Kipra

 Willow-Herb
 Kipra - garu zāli, kas ir garas lapas un lieli ziedi dziļi rozā krāsā. Atbilst rūpnīcu pilnīgi visos kontinentos, tas ir īpaši izplatīta mērenā zonās. Fireweed labi aug gaišā vietā, piemēram, vienotas banku strautiem un upēm, mežu izciršanu, dedzināšanas un pļavas. Par Krievijas teritorijā aug apmēram 17 sugu šo augu, visbiežāk tiek saukta par "Ivan tēja".

Interesants fakts ir tas, ka angļu vārds, kas burtiski tulkojams kā "zāles uguni» (fireweed), atspoguļo spēju augu augt pat jomā uguns. Šīs īpašības fireweed īpaši acīmredzams Otrā pasaules kara laikā, kā joma sprādzieniem un dažādu ugunsgrēku nākamajiem vai tajā pašā gadā sāka parādīties lielus laukus ar augu.

Saskaņā ar biologu, aizaugusi fireweed pietiekami liela palīdzība, lai izveidotu īpašu mikroklimatu, kas var būt nedaudz siltāks nekā vidi. Tas nozīmē, ka augs ir spējīgs palīdzēt jaunie koki, kas aizsargā tos no aukstuma un vēja. Tāpat, pateicoties Kipras var paātrināt mežu atjaunošanu, kas tika bojātas ar uguni.

Piemērošana fireweed

Kā populārākais Krievijas nosaukums iekārta ir "Ivan tēja" vai "tēja koporje" tas ir loģiski pieņemt, ka īpašības fireweed ļauj to izmantot kā tēju. Vismaz NVS valstīs ir pieteikums - visbiežāk. Tomēr citās valstīs pastāv arī cita veida izmantošana auga. Piemēram, ziemeļamerikāņiem izmantot izejvielas, kā saldinātāju saldējuma, sīrupu un želejas. Ir zināms arī, ka Amerikas indiāņi izmanto fireweed vienā no to tradicionālo desertu, ko sauca «sxusem».

 Herb fireweed
 Saknes, dzinumi un jaunie augu lapas ir apstiprināti lietošanai pārtikā, tomēr, tie ir nedaudz rūgta garša. Tiek atzīmēts, ka augs ir bagāts ar minerālvielām un vitamīniem. Arī Kipra - lielisks medus augs, un, turklāt, medus novāc no tā atšķiras ievērojams ārstnieciskās īpašības un bagātīgu pikantu garšu.

Tradicionāls zāles izmanto augu izejvielas, lai ārstētu kuņģa, nieru, kakla, prostatas, urīnpūšļa un zarnu kā pretiekaisuma līdzeklis slimībām. Tiek uzskatīts, ka novārījums fireweed - tas ir lielisks līdzeklis pret bezmiegu, galvassāpes, iekšējas asiņošanas un anēmija. Properties fireweed palīdzēja viņam jāatzīst un oficiālo medicīnu, kur tas tiek izmantots, lai apkarotu dažādas urīnceļu un prostatas audzēju slimībām.

Kā narkotiku un izmantot ēdiena gatavošanai maziem ziediem, lapām un stublāji jauniem augiem. Sagatavju kāti jāsāk ar savu griešanas, kas notiek ļoti tuvu zemei ​​(pieņemot, ka tie pat var būt viegli pauze), un gatavo, konservējot kāti ziedu ir uz leju, labi vēdināmā vietā. Nelietot jebkādām veidos lielas un matains ziediem, kas ir violeta vai tumši sarkanā krāsā.

Lai sagatavotu zāļu tēju ieliet 0, 5 litri. verdoša ūdens 2 ēdamkarotes žāvētu ziedi fireweed, un pēc tam atstāj ievilkties uz pāris minūtēm. Patērēt šo dzērienu ir tikai ēdiens, bet tas ir nepieciešams ierobežot piemērošanu divas tases dienā.

Pilnīgi visas auga daļas ir bagāti ar dzelzi, miecvielas, miecvielas, flavonoīdus, mangāna un vitamīnu A un C

Kaitējuma fireweed

Augu var būt kaitīgs tikai tad, ja ilgstoša lietošana, lai gan var rasties daži pārkāpumi zarnas un kuņģa.

Яндекс.Метрика