Heparīnu

 Heparīnu formula
 Heparīnu - antikoagulants zāles, kas ietekmē asins recēšanu.

Farmakoloģiskā darbība

Heparīna nātrija sāls ir tieša ietekme uz asins recēšanu, bloķējot ražošanu trombīna, samazina trombocītu adhēziju, uzlabo koronāro asinsriti, aktivizē fibrinolītiskie īpašības asinis,

Heparīnu ir pievienots pazeminot holesterīna saturu serumā, samazinot summu lipīdu līmenis asinīs.

Heparīnu pateicoties tās aizsardzības īpašības, lai aizkavētu funkcijas organismā, iespējams, autoimūno slimību (glomerulonefrīts, hemolītisko anēmiju), lai novērstu noraidījums nieru transplantācijas.

Produkta veids

Heparīna nātrija sāls ražots veidā šķīduma pagatavošanai.

Lietošanas indikācijas heparīna

Instrukcijas tiek dota heparīnu šādas norādes par lietošanu:

  • ārstēšana un profilakse slimībām, kas saistītas ar oklūzijas asinsvadu trombi;
  • profilakse asins recekļu miokarda akūtas, tromboze, embolija galveno artēriju un vēnu, asinsvadu, smadzeņu, acu,
  • asinsvadu ķirurģija un sirds;
  • saglabājot asinis šķidrā stāvoklī aparātā, sniedzot hemodialīzi un ekstrakorporāla apriti;
  • novēršana asins koagulācijas gaitā pētījumu laboratorijā.

Bieži heparīna šķīdums tika izmantots kā palīglīdzeklis ārstēšanā fibrinolītisko fermentu preparātu.

Lietošanas instrukcija heparīna

 Heparīnu
 Heparīnu tiek veikta nepārtrauktā formā / infūzijas, intravenozai, zemādas injekcijām.

Lai novērstu veikti zemādas injekcijas 5t. SV / dienā ar pārtraukumu 8-12ch. Lai novērstu zilumi alternatīvu vietu heparīnu.

Sākotnējā deva ir 5 tonnas IU ievadīt to intravenozi. Pēc tam, kad ārstēšana tiek turpināta, ievadot heparīnu, izmantojot / in uzlējumu. Šī ievadīšanas metode ir efektīvāka, salīdzinot ar periodiskiem injekciju, jo Asiņošanas atvēršanas mazāk iespēju, un ir iespēja nodrošināt stabilāku antikoagulantu.

In hemodialīzi ievada intravenozi 10t.ME vidū process - pat 30-50t.ME.

Devas, lai vecāka gadagājuma cilvēkiem būtu jāsamazina.

Bērniem, šādus norādījumus heparīna devu: 1-3mes. - 800ME / kg dienā; 4-12mes. - 700ME / kg dienā; 6L vecāki. - 500ME / kg dienā.

Blakus efekti

Heparīnu var izraisīt alerģiskas reakcijas, reibonis, slikta dūša, apetītes zudums, galvassāpes, vemšana, caureja, trombocitopēnija (reti).

Sakarā ar ilgstošu lietošanu heparīna var attīstīties osteoporoze, pārkaļķošanās mīksto audu, kaulu lūzumi pēkšņas, alopēcija, hypoaldosteronism, palielināts aknu transamināžu.

Heparīnu un var izraisīt lokālas reakcijas: sāpes, piesārtums, čūlas uz ādas, kairinājums, asiņošana. Raksturo asiņošana gremošanas traktā, urīnceļu, kas darbojas brūces, hemorrhages parādās corpus luteum, virsnieru dziedzeri, retroperitoneālajā telpā.

Ar pārdozēšanas heparīna var atvērt arī asiņošana. Ja tie ir pietiekami mazs, lai tos apturētu pārtraukšanu administrēšanu narkotiku. Ja plaša asins zudums, tad neitralizēts ar nātrija heparīns protamīna sulfātu (vidējā deva - 100ME par heparīna sulfāta 1mg). Lietojot kopā protamīna sulfāts jāapsver pēdējās heparīna laikā un pielāgot devu.

Kontrindikācijas heparīna

Kā norādīts instrukcijā heparīnu kontrindicēta tās izmantošanu ir slimības, kuras pavada asiņošana (piemēram, vaskulīts, trombocitopēnija, hemofiliju), kas pieejami jau asiņošana aneirisma smadzenēs, preparēšanas aortas aneirisma, trieka, hemorāģisko sindromu fosfolipīdu, traumas, hipertensija, čūlainais bojājumus kuņģa-zarnu traktā, aknu ciroze, kas ir kopā ar barības vada vēnas vēnām.

Heparīnu arī kontrindicēta staru terapiju, menstruāciju, grūtniecības laikā un pēc dzemdībām, zīdīšanas laikā, pēc nesenajiem operācijām acīs, smadzenēs, prostatas dziedzera, žults ceļu, aknu, muguras smadzenes pēc punkcijas.

Sievietes, kuras lieto kontracepciju kā intrauterīna ierīce, ir arī kontrindicēta izmantošanu heparīnu.

Tas nav ieteicams pacientiem vecākiem par heparīna 60l., Diabēts, endokardīts, perikardīts, tuberkuloze aktīvs, ar aknu un nieru mazspēju, kas polivalentas alerģiju.

Яндекс.Метрика