Glikoze

 Glikoze
 Glikoze ir viegli sagremojams avots vērtīgu ēdienu, kas palielina organisma enerģijas rezerves un uzlabo savu funkciju.

Farmakoloģiskā darbība

Glikoze tiek izmantots kā līdzeklis detoksikācijas (izvešana no toksīniem no organisma) un rehidratācijas (, iepildīšana šķidruma zudums).

Izotonisks glikozes šķīduma 5% tiek piemērota šķidruma nomaiņu. Arī šis glikoze ir avots barības vielu, vielmaiņu audos, kur liels enerģijas daudzums, kas nepieciešams normālai darbībai organismā.

Ir arī hipertonisku glikozes šķīdumi (10-40%), ko uztur intravenozo palielinās osmotiskais spiediens asinīs, lai uzlabotu vielmaiņu un antitoksisks funkciju aknās, uzlabo šķidruma plūsma vērsta no audiem asinīs.

Turklāt, izmantošana hipertonisku glikozes šķīduma veicina vazodilatācija, no saraušanās darbības sirds muskuli uzlabošanu un urīna tilpuma palielināšanos.

Kā nostiprināšana aģents glikozes lieto hroniskas slimības, kas pavada fiziska izsīkuma.

Detoksikācijas īpašības glikozes dēļ tā spēja aktivizēt funkciju aknas neitralizēt toksīnus, kā arī koncentrācijas pazemināšanos toksīnu asinīs, palielinot apjomu cirkulējošā šķidruma un pastiprina urinēšanu.

Indikācijas izmantošanas glikozes šķīduma

Ieceļ glikozes šķīdumu:

 • hipoglikēmija (zems glikozes līmenis asinīs);
 • neveiksme ogļhidrātu uzturs;
 • intoksikācijas, pavada aknu slimība (aknu mazspēja, hepatīts);
 • saindēšanās (saindēšanās izraisīja mikrobi Ieslodzījuma uzturā);
 • hemorāģiskā diatēze (slimība no asins sistēmu, kas izpaužas kā pastiprināta asiņošana);
 • dehidratācija izraisa caureju, vemšanu, vai pēcoperācijas periodā;
 • reibums;
 • sabrukums (pēkšņa asinsspiediena pazemināšanās);
 • šoks.

Glikoze, var tikt izmantoti, lai sagatavotu risinājumus narkotiku intravenozas ievadīšanas, kā arī detaļas antishock un asins šķidrumu.

Mode piemērošanas

 Glikoze
 5% glikoze var ievest organismā ar jebkādiem līdzekļiem (intravenozi, zemādā, taisnajā zarnā), jo tas atbilst osmotisko spiedienu osmotisko spiedienu asinīs. Hipertonisku risinājumi glikozes ir ievadīt tikai intravenozi kā to osmotiskais spiediens ir daudz augstāks nekā audos un asinīs.

Paaugstināt glikozes līmeni, lietojot iekšķīgi (tabletes), ir ieteicams izmantot 0, 5-1 g narkotiku vienu reģistratūrā. Piemērošana 5% glikozes šķīdumu ar pilienu klizmu ietver administrēšanu 200 ml, 500 ml vai 1000 ml narkotiku uzreiz, kamēr dienas deva nedrīkst pārsniegt 2000 ml.

5% glikozes šķīdumu var tikt ievadīts intravenozi (infūzijas) vai subkutāni tilpumā 300-500 ml.

Hipertonisku glikozes šķīdumu var piešķirt vienu administrāciju par 10-100 ml vai pilēt 200-300 ml (dienas deva).

Blakus efekti

Piemērojot ieteiktās devas glikozi parasti neizraisa nevēlamas blakusparādības. Retos gadījumos, risinājums var izraisīt drudzi, hiperglikēmija (augsts glikozes līmenis asinīs), akūta kreisā kambara mazspēja, hypervolemia (palielināta asins apjoma), paaugstināts ražošanu urīnu. Vietējās reakcijas uz izmantošanu glikozes var parādīties kā tromboze, zilumi, infekciju attīstību, vietējo sāpes.

Lietojot 5% glikozi kā šķīdinātāju citām narkotikām blakusparādības izraisa darbību šīm zālēm.

Kontrindikācijas norādītās instrukcijas, lai glikozes šķīduma

Medikamenti uzlabojot glikozes līmeni var būt bīstami, ja:

 • dekompensēta diabēts (vienmēr augsts cukura līmenis asinīs);
 • glikozes tolerances traucējumi;
 • hiperglikēmija;
 • hyperosmolar koma (īpaša veida diabētiskā koma);
 • giperlaktatsidemii (paaugstināts pienskābes asinīs diabēta).

Jāievēro piesardzība, ja to lieto glikozes šķīdumu pacientiem ar hronisku nieru mazspēju, hiponatriēmijas un dekompensētu hronisku sirds mazspēju.

Piesakies glikozi grūtniecības un zīdīšanas laikā ir atļauta. Jāatceras, ka sievietes dzemdētu bērnus, glikozes līmeni urīnā palielinās, dēļ hiperglikēmija un salīdzinoši nepietiekama ražošanas insulīna. Lai novērstu attīstību diabētu, ir nepieciešams rūpīgi uzraudzīt glikozes svārstības grūtniecības laikā.

Papildus Informācija

Keep glikozes jābūt gaisa temperatūra 15 0 C līdz 25 0 C. Uzglabāšanas laiks ir atkarīgs no formu jautājumu - 2-10 gadiem.

Яндекс.Метрика