Klabaks

 Klabaks
 Klabaks - daļēji sintētiska antibiotiku, makrolīdu pēdējā paaudze.

Struktūra un sastāvs Klabaksa

Klabaks ražoti tablešu formā, apvalkotas, 250 un 500 mg, iepakojumā ar 4, 10 vai 12 tabletēm.

Katra tablete satur aktīvo vielu - klaritromicīnu 250 mg un 500 mg attiecīgi.

Klabaksa analogi ir šādas narkotikas: Binoklar, Klareksid, klaritromicīnu, Klaritrosin, Klaritsit, Klatsid, Kriksan, Lekoklar, Fromilid, Klarbakt, Klaritsin, Ekozitrin, Arvitsin.

Farmakoloģiskā darbība

Klabaksa aktīvā viela un tās analogs, klaritromicīnu, baktericīda, bakteriostatiskas, antibakteriāla iedarbība.

Indikācijas Klabaksa

Saskaņā ar instrukcijām Klabaks parādīts vietnē:

 • bakteriālas infekcijas, ko izraisa uzņēmīgo mikroorganismu: infekcijas apakšējo elpceļu (pneimonija, SARS, bronhīts, tai skaitā hroniska bronhīta paasinājums), augšējo elpceļu infekcijām (sinusīts, tonsilīts, faringīts, laringīts), infekcijas ādas un mīksto audu (brūču infekcijas impetigo, furunkuloze, folikulīts), vidusauss iekaisums;
 • MAI (ieskaitot netipiski, kombinācijā ar rifabutīna un ethambutol), hlamīdijas, čūla 12 divpadsmitpirkstu zarnas čūlas un kuņģa (Helicobacter pylori izskaušanas kombinētā terapija).

Kontrindikācijas Klabaksa

Saskaņā ar instrukcijām Klabaks kontrindicēts:

 • porfīrija;
 • ir paaugstināta jutība pret klaritromicīnu un eritromicīns un citiem makrolīdiem;
 • kombinācija ar terfenadīnu, astemizolu, pimozīdu, cisaprīdu.

Piesardzības pasākumi jāizraksta Klabaks un tā analogi pacientiem ar nieru vai aknu mazspēju, un jaundzimušajiem līdz sešiem mēnešiem (nav uzstādītas drošības programma).

Pieteikums Klabaksa grūtniecības un zīdīšanas laikā

Kā uzskata Klabaks grūtniecības laikā var lietot tikai gadījumos, kad paredzamais ieguvums no tā māte atsver potenciālo risku auglim. Gadījumā, ja grūtniecība iestājas ārstēšanas Klabaksom vai tās analogiem laikā, jāinformē pacients par iespējamo risku auglim.

Saskaņā ar instrukcijām Klabaks neiesaka laktācijas kā klaritromicīnu un tā aktīvā metabolīta mātes pienā laikā. Pieņemšanā Klabaksa barošana ar krūti ir jāpārtrauc.

Blakus efekti

Atsauksmes Klabakse ļāva sastādīt sarakstu blakusparādības:

 • Maņu orgāniem un nervu sistēma: reibonis, galvassāpes, paaugstināta trauksme, bezmiegs, nemiers, troksnis ausīs, murgi, izmaiņas garšas. Reizēm ir psihoze, halucinācijas, dezorientācija, apjukums, depersonalizācija. Retos gadījumos tas var izraisīt dzirdes zudumu, kas izzūd pēc lietošanas pārtraukšanas narkotiku. Bija atsauksmes par Klabakse rašanās parestēzija.
 • Asinsrades sistēmas un sirds un asinsvadu sistēma: reti trombocitopēnija (asiņošana, neparasta asiņošana), leikopēnija. Tas ir reti iespējama rašanās kambaru aritmijas, pagarināšana intervāla QT, un priekškambaru un kambaru paroksizmālā tahikardija.
 • Kuņģa-zarnu trakts: caureja, gastralgia, vemšana, slikta dūša, glosīts, stomatīts, holestātiska dzelte, pārejoša aknu transamināžu. Reti var rasties pseidomembranozā enterokolītu. Tur bija dažas atsauksmes par Klabakse pacientēm hepatīta. Retos gadījumos var attīstīties aknu mazspēja.
 • Dzimumorgānu un urīnceļu sistēma: reti iespējams palielināt koncentrāciju seruma kreatinīna, nieru mazspēja, intersticiālu nefrītu.
 • Alerģiskas reakcijas: nieze, izsitumi, Stīvensa-Džonsona sindroms (ļaundabīgs eksudatīvā eritēma), anafilaktoīdas reakcijas.
 • Citas blakusparādības ir rezistences attīstību. Retos gadījumos var attīstīties hipoglikēmija (ārstēšana ar insulīnu un perorālo hipoglikēmisko narkotiku laikā). Tabletes Klabaks

Devas un lietošana Klabaksa

Klabaks instrukciju ir iekšā.

Pieaugušajiem deva ir 250-500 mg 2 reizes dienā. Ārstēšanas ilgums - no sešām dienām līdz divām nedēļām.

Bērniem, deva ir 7, 5 mg uz kilogramu ķermeņa masas dienā. Maksimālā dienas deva - 500 mg. Ārstēšanas ilgums - no septiņām līdz desmit dienām.

Glabāšanas un glabāšanas laiks

Klabaks glabājas vēsā, tumšā vietā temperatūrā līdz 25 ° C.

Uzglabāšanas laiks ir 36 mēneši.

Яндекс.Метрика