Kadiķis

 Kadiķu ogas
 Juniper - ģints mūžzaļo skuju koki un krūmi, kas pieder pie ciprese ģimenei.

Sastopamība

Ir kā koki un krūmi. Izkliedes teritorija sniedzas līdz veida Eirāzijas - no kalnu reģioniem subtropu uz Arktiku, un Ziemeļamerikā - no kalnu reģioniem ziemeļu Meksikas uz Aļasku. Izņēmums ir Austrumāfrikas kadiķis, izplatītas kalnu reģionos Āfrikā.

Piemērošanas jomas kadiķa

Pateicoties tās ārstnieciskas īpašības kadiķis zināms kopš dienās Senajā Grieķijā un Romā. Senos laikos, kadiķu ogas likt vīna un lieto kā diurētisku un pret čūsku kodumiem.

Šodien joma auga ne tikai medicīnas jomā. To lieto dekoratīvos nolūkos, aizsargjoslas un apmežošana, slīpuma stabilizāciju.

No adatām un kadiķu koka eļļa ir iegūta.

Koksne, ko izmanto ražošanā dažādu produktu - trauki, rotaļlietas, rotaslietas, zīmuļi un stendi.

Kulinārijā, lieto adatas un kadiķogas. Kā garšvielas pievieno sagatavošanā daudziem ēdieniem. Shishkoyagody izmanto arī, lai ražotu alkoholisko dzērienu - džinu, kadiķu degvīns un alus. Žāvēti kadiķu ogas sagatavoti kafijas aizvietotājs cukuru un kadiķi.

No kadiķa ķīmiskais sastāvs

In shishkoyagody satur ogļhidrātus (40%), vasks, sveķi, miecvielas un krāsvielas, ēteriskās eļļas (2%), organiskās skābes (ābolskābe, etiķskābes, skudrskābes) un daudzus vitamīnus, makro- un mikroelementu: alumīnija, vara, dzelzs mangāna uc

Ēterisko eļļu ietverti kadiķa ogas sastāvs, ir camphene, terpēni, cadinene, terpineola pinēna, Borneols.

Kadiķogu adatas ietverti askorbīnskābes un smadzeņu garozā - miecvielas un pigmentus, sveķus, eļļas un saponīnus.

Ārstnieciskas īpašības kadiķa

Iekārta ir vislabāk pazīstams ar savu phytoncide īpašības.

Saskaņā ar dažu zinātnieku, katru dienu uz vienu hektāru apstādītas ar kadiķa iztvaiko apmēram 30 kg gaistošu ražošanu. Šis daudzums ir pietiekams, lai nodzēstu atmosfēru lielpilsētas uz slimību izraisītāju organismu.

Medicīniskajā praksē tiek plaši izmantota shishkoyagody. Izstrādājumi no augļiem noteikts kā diurētisku, pretiekaisuma, atklepošanas, dezinfekcijas, cholagogue, kā arī urīnpūšļa un nieres, meteorisms un caureja slimībām.

Kadiķu ēteriskā eļļa ir spēcīgs dezinficējošām īpašībām. To izmanto Trichomonas coleitis, neiralģija, reimatisko sāpju un išiass, sāpes muskuļos un locītavās, bet artrīts.

Ārstnieciskas īpašības kadiķa izmanto diatēzi, alerģiju, ekzēmu un herpes, dermatīts.

 Ēteriskā eļļa kadiķa
 Roots zāles, ko lieto, lai ārstētu plaušu tuberkuloze, dažādas ādas slimības, bronhītu, un kuņģa čūlu.

No koka sausas pārtvaicēšanas kadiķa - terpentīna eļļa, kas tiek izmantota ārēji kā pretsāpju līdzeklis.

Tautas medicīnā ekspluatācijā shishkoyagody malāriju, tūska, reimatisma, podagras, nierēs slimībām. Iekārta ir biedrs maisījumu izmantojumu vielmaiņas artrītu.

Ārēji shishkoyagody izmanto kašķis un mitrām jostas rozi. Novārījums kadiķogu noskalo iekaisuma smaganas.

Kontrindikācijas

Iekārta ir toksisks lielās devās, tāpēc ārstēšana jāveic tikai ārsta uzraudzībā.

Iekārta ir kontrindicēta grūtniecības laikā, smagas augsts asinsspiediens, nieru iekaisums, un, ja individuālā nepanesība.

Яндекс.Метрика