Karbamazepīns

 Karbamazepīns
 Karbamazepīns - sintētisko pretkrampju zāles, ko lieto epilepsijas un dažas garīgās attīstības traucējumiem.

Farmakoloģiskā darbība

Aktīvā viela karbamazepīns ir psihotropo, pretepilepsijas, Neirotropiska un antidiurētiskā rīcību.

Karbamazepīns mazina trauksmi un aizkaitināmību, biežumu uzbrukumiem, depresijas un agresijas pacientiem ar epilepsiju, kā arī kamerā novērš izskatu paroksismālo sāpes. Kad alkohola abstinences sindroms, samazina nervu uzbudināmība un trīci un palielina krampju slieksni.

Karbamazepīns tiek izmantots, lai ārstētu garastāvokļa traucējumiem, kā garastāvokļa stabilizatoru un antipsihotiskiem līdzekļiem, ārstēšanā. Kā uzskata karbamazepīna ar bezcukura diabēts ievērojami samazina slāpes un diurēzi.

Tas uzsūcas samērā lēni, bet gandrīz pilns, sasniedzot maksimumu pēc 12 stundām rīcību.

Pediatrijā, lai sasniegtu terapeitisko efektu Karbamazepīns tiek izmantotas lielākas devas nekā pieaugušajiem, pateicoties īpatnībām fizioloģiju.

Produkta veids

Karbamazepīnu tiek ražots formā baltu krāns tabletes, katra satur 200 mg aktīvās savienojumu karbamazepīna.

Palīgvielas - talks, magnija stearāts, kartupeļu ciete, koloidālais silīcija dioksīds (Aerosil), polisorbāts (Tween 80) un povidons (polivinilpirolidona).

Kartona kastītēs pa 1-5 blisteriem, kas satur 10 tabletes katrā.

Lietošanas indikācijas karbamazepīnu

Saskaņā ar norādījumiem karbamazepīns piemēro at:

 • Ēteri un krampji;
 • Ģeneralizētas toniski kloniski krampji;
 • Jauktas formas krampjiem;
 • Alkohola abstinences sindroms (kompleksā terapijā);
 • Akūtas mānijas valstis;
 • Sāpju sindroms ar diabētiskās neiropātijas;
 • Trīszaru nerva neiralģija;
 • Idiopātiska neiralģija glossopharyngeal nervu;
 • Poliūrija un polidipsija no neirohormonālu daba ar bezcukura diabēts.

Tāpat, karbamazepīna saskaņā ar instrukcijām, tiek izmantots kā uzturošo terapiju ar bipolāriem afektīviem traucējumiem, lai samazinātu smagumu klīniskas izpausmes.

Kontrindikācijas

Saskaņā ar norādījumiem karbamazepīna kontrindicēts:

 • Apspiešana kaulu smadzeņu asinsradi vēsturē;
 • AV-blokāde;
 • Aknu porfīrija;
 • Vienlaicīga lietošana MAO inhibitoru un 2 nedēļu laikā pēc to izņemšanas;
 • Paaugstināta jutība pret jebkuru sastāvdaļu karbamazepīna.

Karbamazepīns lieto ar piesardzību:

 • Prostatas hiperplāzija;
 • Paaugstināta acs iekšējā spiediena;
 • Jauktas formas lēkmēm, tostarp prombūtnes;
 • Hipotireoze;
 • Zems balto asinsķermenīšu vai trombocītu skaits;
 • Vecumdienās;
 • Hiponatriēmija audzēšana;
 • Sirds, aknu vai nieru mazspēja.

Kad grūtniecība Karbamazepīns parakstītas ar piesardzību, jo paaugstināts risks intrauterīnās augšanas traucējumi.

Laika posmā no zīdīšanas narkotiku lietošana ir kontrindicēta.

Lietošanas instrukcijas karbamazepīnu

 Karbamazepīns Tabletes
 Saskaņā ar norādījumiem karbamazepīns var lietot neatkarīgi no ēdienreizes, noskalo ar nelielu daudzumu šķidruma.

