Gastrotsepin

 Gastrotsepin tabletes

Gastrotsepin ir anti-čūla, samazinot skābes veidošanos, gastroprotektīvos (plēvi veidojošs) aģents M1 holīnerģisku receptoru blokators.

Farmakoloģiskā darbība

Aktīvā viela gastrotsepin - pirenzepīns, kas ir selektīvs M1-holīnerģisko receptoriem lokalizēti parasimpatisko mezglu no gremošanas trakta. Neselektīvu antiholīnerģisks bloķēšanu M1 un M2 holīnerģisko receptoru, ne tikai, lai samazinātu sekrēciju kuņģa dziedzeru, bet arī bronhu un siekalu dziedzeri ieguldījumu paplašinātas zīlītes, paātrināta sirdsdarbība, pazeminot toni gludās muskulatūras.

Gastrotsepin kā selektīvu antiholīnerģisko, nekādas blakusparādības un ir efektīvs virzieni: samazināt par pepsinogen emisijas (proenzyme), samazina skābes sekrēciju, regulē motilitāti gremošanas traktā, palielina pH līmeni, uzlabo asins plūsmu uz kuņģa gļotādu. Ārstēšanā divpadsmitpirkstu zarnas slimību un aizkuņģa dziedzera ko apstiprina terapeitisko paņēmienu un atgriezenisko gastrotsepin iedarbība.

Indikācijas

Administrēšanas narkotiku gastrotsepin vēlamību, instrukcijas apstiprina ir:

  • ārstēšana un profilakse peptiskas čūlas slimības;
  • gastrīts;
  • duodenīts (iekaisums divpadsmitpirkstu zarnas);
  • erozijas un čūlainā bojājumi kuņģa-zarnu trakta, ieskaitot tos, ko izraisa pretiekaisuma un pretreimatisma narkotikas;
  • Zolindžera-Elisona sindroms (peptiska čūlas kuņģī un divpadsmitpirkstu zarnā, nepārejoša caureja izraisīja audzējs);
  • stresa čūlas, kuņģa-zarnu trakta;
  • asiņošana no čūlu un eroziju augšējās kuņģa-zarnu traktā.

Lietošanas instrukcijas gastrotsepin

Gastrotsepin ražots tablešu formā, 25 vai 50 mg un kā injekciju šķīdums (2 ml atbilst 10 mg).

Mutisks dienas devu, saskaņā ar instrukcijām gastrotsepina ir 50-150 mg. Parasti tabletes divreiz dienā 30 minūtes pirms ēšanas līdz 50 mg. Ārstēšana nedrīkst būt mazāks par 4-6 nedēļām, pat  Gastrotsepin injekcijas
 ar subjektīvo uzlabojumi.

Intravenoza un intramuskulāra gastrotsepin parasti ievada pirmajās 2-3 dienās terapijas klīniskā uzlabošanās, tad pacientam tiek nodota tabletes. Parenterālai (apejot kuņģa un zarnu traktu) terapija ietver administrēšanu 1 ampula (2 ml) no narkotiku ik pēc 12 stundām, un pie stresa čūla - ik pēc 8 stundām.

Intravenozai injekcijai šķīdums gastrotsepin atšķaidīta 5% šķīdumu glikozes atkārtotas p atkārtotu Ringera, 5% šķīduma D levulozi vai izotonisks p-re nātrija hlorīda.

Blakus efekti

Rokasgrāmata par narkotiku gastrotsepin, pacientu atsauksmes un klīniskie pētījumi ir brīdinājuši, ka šīs narkotikas lietošana var būt: tahikardija, sausa mute, urīna aizture, aizcietējums, caureja, paaugstinātas jutības, anafilaktiskas reakcijas, galvassāpes.

Kontrindikācijas

Saskaņā ar instrukcijām, gastrotsepin ne lietot bērniem, pacientiem ar paralītisko zarnu nosprostojumu, un personām ar paaugstinātu jutību pret pirenzepīns.

Gastrotsepin injicējot ir kontrindicēta grūtniecēm un sievietēm zīdīšanas periodā, kā arī tabletes - Pacienti ar galaktozes nepanesību un pārkāpjot uzsūktspēja galaktozes un glikozes.

Papildus Informācija

Instrukcija gastrotsepin iesaka uzglabāt injekcija temperatūrā, kas nepārsniedz 25 0 C un tabletes - ne vairāk kā 30 0 NO.

Яндекс.Метрика