Genciāna

Genciāna - augu ģimene gentianaceae.  Yellow genciāna
 Pazīstams arī kā zāle: mātesplatē, genciāna, gorchak. Auga saknes ir garas un sazarotas, un stumbra, kas bieži aug lielāks skaitītāju nav matiņus un dažādi atzarojumi. Lapas petiolate, ir forma elipses, no 3 līdz 5 vēnām. Genciāna ziedi pulcējās lielā skaitā axils augšējās lapas, uz kājām. Iekārta ir dzeltens Corolla quinquepartite raksturīgs tumši punktiņi rīklē. Šīs augu dzēlīgs un tās kastē augļi ir neticami summa mazo sēklas. Genciāna sēklas ir forma vārpstas, viņi "komplektā" ar nelieliem spārniem, caur kuru ir izkaisīti vējš.

Potcelmu un genciāna sakņu bieza, gredzenots, zarotas, līdz pat 60 cm garumā tiek gareniski krunkains mizas, paturot dziļu vagu. Miza ir sarkanīgi brūna nokrāsa. Šķērsgriezums auga bieži piešķirts kokmateriālus ar gaismas dzeltenīgi brūnā krāsā, tā ir sava veida vāju aromātu un ļoti rūgta garša ūdenī uzbriest ļoti.

Genciāna iepazīstināja svaru gan gada un daudzgadīgo zālāju un sīkkrūmu, kas ir īss cēlonis, mazie vai vienu ziedi dažādās krāsās (zils, balts, zils un dzeltens). Ziedēšana notiek diezgan citā laikā, tas viss ir atkarīgs no auga veida.

Genciāna aug kalnos Centrāleiropā (piemēram, Šveice), bet Krievijā šī iekārta nav atrasta. Tomēr mēģinājumi tika veikti, lai tās audzēšanas dienvidu reģionos, un tas ir bijis iespējams. Prezentēts dzimuši vairāk nekā 500 sugas, kas aug visā pasaulē.

Genciānu izmantošana

Visizplatītākā izmantošana medicīnas jomā ir dzeltens genciāna, bet viedoklis auga ir tās pilnīga nomaiņa. Diezgan bieži izmanto medicīniskiem mērķiem un parasta veida augu un zilā krāsā, ko sauc arī zilā mednieks.

Narkotikas lieto, lai stimulētu genciāna sekretējošo dziedzeri gremošanu, apetīti. Viņi arī ir antiseptiska un pretiekaisuma iedarbība. Šis augs ir spējīgs uzlabot veidošanos žulti un žults, būtiski stiprina sirdsdarbību.

Turklāt lietošanas indikācijas rūpnīcas ir gremošanas traucējumi, ko raksturo Achille (patoloģisku un neparastu sastāvu kuņģa sulas), apetītes trūkums, kā arī diatēze un anēmija.

Uzlējumi un novārījumu no saknēm genciāna var piešķirt kā nostiprinot aģents pacientiem, kuri saņem rehabilitāciju pēc ļoti smagas slimības.

Sakne, genciāna ziedi un sēklas parasti izmanto, lai stiprinātu vitalitāti, attieksmi pret artrītu, cingu, liesas, aizcietējums, meteorisms, dzelte slimībām, kā arī lai stimulētu darbību žultspūšļa un aknu.  Genciāna saknes

Ziedi genciāna netiek izmantots kā ārstniecības augu, tas ir vislabāk piemērota šim nolūkam saknes, kas ir izrakuši vai rudens vai pavasara, bet ne agrāk augi sasniedz 4 gadu vecumam (in vivo) vai 5-6 gadi ( audzēšanas apstākļi par plantācijām). Žāvēti genciāna saknes ļoti ātri, jo ilgtermiņa žāvēšanas laikā, viņi var zaudēt savas ārstnieciskās īpašības. Ready izejviela tiek uzglabāta ne vairāk kā 5 gadus sausā un vēsā vietā.

Kaitējuma genciāna

Bez bailēm rašanās dažādas blakusparādības, pēc ekspertu domām, gentianaceae pilieni vai uzlējumu var izmantot summu, kas nepārsniedz 35 pilienus.

Tomēr kategoriski atsakās izmantot jebkuru narkotiku, pamatojoties uz genciāna ir grūtnieces un cilvēki, kuriem ir čūlas kuņģa vai zarnu. Arī rūgtums var būt Agent Provocateur no alerģiskām reakcijām, ko raksturo stipras galvassāpes, tāpēc cilvēkiem ar jebkurām alerģiskām dispozīciju vajadzētu atteikties narkotikas genciāna.

Яндекс.Метрика