Ārstējot epilepsiju, karbamazepīns, ir vēlams, lai izmantotu kā monoterapiju. Ārstēšanu sāk ar minimālu devu - no poltabletki uz karbamazepīna tabletēm divas reizes dienā. Pakāpeniski mainīt devu līdz divām tabletēm 2-3 reizes dienā. Atkarībā no slimības var palielināt devu, bet ne vairāk kā 10 tabletes dienā karbamazepīns.

Bērni līdz 5 gadiem ir sākot ārstēšanu ar 20-60 mg dienā. Devu palielina lēni, ik pēc divām dienām par 20-60 mg. Vecākiem bērniem, sākotnējā deva ir poltabletki karbamazepīna dienā, un palielina nedēļas par 100 mg.

Ja nepieciešams, ilgstoša lietošana balstdevu bērniem tiek aprēķināts, pamatojoties uz ķermeņa svara un aptuveni 10-20 mg uz 1 mg svara. Deva jāsadala 2-3 devās.

Par precīzu dozēšanu bērniem labāk ir izmantot šķidro mutvārdu formas karbamazepīna.

Sākotnējā deva trijzaru vai glossopharyngeal nerva ir 1-2 karbamazepīns tabletes dienā, pēc tam pakāpeniski palielināt devu divreiz. Pēc pārtraukšanas sāpes tiek samazināta līdz tā efektīvu.

Vidējā deva alkohola abstinences sindromu, ar poliūrija un polidipsija ar bezcukura diabēts - 2-3 reizes dienā 1 tablete. Pašu devu lieto sāpju mazināšanai diabētiskās neiropātijas.

Dienas deva akūtas mānijas valstīm un uzturēšanas ārstēšanai bipolāru afektīvo traucējumu ir diezgan augsts un sasniedz 2-8 tabletes karbamazepīns, kas sadalīts vairākos posmos. Smagos gadījumos devu var ātri palielināt.

Blakus efekti

Karbamazepīns var izraisīt diezgan smagas blakusparādības: reibonis, ataksija, orofacial diskinēzija, galvassāpes, redzes dubultošanās, muskuļu distonija, nistagms, oculomotor traucējumi, perifēra neiropātija, parēze, parestēzija. Visbiežāk tā pārskata Karbamazepīns rada sajūtu nogurums, trīce, horeoatetoidnye traucējumi, miegainība, un garšas sajūtas traucējumi.

Karbamazepīns var izraisīt psihiskus traucējumus, kas izpaužas redzes un dzirdes halucinācijas, trauksme un depresija, agresīvu uzvedību un dezorientācija.

Kā uzskata karbamazepīna var izraisīt arī dažādas ādas slimības - alerģisks dermatīts, eritrodermu, nātrene, nieze, eksfoliatīvs dermatīts, sistēmiskā sarkanā vilkēde, matu izkrišana, svīšana.

Visbiežākie pārkāpumi sirds un asinsvadu sistēma - sastrēguma sirds mazspēja, samazināšanas vai paaugstināts asinsspiediens, aritmija, intrakardiālu vadīšanas traucējumi, tromboflebīts.

Caureja, slikta dūša, garšas sajūtas traucējumi, aizcietējums, vemšana, sāpes vēderā, sausa mute, kā uzskata karbamazepīna - visbiežāk traucējumi gremošanas traktā.

Arī tad, kad lietojot karbamazepīnu iespējamo pietūkums, svara pieaugums, šķidruma aizture, akūta intermitējoša porfīrija, nieru mazspēja, plankumains porfīrija, folijskābes trūkumu, urīna aizture, leikocitoze, aplastisko anēmiju, albuminūrija seksuāla disfunkcija, vēlu lietošanai uz ādas porfīrija, paaugstināts intraokulārais spiediens, muskuļu sāpes, agranulocitoze, aizdusa, pneimonija, tīrs sarkano šūnu aplāzija, bieža urinēšana.

Ar to parasti novēro pārdozēšanas karbamazepīna palielinājies aprakstītos blakusparādības.

Ar vienlaicīgu lietošanu daudzām zālēm var būt stiprināšana toksisko iedarbību karbamazepīna, tāpēc pirms kopīgo narkotiku lietošanu, pārliecinieties konsultēties ar savu ārstu.

Uzglabāšanas nosacījumi

Karbamazepīns saistīts ar narkotiku sarakstā B. Uzglabāšanas laiks - 3 gadi.

Яндекс.Метрика