Herceptin

 Herceptin 400 mg
 Herceptin® - farmakoloģiskā pretvēža zāles, ko lieto, ārstējot krūts vēža un kuņģa vēža.

Struktūra un sastāvs

Saskaņā ar instrukcijām Herceptin® satur aktīvo vielu, - trastuzumaba (150 mg), un papildu komponentus.

Pieejams narkotika flakonos kā liofilizāts pagatavošanai 150 mg. Lyophilizate ir caurspīdīgs šķidrums, nedaudz opalescējošs.

Darbības veids Herceptin

Šīs zāles ir selektīva pretaudzēju aktivitāte pret audzējiem, kuri ekspresiju HER2 (noteikta veida krūts vēzi un progresējoša kuņģa vēža). Herceptin bloki sadalošā audzēja šūnas ekspresijas HER2 gan in vivo (organismā) in vitro (in vitro). Turklāt, citotoksiskumu narkotiku galvenokārt vērsta uz skartajos audzēja šūnām.

Pussabrukšanas Herceptin - 28-38 dienas pēc terapijas beigām ar šīs narkotikas ir pilnīgi izvadīts no organisma caur 190 dienas (5 pusperiodus).

Klīniskie pētījumi par šīs narkotikas lietošanu pacientiem ar nieru un aknu mazspēju, kā arī attiecībā uz vecāka gadagājuma cilvēkiem un senils vecums tika veikts.

Indikācijas

Saskaņā ar ieteicamo Herceptin, lai ārstētu metastātisku krūts vēzi, audzēja ekspresijas HER2 instrukcijas. Zāles var izmantot atsevišķi (ja tas apstrādāts, kas apzīmēti ar vienu vai vairākiem ķīmijterapijas). Arī ārstēšana ar Herceptin var lietot kombinācijā ar citiem līdzekļiem (paelitakselom vai docetaksels), ja pacients pirms ķīmijterapijas netika veiktas (ts pirmās kārtas ārstēšanai). Šīs zāles var lietot kombinācijā ar aromatāzes inhibitoriem pozitīvu hormonu receptoru (progesterona un / vai estrogēnu) sievietēm postmenopauzē.

Pie sākumposmā krūts vēzis (audzējs ekspresijas HER2) Herceptin ordinē adjuvantu terapiju pēc operācijas, ķīmijterapijas vai staru terapiju, kā. Arī preparāts var apvienot ar paklitakselu vai docetakselu (pēc adjuvantas ķīmijterapijas ar doksorubicīnu un ciklofosfamīdu).

Ārstēšana ar Herceptin arī ieteicams progresējoša kuņģa vēža (vai vēzi kuņģa) ar audzēja HER2 ekspresijas.

Kontrindikācijas Herceptin

  • paaugstinātu jutību pret aktīvo vielu (trastuzumaba) vai citu komponentu sastāvam;
  • grūtniecība un zīdīšana;
  • Bērnu vecums (pētījumi par Herceptin lietošanu bērniem nav izdarīts);
  • smaga elpošanas mazspēja, ko izraisa metastātiska bojājumiem plaušu, vai kas vajadzīgi apkopes ārstēšana ar skābekli.

Saskaņā ar norādījumiem Herceptin jālieto piesardzīgi pacientiem ar koronāro sirds slimību, hipertensiju, sirds mazspēja, plaušu comorbidity (vai metastāzes plaušās). Tāpat īpašu uzmanību zāles jālieto ārstējot pacientus ar pirms terapijas kardiotoksiskus līdzekļiem (piemēram, antraciklīniem un ciklofosfamīdu).

Herceptin Instrukcijas: Devas un administrēšana

Pirms ārstēšanas uzsākšanas ar Herceptin obligāti testēšana izpausme audzēja HER2. Saskaņā ar norādījumiem Herceptin ievada tikai intravenozi. Tintes vai bolus nepieņemami!

Zāles nav saderīgs ar 5% glikozes šķīduma (sakarā ar iespējamo zaudējumu olbaltumvielu nogulsnēs). Herceptin nedrīkst sajaukt ar citām zālēm.

