Izoniazīds

 Izoniazīds Tabletes
 Izoniazīds - sintētiskās anti-TB zāles, kas ir augsta bakteriostatiska iedarbība uz Mycobacterium tuberculosis.

Farmakoloģiskā darbība

Aktīvā sastāvdaļa medikamenta - izoniazīds izonikotīnskābes atvasinājums, kas tiek izmantota kā anti-TB zāļu.

Baktericīda iedarbība pret Mycobacterium tuberculosis. Tajā pašā laikā uz citiem patogēniem dažādu infekcijas slimību nav izteikta ietekme. Izoniazīds lieto pediatrijā bērniem ar pozitīvu tuberkulīna reakciju 10 mm.

Tas ir labi uzsūcas no kuņģa-zarnu trakta, maksimālā koncentrācija asinīs panākta 1-3 stundu laikā pēc ievadīšanas. Parasti zāles ir labi panesams, un bērni un pieaugušie, un saskaņā ar terapeitiskām devām izoniazīds saindēšanās ir ļoti reti.

Produkta veids

Izoniazīds ir pieejamas kā tabletes un injicējamu šķīdumu.

Izoniazīds tabletes. Tabletes 100 mg, 200 mg un 300 mg, par 10, 20, 50, 100 gabali iepakojumā (atkarībā no ražotāja par narkotiku). Izoniazīds ir iekļauts arī citas kombinācijas tableti tuberkulozes;

10% šķīdums izoniazīds 5 ml ampulās. 5 flakoni skaits iepakojumā, 1 vai 2 iepakojuma kartona kastē.

Jāatzīmē, ka injekcija nav īpaši priekšrocības salīdzinājumā ar narkotiku ņemot tabletēs lai sasniegtu terapeitisko efektu.

Indikācijas izoniazīdu

Saskaņā ar instrukcijām izoniazīds indicēts visu formu tuberkulozi, ieskaitot aktīvās tuberkulozes formu un meningītu, neatkarīgi no vecuma, bieži - kā daļa no kombinētā terapijā. Piemērošana visefektīvākais akūtās sastopamas procesos. Kad jaukta infekcija tiek izmantots kopā ar fluorhinoloniem, plaša spektra antibiotiku un sulfonamīdiem.

Lai novērstu tableti izoniazīds piemēro:

 • Personas, kas ir ciešā kontaktā ar pacientiem ar aktīvu tuberkulozi;
 • Gados vecāki cilvēki ar pozitīvu tuberkulīna ādas reakcija (5 mm), un apstiprina šo X-ray dati, kas norāda uz non-progresīvu tuberkulozes;
 • Bērni līdz četru gadu, ar pozitīvu atbildi vairāk nekā 10 mm.

Kontrindikācijas

Izoniazīds, lai saņemtu instrukcijas kontrindicēts:

 • Paaugstināta jutība pret zālēm. Tas attiecas uz ethionamide, pyrazinamide un nikotīnskābi;
 • Epilepsija un tendence krampjiem;
 • Poliomielīts vai poliomielīta agrāk pārtrauca;
 • Smagas formas nieru un aknu mazspēju;
 • Garīgās slimības un nervu sistēmas slimības;
 • Advanced ateroskleroze;
 • Hipertensiju slimības stadija II-III;
 • Bronhiālā astma;
 • Aknu ciroze;
 • Plaušu sirds slimības stadija III;
 • Flebīts (intravenozas narkotiku ir kontrindicēta);
 • Ekzēma akūtā fāzē;
 • Slimības optikas un perifēro nervu;
 • Toxic hepatītu vēsturē;
 • Koronārā sirds slimība;
 • Psoriāze;
 • Myxedema.

Instrukcijas izoniazīds

Izoniazīds tiek izmantota dažādos veidos: iekšā tableti vnutrikavernozno intravenozi, intramuskulāri un ieelpot kā šķīdums injekcijām.

Režīms noteikts individuāli, atkarībā no vecuma un rakstura slimības un panesamību. Ārstēšana parasti ir garš.

