Gentamicīns

 Gentamicīns risinājums
 Gentamicīns - antibiotika ar pretiekaisuma iedarbību.

Farmakoloģiskā darbība

Gentamicīna sulfātu pieder grupai aminoglikozīdiem, tam ir plaša spektra darbības, kas ir antibiotika baktericīda darbība.

Palielināta aktivitāte narkotiku eksponātu pret gramnegatīvajiem aerobo baktēriju: Shigella, E. coli, Salmonella, enterobaktēriju, Klebsiella, Proteus, Pseudomonas nūjas. Gentamicīns darbojas pret stafilokoku (pat tos, kas ir izturīgas pret citām antibiotikām, penicilīnu), dažiem celmiem streptokokiem.

Narkotiku pretestība meningokoku, bāla Treponema, daži streptokoku sugas, anaerobās baktērijas.

Produkta veids

Izgatavošanas gentamicīns pulveri atšķaidīšanai injekcijām tieši risinājums gentamicīnu injekcijas, aerosolu, gentamicīna ziede ārīgai lietošanai, un ziedi acu krēmu un pilieni.

Indikācijas Gentamicīns

Gentamicīns atbilstoši noteiktajām šīm infekcijām instrukcijas:

  • urīnceļu: cistīts, uretrīts, pielonefrīts;
  • elpceļu: empiēma, plaušu abscess, pleirīts, pneimonija;
  • ķirurģiskās infekcijas: sepse, peritonīts;
  • Āda: dermatīts, vairākas strutaini iekaisumi, trofiskas čūlas, apdegumus.

Lietošanas instrukcijas gentamicīnu

Pieteikums Gentamicīns ir vislabāk izdarīt pēc noteikšanas jutību pret matiem, kas izraisīja slimību.

Rokasgrāmata parāda vidējo devu, ko izmanto, lai ārstētu:

  • urīnceļu infekcijas, vecākiem tīņi 14L. un pieaugušajiem viena deva ir vienāds ar 0, 4 mg uz kilogramu ķermeņa svara, un katru dienu - 0, 8-1, 2 mg uz kg pacienta ķermeņa masas.
  • In sepse un citu smagu infekciju vienreizējas devas - 0. 8-1mg par kg, un ikdienas - 2, 4-3, 2 mg.

Maksimālā deva - 5 mg uz kilogramu dienā.

Bērni līdz 14 gadu gentamicīna sulfāts noteiktajā tikai īpašu iemeslu dēļ.

Dienas deva zīdaiņiem un jaundzimušajiem - 2-5mg par kilogramu. Bērni no 1-5l. iecelts 1, 5-3, 0mg par kilogramu, bērni 6-14l. - 3 mg uz kilogramu.

Maksimālā deva gentamicīnu bērniem dažādās vecuma grupās - 5 mg / kg / dienā.

Dienas deva parasti sadalīts divos vai trīs devas. Kurss ilgst vidēji 7-10dn. Gentamicīns injekcijas parasti 2-3dn intravenozi, un tad pāriet uz intramuskulāras injekcijas.

 Gentamicīns ziede
 Ievadīšanai, intramuskulārai lietošanai gentamicīna sulfāta formā gatavu šķīdumu vai atšķaidītu 2ml. sterils ūdens pulveris. Par intravenozas injekcijas Gentamicīns var izmantot tikai gatavu risinājumu.

Cream vai ziede Gentamicīns izmanto strutaina ādas iekaisumu, folikulīts, nobrāzumi. Tādējādi, skartā platība 2-3 iee R / dienā no vienas līdz divām nedēļām.

Kad konjunktivīts, keratīts un citu infekcijas acu slimības pieteikties pilienus gentamicīnu - trīs vai četras p / diennaktī.

Blakus efekti

Application Gentamicīns var izraisīt šādas blakusparādības: slikta dūša, vemšana, hiperbilirubinēmija, palielināta aktivitāte aknu transamināžu, proteinūrija, mikroskopiskās hematūrija, oligūrija, nieru mazspēja, galvassāpes, dzirdes zudums, miegainība, neatgriezenisku kurlumu, vestibulārā aparāta traucējumi, traucēta nervu vadīšanas un muskuļu, ādas izsitumus, drudzis, nieze, angioedēma (reti).

Kontrindikācijas

Gentamicīns Instrukcijas norādīja, ka tā lietošana ir kontrindicēta, ja pacients tiek konstatēts, paaugstināta jutība pret visām antibiotikām aminoglikozīdu.

Tāpat nelietojiet gentamicīnu ar neirīts ar dzirdes nervu, smagi funkcionālie traucējumi nierēm, grūsnības, laktācijas, uremia.

Яндекс.Метрика