Lūdzu, koncentrāts risinājumu. Šim nolūkam flakona saturu ar 150 mg Herceptin atšķaida 7, 2 ml sterila injekciju ūdens. Pēc ražošana no koncentrāta var atšķaidīt infūzijām nekavējoties vai uzglabā 24 stundas 2-8 ° C temperatūrā

Nepieciešamā deva Herceptin aprēķina ārsts individuāli katram pacientam, pamatojoties uz savu svaru un citiem faktoriem.

Infūzijas laikā, nepieciešamība uzraudzīt pacienta stāvokli, lai iestājoties drebuļi, drudzis un citas reakcijas (pēc pirmās infūzijas par 6 stundām, pēc tam sekojošais - 2 stundas). Gadījumā, ja, atbildot uz infūzijas tiek pārtraukta. Pēc pazušanu simptomi zāļu administrācijas var atsākt.

In metastātiska krūts vēža liecina iknedēļas administrēšanu Herceptin. Atšķiras ar to, ka iekraušanas deva 4 mg / kg ķermeņa svara (infūzija ilgst 90 minūtes). Uzturošā deva - 2 mg / kg ķermeņa masas, vienu reizi nedēļā. Uzturoša deva pēc iekraušanas pēc 1 nedēļas.

Alternatīva iemiesojums injekcijas - 3 nedēļas. Tas deva tiek aprēķināta atsevišķi ārsts.

Ar progresējošu kuņģa vēzi ar Herceptin ārstēšanu veic shēmas - 3 nedēļas. Atšķiras ar to, ka iekraušanas devas 8 mg / kg ķermeņa masas, un atbalsta - 6 mg / kg ķermeņa masas.

Ārstēšanas ilgums Herceptin pacientiem ar agrīnās krūts vēzis ir 1 gads (18 cikli režīms pēc 3 nedēļām) vai līdz slimības atkārtošanās.  Herceptin 150 mg

Blakusparādības Herceptin

Visnopietnākās blakusparādības šīs narkotikas ir izteikti kardiotoksicitātes, infūzijas reakcijas, gematotoksichnosti (neitropēnija) un plaušu blakusparādībām notikt. Kā uzskata Herceptin ilgtermiņa administrēšanu 1% izraisa anēmiju, neftropeniyu, leikopēnija. Arī 1% gadījumu iezīmēja rašanos infekcijas un parazitāro procesiem (pneimonija, cistīts, sinusīts, un citi.).

Tāpat, saskaņā ar atsauksmēm, Herceptin 1% gadījumu cēlonis trauksme, bezmiegs, svara zudums, reibonis, trīce, parestēzijām, sausās acs sindroms, samazina / paaugstināts asinsspiediens, sirds ritms, sirds ritma traucējumi. Šīs zāles ir ļoti bieži (10%), var veido pārkāpumiem kuņģa un zarnu trakta (caureja, slikta dūša, lūpu pietūkums, sāpes vēderā).

Turklāt, atsauksmes, Herceptin bieži (10%) izraisa sāpes locītavās, muskuļu stīvums, muskuļu sāpes, astēnija, nogurums, gripai līdzīgi parādība.

Pārdozēt

Klīniskajos pētījumos ar Herceptin pārdozēšanas nebija. Ievads narkotiku devā augstāka nekā 10 mg / kg netika pētīta. Kā uzskata Herceptin devu mazāk nekā 10 mg / kg, bija labi panes pacientiem.

Herceptin mijiedarbība ar citām zālēm

Īpaši pētījumi par mijiedarbību ar narkotiku ar citām zālēm nav veikti. Lietojot kopā Herceptin vienlaicīgi ar izmantošanu narkotiku (doksorubicīnu, paklitakselu, docetakselu, cisplatīns), klīniski tika novērota nozīmīga mijiedarbība.

Saskaņā ar norādījumiem Herceptin nav saderīgs ar 5% dekstrozi.

Brīdinājumi

Herceptin apstrāde tiek veikta tikai ar uz onkologa uzraudzībā pēc testēšanas izpausme audzēja HER2.

Яндекс.Метрика