (1 tablete) vienu reizi nedēļā.

Par osteoporozes profilaksei deva - 5 mg dienā.

Deva glikokortikoīdu izraisītas osteoporozes - 5 mg dienā.

No Fosamax deva ārstēšanai Pedžeta kaulu - 40 mg dienā 6 mēnešus.

Pārdozēt

Ar gada Fosamax pārdozēšanas un unikālu pieredzi simptomi Hipokalciēmija, hipofosfātēmija, augšējā kuņģa-zarnu trakta bojājumiem. Pārdozēšanas gadījumā pacientam būtu jālieto antacīdi vai pienu alendronāta saistīšanai. Vemšana nekad nevajadzētu saukt (iespējams sabojāt barības vada gļotādas). Specifiska ārstēšana.

Narkotiku mijiedarbība Fosamax

Tas var pasliktināt uzsūkšanos Fosamax vienlaikus ņemot antacīdiem, kalcija piedevas un citas mutvārdu narkotikas. Intervāls starp ņemot Fosamax un citām narkotikām būtu vairāk nekā 30 minūtes. Ar vienlaicīgu lietošanu glikokortikoīdus nav atklāts nozīmīga zāļu mijiedarbība.

No Fosamax lietošana grūtniecības laikā

Izmantojiet Fosamax grūtniecības un zīdīšanas laikā ir kontrindicēta.

Atsauksmes par Fosamax

Šīs zāles ir augsta spēja atjaunot kaulu, par ko liecina vairākos klīniskos pētījumos, tāpēc pozitīvas atsauksmes par Fosamax no ārstiem un pacientiem. Piemērojot šo narkotiku saskaņā ar instrukcijām piemērotās devās uz smagu blakusparādību ir minimāla.

Analogi Fosamax

Šādi analogi Fosamax: Alendronāta, Alental, Ostalon, Osterepar, Strongos, Tevanat, Foroza.

Brīdinājumi

Lietojot Fosamax un unikālu riska bojājumus augšējās kuņģa-zarnu traktā. Pacienti jābrīdina par šo risku. Kad raksturīgie simptomi nepieciešama medicīniska palīdzība. Nopietnu bojājumu kuņģa-zarnu traktā, ir krietni lielāks pacientiem, kuri pārkāpj ieteikumus par lietošanu Fosamax vai turpināšanu, ņemot to pēc simptomu parādīšanās kuņģa un zarnu gļotādā.

Ja jūs nejauši iet vēl saņem Fosamax (režīms 1 tablete uz nedēļu) ieteicams veikt nākamo tableti no rīta tuvumā. Turpmāk ir ieteicams, lai atgrieztos uz izvēlēto grafiku lietošanas. Nelietojiet 2 tabletes vienā dienā.

Fosamax tiek izmantots tikai uz ārsta recepti un stingrā mediķu uzraudzībā.

Pirms sākat lietot zāles, ir ieteicams izpētīt norādījumus Fosamax.

Яндекс.Метрика