Kapsaicīns

 Kapsaicīns - veids alkaloīdu sarkano piparu Capsicum
 Kapsaicīns ir viena no šķirnēm alkaloīdiem, kas dažādās pakāpēs, ir bagāti ar dažādu veidu pipariem Capsicum (Capsicum).

Joma kapsaicīns

Tās darbības joma ir ļoti plaša. Visbiežāk izmanto kapsaicīns:

  • medicīniskiem un atpūtas nolūkos (medicīnā tas attiecas uz grupu farmaceitisko produktu "kairinošs dabiskā izcelsme");
  • kā kairinošas gāzes pistoles / revolveriem;
  • kā pildvielu par gāzes patronas un citiem gaisā līdzekļiem individuālo pašaizsardzības;
  • kā insekticīdu, lai kontrolētu gliemjiem, parazītu uz dibeni peldošo līdzekļu, žurkas un citi kaitēkļi (pulveri pievieno krāsas un tintes, ko izmanto virsmas apstrādei);
  • kā preventīvs mājdzīvniekiem (piemēram, uz "atradināt" kaķis asināšanas nagi nepareizā vietā šim).

Features kapsaicīns

Kapsaicīns ir vanililamid 8-metil-6-nonenoic skābes - ķīmiski izturīgs materiāls, kam ir kristāliska pulvera veidā. Viņš pauda krāsu, bet ir ļoti asu garšu, kas ir vienkāršota skala Scoville sīvumu ir raksturīga "sprādzienbīstamas» (explosif). Pulveris izkausē temperatūrā no 65 ° C 0, 01 mm Hg viršanas temperatūra ir 210-220 ° C. Miligrami kapsaicīns nonākot saskarē ar cilvēka ādu, var izraisīt smagus ķīmiskus apdegumus, kas salīdzināmi ar stiprumu savas ietekmes ar iedarbību uz ādu ar karstu dzelzi.

Tāpat kā lielākā daļa citu alkaloīdi, kapsaicīns ir slikti šķīst ūdenī materiāls. Tomēr ļoti labi šķīst dažādos spirti, hloroformu, acetonu, benzolu, kodīgas sārmus. Tātad, gadījumā, ja cilvēks ēda ļoti piparota pārtikas produkti palīdz samazināt izskatu dedzināšana nelielu devu alkohola (ieskaitot alu), saldināts ar vēsu ūdeni (20 ° C), vai tāpēc, ka tas satur olbaltumvielu kazeīna pienu.

Metodes rūpniecības sagatavošanai

Komerciāli kapsaicīns ekstrakts piparu šķirņu dedzināšana, ekstrahējot, izmantojot acetonu kā papildu sastāvdaļu. Iegūtais ekstrakts parasti ir izteikta oranža vai sarkana krāsa, un saturs kapsaicīns ir no 5 līdz 10%.

Sāpīga efekts vielas

Pēc saskares ar gļotādu (deguna, acīm, augšējo elpceļu) kapsaicīns provocē sāpes, smagu dedzināšana, Department of gļotām, ūdeņains. Dažos gadījumos tas var izraisīt bronhu spazmas un kaklu, kas savukārt var novest pie vēl īsu zaudēšanu runas. Kad nedaudz saskarē ar ādu apdegums, simptomi, kas parādās no pieauguma un pēc tam, kad apmēram 40-60 minūtes, lai pazūd. Tā izņemšanas no ādas parasti izmanto augu eļļas, soda, etiķis, medus un piena.

Retos gadījumos, pēc tam piemērojot kapsaicīns var būt komplikācijas, piemēram, slikta dūša, elpošanas traucējumi, radzenes bojājumu, dermatītu, deguna asiņošana, neiroloģiskiem traucējumiem.

Ja nepatīkamas simptomi saglabājas pat pēc vairākām stundām, var būt nepieciešams simptomātiska ārstēšana.

Nāvējošs cilvēkam var izraisīt devu kapsaicīna ņemti uz 100 mg uz 1 kg ķermeņa svara. Tas ir, lai persona, kas sver 60 kg letālu iznākumu var notikt tikai pie ļoti ātri ēd 2 kg karstā pipari.

Kapsaicīna izmantošana medicīnā

Ārstnieciskiem nolūkiem, kapsaicīns tiek izmantots kā spēcīgs instruments, lai bloķētu sāpes. Tā aktīvi ietekmē vielu P, kas ir raidītājs signālus no nerviem uz smadzenēm. Viņš ne tikai samazina intensitāti sāpes, bet arī veicina attīstību prostaglandīnu un kolagenāzi, to mazina sāpes un noņemt iekaisuma simptomi.  Kapsikam - kapsaicīns ziede sastāvā

Atrodams augļiem pipariem, kapsaicīns ir aktīvā sastāvdaļa daudzu ziedes, krēmus un želejas sasilšanu un pretiekaisuma iedarbību. Tā lieliski papildina terapijas ārstēšanai sirds un asinsvadu (tostarp novēršot asins recekļu veidošanos tajās) slimībām. To ievada ar narkotiku mazina sāpes artrīta un jostas roze, ir indicēts kā krēms psoriāzes pacientiem, kuri cieš no niezes un ādas no diabētiskās neiropātijas. Pamatojoties uz atbrīvošanu kapsaicīna ziedes no apsaldējumus. "Pipari" deguna aerosoli atvieglot sāpes migrēna.

Uztura bagātinātāju vai aso piparu uz tā pamata izmantošana normalizēt skābumu kuņģa un gremošanas procesus.

Kapsaicīns veicina ražošanu fermentu iesaistīto tauku dedzināšana, un paātrina organisma vielmaiņas procesus. Tādēļ ir jāiekļauj diētā sportistiem un vienkārši tiem, kas vēlas zaudēt svaru.

Nesenā pētījumā, ko pētnieki veikta Notingemas universitātē, palīdzēja veikt nozīmīgu atklājumu, kas varētu atrisināt jautājumu par vēža ārstēšanā. Tādējādi, saskaņā ar to paziņojumu, kapsaicīns spēj masveidā iznīcināt vēža šūnas, kas ietekmē mitohondrijiem, kas sniedz enerģiju šūnās šāda veida. Viņš arī neietekmē veselās šūnas.

Kontrindikācijas kapsaicīna

Kapsaicīns ir kontrindicēta grūtniecēm un ar krūti barojošām sievietēm, ja konstatēta pastiprināta jutība pret vielas, čūlas. Mēs nevaram ļaut viņam sazināties ar vaļējām brūcēm un bojātu ādu.

Jebkurā gadījumā, pirms narkotiku lietošanu, pamatojoties uz būtību, nepieciešams konsultēties ar savu ārstu.

Яндекс.Метрика