Izoniazīds tabletes ievada 300 mg vienu reizi dienā pieaugušajiem un pusaudžiem. Veikt narkotiku jābūt pēc ēšanas. Kad ievada vai ievadīt intravenozi dienas deva nedrīkst pārsniegt 300 mg.

Lai novērstu tuberkulozes izoniazīds pieņemt tikai tabletes likmi 5-10 mg uz 1 kg ķermeņa masas dienā 1-2 reģistratūrā. Kurss - vismaz 2 mēnešus.

Mazuļi izoniazīds arī ievadīt vienreiz dienā ar ātrumu 10-20 mg uz 1 kg svara, un ilgumu nosaka katrā gadījumā individuāli. Intramuskulāri vai intravenozi dienas deva ir 10-15 mg uz 1 kg svara.

 Izoniazīds risinājums
 Intramuskulāri vai intravenozi izoniazīds parasti ievada kad aktīvās formas tuberkulozes gadījumos, kad ir grūtības, ja to lieto nepanesības gadījumā vai kuņģa zarnu trakta slimību.

Pieaugušie un pusaudži pārvalda 10% šķīdumu izoniazīds 5-12 mg aprēķināta 1 kg ķermeņa svara dienā. Vidējais ilgums - no 2 līdz 5 mēnešiem.

Kā uzskata izoniazīds intravenozas ievadīšanas ir labāk panes atbilstoši gultas režīms uz 1-1 un 5 stundas pēc injekcijas.

Vnutrikavernozno ievada narkotikas kavernozs un fibro-kavernozs plaušu tuberkulozi un, gatavojoties ķirurģijā.

Inhalācijas piemērot 10% šķīdumu dienā izoniazīds 5-10 mg uz 1 kg ķermeņa masas dienā. Kursu ilgums - sākot no viena līdz sešiem mēnešiem.

Blakus efekti

Kā uzskata izoniazīds profilaktisko devu, ir laba panesamība, neradot blakusparādības, aknu bojājumi vai nervu sistēmas.

Ja lieto terapeitisku devu var rasties sāpes sirds, galvassāpes, vemšana, reibonis, slikta dūša un alerģiskas ādas reakcijas. Dažreiz pasliktināšanās miega, eiforija, zāļu izraisītu hepatītu, vai psihoze.

Kā uzskata blakusparādībām izoniazīdu ir pie pagaidu pārtraukuma ņemot narkotiku un devas samazināšanu.

Lai samazinātu blakusparādības iecelt piridoksīna, glutamīnskābe, un risinājumus tiamīnu vai tiamīna hlorīda bromīda.

Kad izoniazīds nevajadzētu lietot alkoholu.

Grūtniecības, narkotiku lietošana ir iespējama tikai saskaņā ar stingriem norādes pie devām, kas nepārsniedz 10 mg uz 1 kg ķermeņa svara. Narkotiku lietošana ir atļauta zīdīšanas laikā, bet jāņem vērā, ka izoniazīds šķērso placentāro barjeru un izdalās mātes pienā.

Ja jūs pārsniegt terapeitiskā deva var būt pārdozēšana, kas var novest pie saindēšanās ar izoniazīdu. Visbiežāk sastopamie simptomi, kas parādās saindēšanās būt slikta dūša, miegainība, vemšana, apjukums, reibonis, dizartrija, miegainība, apjukums. Varbūt attīstība koma, krampji, elpošanas, izrunā motora uzbudinājums. Izoniazīds saindēšanās ir ļoti bīstama un prasa tūlītēju uzmanību. Veicot darbības savlaicīgi likvidēšana narkotikas var novērst neatgriezeniskas izmaiņas.

Uzglabāšanas nosacījumi

Izoniazīds saistīti ar narkotikām grupas B.

Uzglabāšanas laiks izoniazīds tabletes - 6 gadi, ampulās kā risinājumu injekcijām - 2 gadi.

Яндекс.Метрика