Glikoze

 Glikoze
 Dekstroze - Zāles, ko izmanto ogļhidrātu diētu.

Farmakoloģiskā darbība dekstrozes

Dekstroze stimulē dažādas reģeneratīvo procesu, piedalās vielmaiņas, uzlabo aknu darbību, bagātina šķidruma deficītu.

Dekstroze 10, 20 un 40% pieaugums kontraktilitātes uz sirds muskuli, osmotisko asinsspiedienu, palielina diurēzi, paplašina asinsvadus.

Produkta veids

Tabletes un glikozes šķīduma.

Indikācijas

Dekstroze palīdz ar hipoglikēmiju, saindēšanās, dehidratāciju, ko izraisa caureja, vemšana vai kuri pēcoperācijas periodā, toksisks aknu slimību: atrofiju / distrofijas ķermeni, hepatītu, aknu mazspēja, kā arī hemorāģisko diatēzi, šoks, sabrukums.

Dekstroze sastāvs ietver antishock un asins šķidrumi, ko izmanto, lai izšķīdinātu narkotiku jāievada intravenozi.

Dekstroze rokasgrāmata: kā izmantot

5% glikozes šķīduma intravenozi pēc likmes 150kap / min. Atļauts deva pieaugušajiem - 2n. 10% šķīdums tiek ieviests ar ātrumu, kas nepārsniedz 60kap / min, deva viņa izjādes - 1L. 20% šķīdums tiek ieviesta likmi 30-40kap / min, devas viņa izjādes - 500ml. 40% šķīdums tiek ieviests ar ātrumu ne vairāk 30kap / min, ir pieļaujams devu - 250 ml.

Bolus administrē 5 un 10% risinājumus - daudzumā 10-50ml. Pieaugušajiem, kuru metabolisms nav bojāta, tā ir dienas deva dekstrozes ne vairāk kā 4-6g / kg. Pie zema vielmaiņas ātrumu tiek samazināta līdz devas 200-300g // kg / dienā. Dienas apjoms šķidrumu, kas injicē ķermenī, nedrīkst būt vairāk par 30-40ml / kg.

Dekstroze bērni kopā ar aminoskābes un tauku tiek ievadīts daudzumā no 6g / kg / dienā uz 1 st terapijas dienā, un pēc tam - līdz 15g / kg / dienā. Introdukcijas šķīduma ātrums - ne vairāk kā 0 5 g / kg / h. Ja ir nepieciešama dziļāka izpratne par dekstroze, kas ieviests ar lielu summu, jūs varat ievadīt insulīnu - 1U uz 4-5g risinājumu. Pacientiem ar cukura diabētu dekstrozi administrē uzraugot tās līmeni urīnā, un asinis.  Dekstroze tabletes

Blakus efekti

Rīks var izraisīt hiperglikēmija, akūtu kreisā kambara mazspēja, hypervolemia, tromboflebīts, infekcijas, traucējumi jonu līdzsvaru, vietējais kairinājums, drudzis.

Kontrindikācijas

Dekstroze nevar attiecināt uz pacientu hyperosmolar koma, cukura diabēts ciešanas gipergidtratatsiey, hiperglikēmija, asinsrites traucējumi un traucēta glikozes izmantošana (pēcoperācijas), kā arī tie, kuri ir atklājuši smadzenes vai plaušu tūska, akūta kreisā kambara mazspēja.

Grūtniecības un bērna zīdīšanas laikā, ir atļauts lietot narkotikas, bet tikai ar ārsta recepti.

Яндекс.Метрика